سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵,Jan 24 2017
عضویت در خبرنامه

بایدها و نبایدهای اجرای کنسرت در ارسنجان

۲۰ دي ۱۳۹۳ - ۲۲:۵۴:۰۴ کد مطلب: 788

ظاهراً قرار است همین روزها کنسرت یک گروه موسیقی پاپ، با مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارسنجان برگزار شود که قطعاً با حساسیت هایی روبرو خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ارسن نیوز؛ برگزاری کنسرت های موسیقی در شهرهای مختلف کشور عمدتاً با حواشی زیادی روبرو می شود که در مواردی منجر به لغو کنسرت ها از سوی مراجع ذی صلاح می شود البته این موضوع در کنسرت های موسیقی فاخر و اصیل ایرانی موضوعیت ندارد و اینگونه کنسرت ها اگر در موارد معدودی لغو شده است، به دلیل برخی ناهماهنگی ها و اختلاف بین برگزار کنندگان بوده نه چیز دیگری.

 

اما در موسیقی جدید و پاپ موضوع متفاوت است. ماهیت خاص این نوع موسیقی باعث می شود زمینه برای حساسیت ها همواره فراهم باشد و در موارد متعددی منجر به جریحه دار شدن احساسات عمومی و یا لغو کنسرت ها شود که نمونه اخیر آن لغو کنسرت یک گروه موسیقی در شیراز است که قرار بود روزهای 20 و 21 دی ماه جاری برگزار شود اما با توجه به مسایلی که کنسرت همین گروه در بوشهر ایجاد کرده بود، مسوولین از اجرای آن جلوگیری نمودند.

 

طبیعی است که هیچ انسان آزاده ای با هنر و ترویج آن مخالف نیست و اتفاقاً در دنیای ارتباطات امروز، نیاز به ترویج هنر و حضور هنرمندان در بطن جامعه ضروری تر است اما از طرفی هم، هنر تعریف دارد و هرکاری را نمی توان هنر دانست و هر موسیقی هم یک اثر هنری قلمداد نمی شود. قطعات موسیقی زمانی در دایره هنر می گنجند که با فطرت و روح پاک انسان ها همخوانی داشته باشد حال چه محزون باشد و چه شاد، چه غنایی باشد و چه حماسی.

 

البته در این میان عمکرد عده ای از کسانی که نام هنرمند را یدک می کشند، و عده ای سواستفاده گر که برای گشایش عقده های روانی خود به دنبال محفل و محلی می گردند، در برخورد با اینگونه برنامه ها بی تأثیر نیست. در اجرای کنسرت های موسیقی این مسأله نمود بیشتری دارد. گاهی اوقات عملکرد و حرکات نوازندگان دردسر ساز می شود و گاهی حرکات ناشایست عده ای که به عنوان تماشگر در محل های اجرا حضور می یابند. عملکرد این گونه افراد همواره باعث ایراد خدشه و خسارت به هنرمندان و هنرطلبان واقعی می شود که قصدشان از اجرای و تماشای کنسرت ها، تلطیف روح و روان و ترویج ارزش های انسانی است. هنجار شکنی های عده ای همواره باعث برانگیخته شدن حساسیت ها و ایجاد حواشی می گردد که در نهایت به ضرر هنر واقعی تمام می شود. البته این گونه حسایت ها در شهرهای کوچک و شهرهایی که گرایشات مذهبی در آن ها پررنگ تر است بیشتر از سایر نقاط است.

 

ظاهراً قرار است همین روزها کنسرت یک گروه موسیقی پاپ، با مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارسنجان برگزار شود که بر اساس قواعد فوق، قطعاً با حساسیت هایی روبرو خواهد شد. ما قصد هیچ گونه پیش داوری در این خصوص نداریم که سبک و سیاق این گروه و نحوه ی اجرای این کنسرت در ارسنجان چگونه خواهد بود اما لازم است مسوولان امر، با توجه به بافت مذهبی و اجتماعی ارسنجان، در این خصوص تمهید مناسبی را اتخاذ کنند تا نه به چهره ی هنر واقعی خشی افتد و نه به وجهه ی مردم و جوانان این دیار. جوانانی که با وجود مسایلی همچون بیکاری و خشکسالی و...، اولویت اصلی شان چیزهای دیگری است.

انتهای پیام/224224

ناشناس
۱۳۹۳/۱۰/۲۰ ۲۳:۰۳

مشکل اینه که یه عده ای به قولاً عقده ای به عنوان تماشاچی میان و بزن و برقص می خوان راه بندازن. اگه ایجور بشه که بد میشه خیلی.

پاسخ به این نظر
ص
۱۳۹۳/۱۰/۲۰ ۲۳:۲۷

همونا هم اگه مشکل ازدواج شون حل میشد از این کارا نمی کردن. واللا


منتقد
۱۳۹۳/۱۰/۲۰ ۲۳:۰۹

بابا جوونا به آرامش و شادی احتیاج دارن. چرا یه عده ای بی خود کار رو خراب میکنن؟

پاسخ به این نظر
بی پول
۱۳۹۳/۱۰/۲۰ ۲۳:۲۵

این تفریح ها مال پولداراس ما که پول نداریم برا این چیزا! خودش میدونه هرچی می خواد بشه.

پاسخ به این نظر
بدخواه مردم!!!!
۱۳۹۳/۱۰/۲۳ ۲۱:۱۱

اقای به ظاهر بی پولی که اینترنت خوبی برای اظهار نظر نوشتن دارید. آیا پول هم ندارید که به آهنگ و موسیقی گوش بدید؟ خبر رو نخونده فقط اظهار نظر مینویسید؟ اصلا شما میدونید هنر یعنی چی که به پول ربطش میدید؟


ارسنجونی خالص
۱۳۹۳/۱۰/۲۱ ۰:۰۶

اَ جر نشه یَهوو! خو بیکاریک دمبال دردسر می گردیک!؟ هوی کنسرتیا اینجو ارسنجونه هآ حواستو باشه غلط زیادی نکنیکا! هآ گفته باشم!!

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۱۰/۲۱ ۷:۵۲

وقتی دولت مجوز داده دیگه نظر دادن من چه توفیری داره ؟ این دولت که هر روز یه سازی برا مردم بدبخت میزنه اینم روش ...

پاسخ به این نظر
بعدا ميفهميد
۱۳۹۳/۱۰/۲۱ ۹:۱۱

اقاى شفيعى سلام بعيد ميدانم همه نظرات بدون سانسور پخش شود اما لازم است مواردى را بر أساس وظيفه به عرض برسانم اولا كه شما پيش داورى و قصاص قبل از جنايات كرده أيد و مقدمات شك وترديد و فتنه گرى را فرآهم نموده أيد و البته در متن مقاله إنكاره هم كرده أيد ٢. اگر مشكل جوانان خشكسالى و بيكارى هست كه البته هم هست چرا سايت شما تا كنون در اين خصوص ساكت بوده و به ويژه در دولت قبل حتى يك بار با مسولين مانند فرماندار و امام جمعه ونما ينده و يك كلمه انتقاد كه هيچ سؤال هم نكردند حالا كه بعد از ماهها عزإدارى و إندوه و به مناسبت تولد فخر عالم حضرت رسول أكرم ص لحظاتى در يك فضاى فرهنگي گرد هم ميايند داد و هوار شما و عده خاص معلوم الحال به اسمان بلند ميشود كه دين و مذهب و إحساسات مردم در خطر است ٣.اصلا چرا شور ميزنيد و كأسه داغترين از اش شده أيد اگر جوانان وساير مردم دوست نداشته باشيد كه شركت نميكنيد لا بد ميگوييد جوانان خامند و خير و صلاح خود را نميدانيد ٤. به نظر من سايت شما كه وابسته به أفراد وگروه خاصى هست مروج أفكار متحجرانه و زمينه ساز تحقير و محدوديت فرهنگ و هنرمند ان است

پاسخ به این نظر
سردبیر
۱۳۹۳/۱۰/۲۱ ۱۱:۱۷

دوست عزیز! احتمالاً شما از کسانی هستید که تازه به ما افتخار داده و به مخاطبان مان پیوسته اید. وگرنه می دانستید که این پایگاه خبری بارها به مورادی همچون خشکسالی و نبود فرهنگ اقتصادی در ارسنجان پرداخته است که کافی است به آرشیو سایت سری بزنید و دیگر اینکه ارسن نیوز در زمان دولت فعلی فعالیت خود را آغاز نموده است. در خصوص دیگر موارد مطرح شده هم قضاوت را به مخاطبان عزیز واگذار می کنیم. و نکته آخر اینکه مسوولین اداره فرهنگ و ارشاد ارسنجان و میزبانان این گروه در ارسنجان، از دوستان ما می باشند و اتفاقاً نگرانی ما همین است که عقده گشایی های عده ای در هنگام اجرای اینگونه کنسرت ها، موجب هدر رفتن زحمات این عزیزان نگردد. با تشکر.


ضد فرهنگ!!
۱۳۹۳/۱۰/۲۱ ۱۱:۳۳

اگه فضا فرهنگی باشه که همه موافقن. البته اگه منظورتون از فضای فرهنگی، رقص و شیطنت و دختر پسر و این چیزا نباشه.


س
۱۳۹۳/۱۰/۲۱ ۱۶:۰۴

مشکل بزرگ ما که اختلاسهای پی در پی و بی کفایتی مسئولین و بیکاری و غیره نیست. بزرگترین مشکل ما کنسرت موسیقی هست. یه جامعه همه چیزش به هم میاد. کجای مملکت درسته که کنسرتامون درست باشه.


فهمیدیم
۱۳۹۳/۱۰/۲۱ ۱۲:۳۲

بله فهمیدیم که شما جناب"بعدا می فهمید"به جای نقد مطلب به اتهام زنی و توهین و منتسب کردن افراد به تحجر هستید.مخاطبان خود تشخیص می دهند مطلب شما متحجرانه است یا مطلب این سایت.کی می شود شما از عینک بدبینی که اگر مردم شما را انتخاب کردند بگویید مردمسالاری و اگر دیگری را انتخاب کردند بگویید تقلب نجات پیدا می کنید.فعلا هم به دولت محترمتان بگویید که جوانها در حال اواره شدن به خارج جهت اشتغال هستند و عزت به ایرانیان برگشته و جوانان بی کار این دیار در ان ور اب دیسکو دارندفکری به حال خودتان کنید.

پاسخ به این نظر
شهروند........
۱۳۹۳/۱۰/۲۱ ۱۴:۴۸

ميان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمين تا آسمان است. اول بايد گفت اين شهر جزء يران اسلامي هست يا نه؟ جوانان دل دارند يا نه؟ مردم نياز به فضا و برنامه هاي جشن و سرور دارند يا نه؟ فضا و مكان هاي فرهنگي به اندازه كافي وجود دارد يا نه؟ مسئولين با فرهنگ و ساختار كلي شهر آشنا هستند يا نه؟ بايد گفت روح و جسم انسان نياز به همه برنامه هاي آن هم در چهارچوب مقررات ديني ما دارد . نمي توان حد و مرز تعيين كرد. و خط و نشان كشيد!! مطمئنا كساني كه با اينگونه برنامه هاي مخالف هستند !! خودشان و اعضاي خانواده اشان در اين شهر زندگي نمي كنند و سكونت ندارند و فقط براي استراحت صبح تا ظهر به ارسنجان مي آيند!!! خانواده را جهت آرامش و آسايش در شهرهاي بزركتر مثل مرودشت و شيراز سكونت داده اند و هر شب نيز خوشان به آنجا مي روند و اطلاعي هم ندارند كه چه بر سر شهروندان بخصوص جوانان اين شهرستان مي آيد. خوشان و اعضاي خانواده بدون دغدغه در همه برنامه و مراسمات شركت مي كنند و براي ما تصميم مي گيرند كه در اينجا نبايد اين كار شود !! بنايد آن كار شود!!! اخه از بزرگان شنيده ايم كه هرچه براي خود مي پسندي براي ديگران هم پپسند. شما نيز با اعضاي خانواده در اين شهرستان زندگي كنيد بعد براي شهر و برنامه هاي آن تصميم بگيريد. چرا به خودتان اجازه نمي دهيد در اين شهر زندگي كنيد؟؟ چرا اعضاي خانواده موافق به زندگي در شهر ارسنجان را ندارند ‌؟ چرا مي گوييد فرزندانمان نياز به تفريح و سرگرمي دارند؟؟ چرا خودتان نيز هر شب ارسنجان را ترك كي كنيد و خطر رفت و آمد را به جان مي خريد و در شهر نمي مانيد؟؟ مگر شهرستان ارسنجان توسعه يافته نيست؟ ووو چرا؟ چرا؟ چرا؟........ كمي انصاف داشته باشيد!!!! بع جوانان و مردم اين شهر توجه داشته باشيد و به آنان حق بدهيد !!!!!!!!!!!!!!!! اگر شهر فرهنگي ، مذهبي و ... مي باشد كه اين چنين هم هست چرا شما از آن فرار مي كنيد. كساني مي توانند براي ما تصميم بگيرند كه اهل و ساكن اين شهرستان هستند !! و با كمبودها ، كاستي ها ، سردي ، گرمي ، خوب و بد آن ميسوزند و مي سازند. ديگران به خود اجازه ندهند دايه از مادر عزيز تر باشند.

پاسخ به این نظر
فرهنگی
۱۳۹۳/۱۰/۲۱ ۱۷:۱۸

با سلام جناب آقای سردبیر:؟ شما که به مردم انگ رقاصه بودن می زنید در پیش گاه خداوند چطور پاسخگو هستید؟ حق الناسی هم هست هیچ تشنجی نیست شما پیش داورانه تشنج را به وجود می آورید مگر ارسنجان از ایران جداست؟ شما ها که خود را حافظ منافع شهر میدانید کدام حرکت اقتصادی و فرهنگی را برای مردم این شهر برداشته اید؟ این مردم هم مثل همه مردم این مرز بوم نیاز به تفریح دارند برایشان چه کار کردید؟

پاسخ به این نظر
ضد فرهنگی!!
۱۳۹۳/۱۰/۲۱ ۱۸:۲۲

منکه اول همه میرم کنسرت ولی خندم گرفته که این بابا به سردبیر ارسن نیوز گفته چه قدم فرهنگی برا شهر برداشتی!!!!!!!!؟ خداییش خندیدم ولی کنسرت رو میرما.


منصف
۱۳۹۳/۱۰/۲۱ ۱۸:۴۶

شفیعی حوصلت نشده جواب این فرهنگی رو خودت بدی!!؟ اخه کجای مطلب سایت نوشته مردم رقاصه هستن!!؟ این بابا هرکیه به خودش شک داره انگار!!


ناشناس
۱۳۹۳/۱۰/۲۱ ۱۷:۵۸

اصلاً ینی چی؟ وقتی کنسرت هایی که احساس میشه مسأله بوجود میارن تو همه شهرا لغو میشه حتی شیراز و تهران و آبادان و.. به قولاً مگه ارسنجون جز ایران نیست؟ خب یا نذارن مساله پیش بیاد و قشنگ برگزارش کنن یا لغوش کنن.

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۱۰/۲۱ ۱۸:۳۳

برا عروسی داداشم باغ فرسادمون از اماکن مجوز بگیریم اونام تعهد گرفتن که تو عروسی شخصی کار مسأله داری نکنیم. حالا برا کنسرت عمومی نمیدونم مجوز گرفتن از اماکن یا نه ولی باید نیرو انتظامی بره اونجا مستقر بشه تا هرکی خواس مشکل پیش بیاره باهاش برخورد کنن.

پاسخ به این نظر
راهگشا
۱۳۹۳/۱۰/۲۱ ۱۹:۳۶

من چندتا پیشنهاد دارم که این کنسرت به خوبی و خوشی برگزار بشه: 1- از برگزار کننده ها تعهد گرفته بشه قطعات مشکل دار اجرا نکنن 2- دخترای مجرد و دانشجو رو از بقیه جدا کنن مثلاً برن قسمت بالای سالن 3- هیچ جای سالن تاریک و کم نور نباشه تا یه عده ای سو استفاده نکنن 4- نیروهای انتظامی داخل سالن و نه بیرون آن، حضور داشته باشن 5- هرکی خواست برنامه رو بهم بزنه با حرکاتش بقیه از سالن بیرونش کنن اگه اینکارا رو کنن کنسرت به خوبی برگزار میشه و همه استفاده می کنن.

پاسخ به این نظر
ali
۱۳۹۳/۱۰/۲۱ ۲۲:۳۴

فقط حرف،حرف کدخدا سردبیر یه نظر سنجی بذار واسه این موضوع ببینیم چند چندیم

پاسخ به این نظر
ضیاالدین خادمی
۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ۷:۳۰

دوستان عزیز و بزرگوار چرا پیش داوری میکنید؟ آیا از قطعاتی که قرار است در این کنسرت اجرا شود خبر دارید؟ قطعه اول به نام مرگ برگرفته از قرآن کریم قطعه دوم طواف کعبه و خانه خدا قطعه سوم شهادت قطعه چهارم وطن ووووووو چرا تنش ایجاد میکنید چرا بدون اطلاع و علم از موضوع برنامه جامعه هنری این شهر را به فساد متهم میکنید. فرزندان ما روزی چند ساعت از زندگی خود را به واتساپ به شبکه های اجتماعی و ووووو اختصاص می دهند آیا هنر فاخر حق مسلم مردمان نازنین این شهر نیست؟ چرا وقتی ندیدیم عجولانه قضاوت میکنیم به مردم احترام بذاریم و بذاریم از فضای فرهنگی سالم این شهر استفاده کنن

پاسخ به این نظر
ضیاالدین خادمی
۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ۷:۳۴

جناب شفیعی: شما قبل از بررسی هر چیز و استناد به عمق موضوع شهر را به تنش فرا خواندید . پس این جسارت و این قدرت رو داشته باشید تا قطعات اجرایی رو براتون ایمیل کنم و بذارید رو سایتتون ببینید و مردم ببینند که آیا این کنسرت یک خدمت فرهنگی ست یا بی بند و باری در جامعه؟ ببینید ما به واسطه موسیقی مردم را به خدا شناسی معاد و احترام به شهادت فرا میخوانیم یا به بی بند و باری؟ اگر هدف شماست خدمت به جامعه است پس لطفا یک طرفه قضاوت نکنید

پاسخ به این نظر
سردبیر
۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ۱۱:۲۳

دوست عزیزم. با سلام. لطفاً بفرمایید کجای این مطلب فراخوندن مردم به تنش بوده است!؟ اگر خوب بخوانید و به عمق مطلب پی ببرید، اتفاقاً هدف از نگارش این متن جلوگیری از هرگونه ایجاد حساسیت بوده است. در ضمن آمادگی داریم قطعات مورد نظر شما را روی سایت قرار دهیم. موفق باشید. با تشکر.


سعید اسکندری
۱۳۹۴/۱/۶ ۱۷:۱۹

پس قطعات رو بگذارید ... لطفا


دلسوز
۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ۷:۵۷

آیا با این چند ساعت کنسرت،مشکلات جوانان حل میشه؟ نه!!!!! فقط چند ساعت یادشون میره،دوباره روز از نو،روزی از نو.

پاسخ به این نظر
ارسنجونی اصل اصل
۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ۱۱:۲۹

خدمت همه برادران و خواهران عزیز عرض کنم من ارسنجونی اصل اصل هستم ولی یه حرف میزنم بدتون نیاد ما جوونای ارسنجونی هنوز فرهنگ این برنامه ها را نداریم پارسال یه کنسرت توسط آقای روزگار برگزار شد یادتون هست چندبار مجری خواهش کرد حرکات ناموزون انجام ندین ؟ اگه فیلم کامل و بدون سانسور پارسال رو نگاه کنین قضاوت هم کنین متوجه میشین که هنوز تو ارسنجون جای این برنامه ها نیست وگرنه کنسرت که تو مشهد و شیراز که شهرهای مذهبی هستن برگزار میشه تلوزیون هم بعضی وقتها زنده پخش میکنه به دوست عزیزم آقای ضیاءالدین خادمیان هم توصیه میکنم بره یه شهر دیگه مثلا" مرودشت که قدر هنر ایشون رو بدونن اگه 50 سال دیگه هم تو ارسنجون باشه اوضاع همین جوریه .

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ۱۲:۰۸

واقعا برای آقای شفیعی متاسفم

پاسخ به این نظر
هنرمند
۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ۱۲:۱۸

آقاي شفيعي شما اجازه ميدادي برنامه اجرا بشه بعد شهر را بهم مي ريختي

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ۲۱:۳۳

اخه ارسنجون همه چیزش درسته بیاد کنسرت هم توش اجرا بشه.فعلا زوده براتون

پاسخ به این نظر
بدخواه مردم!!!!
۱۳۹۳/۱۰/۲۳ ۲۱:۱۷

آقای ناشناس!!مردم ارسنجان تا هستند شما برای ما تصمیم نگیر و نگو چیزیش درست هست یا نه. بعدشم مهم نیست که شهری خوب باشه یا نه ، مهم هنر هست که برای هر شهری و هر سلیقه ای مهم و قابل احترام هست جانم.لطفا به عمق فاجعه بیشتر دقت داشته باشید آقا!!!!!


نوازنده ویولن
۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ۲۱:۳۹

من نمی خوام حرف سیاسی زده باشم ولی این چه شهریه که ما داریم تمام مردم در برابر یک نفر آن هم شخص محترم ... ؟

پاسخ به این نظر
نوازنده ویولن
۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ۲۱:۴۳

مردم این شهر باید برای هر گونه کار فرهنگی و هنری که شامل همین کنسرت ها هم هست از خود علاقه نشان دهند یعنی چه که همه ی شهر باید به ساز شخص محترم ... برقصن ؟؟؟؟؟؟ واقعا برای شهرم متاسفّم .

پاسخ به این نظر
نوازنده ویولن
۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ۲۱:۴۶

ما از آقای ضیاالدین خادمی که واقعا برای موسیقی این شهر کار های بزرگی انجام دادند حمایت می کنیم

پاسخ به این نظر
نوازنده ویولن
۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ۲۱:۴۸

لطفا هر چه زودتر آهنگ هایی که قرار بود در کنسرت اجرا بشه رو با لینک دانلود قرار بدید تا همه بدونن که آقای ... سخت در اشتباهننننننن

پاسخ به این نظر
نوازنده ویولن
۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ۲۱:۵۳

به نظر من که دید ارسن نیوز به این کنسرت دید بسیار باز و عالمانه ای است و من از آقای شفیعی به خاطر این همه تلاش در این زمینه سپاس گزارم و فکر نکنم که در این متن ها حاشیه ای وجود داشته باشد . و کسانی هم که به دید ارسن نیوز بد نگاه می کنند لطفا دلیل این کارشونو به طور واضح توضیح بدن چون فکر نکنم مشکلی در این متن باشه8 بازم از ارسن نیوز ممنونم

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ۲۲:۴۱

کنسرت تعطیل نیست!!!!!تعطیل شد!!! متأسفانه کنسرت بزرگ موسیقی گروه ابر و باد با تحمیل سلیقه شخص ... محترم ارسنجان لغو گردید. کنسرتی که قرار بود در آن قطعاتی برگرفته از قرآن کریم با موضوع معاد.شهادت.طواف خانه خدا و وطن اجرا شود بدون هیچ دلیل قانع کننده ای لغو شد جالب اینکه تمامی مجوزهای برگزاری این کنسرت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حراست مربوطه پیشاپیش اخذ شده بود. به راستی چه کسی پاسخگوی جامعه فرهنگ و هنر ایران است؟؟!! دوستان عزیز در هر گروه به اشتراک بگذارید.

پاسخ به این نظر
علی
۱۳۹۳/۱۰/۲۳ ۲۱:۲۰

دوست عزیزم !!دعا کنیم که روزی دوبار در این شهر، مردم برای خودشان تصمیم بگیرند نه غریبه ها


بهناز
۱۳۹۳/۱۰/۲۶ ۱۲:۳۶

امیدواریم که روزی همه خودی بشن....


ناشناس 8
۱۳۹۳/۱۰/۲۳ ۱۰:۱۱

باز خوانی نظر برخی از مراجع تقليد درباره حرمت موسيقي موسیقی ما - اظهارات يکي از مسوولان كشور درباره‌ي موسيقي، واکنش آيت‌الله‌العظمي مکارم شيرازي را درپي داشت و اين مرجع تقليد از اين گونه اظهار نظرهاي به تعبير وي غيرمسوولانه، به شدت انتقاد کرد. در اين راستا نظرات فقهي برخي از مراجع عظام تقليد درباره‌ي حرمت موسيقي به شرح زير اعلام شده است: • آيت‌الله العظمي خامنه‌اي سؤال: ملاك تمييز موسيقى حلال از حرام چيست؟ و آيا موسيقى كلاسيك حلال است، بسيار مناسب است كه معيار آن را بيان فرماييد؟ پاسخ: هر موسيقى كه به نظر عرف موسيقى لهوى و مطرب كه مناسب با مجالس عيش و نوش است باشد، موسيقى حرام محسوب مى‏شود و فرقى نمى‏كند كه موسيقى كلاسيك باشد يا غير كلاسيك. تشخيص موضوع هم موكول به نظر عرفى مكلّف است و اگر موسيقى اين گونه نباشد بخودى خود اشكال ندارد. سؤال: منظور از موسيقى مطرب ولهوى چيست؟ و راه تشخيص موسيقى مطرب و لهوى از غير آن چيست؟ پاسخ: موسيقى مطرب و لهوى آن است كه به سبب ويژگي‌هايى كه دارد انسان را از خداوند متعال و فضائل اخلاقى دور كرده و به سمت بى‏بندوبارى و گناه سوق دهد و مرجع تشخيص موضوع عُرف است. • آيت‌الله العظمي سيستاني سؤال: گوش دادن به موسيقى چه مرد خواننده آن باشد وچه زن وهمچنين داخلى باشد ويا توسط خواننده هاى خارج از كشور باشد چه ايرانى باشد وچه به زبان غير ايرانى چه حكمى دارد؟ پاسخ: اگرمناسب لهو ولعب باشد جايز نيست. سؤال: نظر حضرتعالى درمورد گوش دادن به موسيقى هاى اصيل سنتى چيست؟ پاسخ: اگر مناسب مجالس لهو و لعب (مجالس عياشى وخوشگذرانى) باشد جايز نيست. • آيت‌الله‌العظمي وحيد خراساني سؤال: آيا شنيدن موسيقي كه ملايم يا غمگين است يعني مناسب مجالس لهو و لعب نيست حرام است يا نه؟ پاسخ: استماع موسيقي که با آلات لهو مثل تار و پيانو و سنتور نواخته مي‌شود، در صورتي‌که مناسب با مجالس لهو و لعب باشد حرام است و اگر مناسب با مجالس لهو و لعب نباشد بنابر احتياط واجب جايز نيست، و استماع آنچه که با آلات مشترکه نواخته مي‌شود، در صورتي‌که مناسب با مجالس لهو و لعب باشد جايز نيست. • آيت‌الله ‌العظمي مکارم‌شيرازي سؤال: يادگيري موسيقي سنتي واستفاده فرهنگي از آن به دور از مجالس مهماني وغيره چه حکمي دارد؟ پاسخ: کليه صداها و آهنگ هايي که مناسب مجالس لهو و فساد است حرام و غير آن حلال است و تشخيص آن با مراجعه به اهل عرف خواهد بود. و يادگيري قسم حرام موسيقي به هر غرض و نيتي باشد حرام است ولي قسم ديگر آن اشکالي ندارد. اين نظرات فقهي مراجع عظام از سوي مركز خبر حوزه‌ي علميه قم منتشر شده است.

پاسخ به این نظر
بی بی
۱۳۹۳/۱۰/۲۶ ۱۲:۳۵

عحب. پس همه دنیا گناهکارند و میرن جهنم؟ لااقل 99 درصدشون؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!1


متاسف
۱۳۹۳/۱۰/۲۳ ۱۴:۵۸

1 دوست گرامی که فرمودیدارسنجان جنبه برگذاری کنسرت نداره بدون که امثال من ودوستان من وفامیل من بارها در کنسرت اساتید موسیقی ازجمله استادشجریان، و....شرکت نموده وبه شما هم توصیه میکنم این فرهنگ غنی ایران سرافراز را در خود،باشرکت مستمر در این مراسم بوجود آورید. 2 آقای خادمی من وتمام دوستانم از نیت پاک شما که درراستای تحقق اهداف فرهنگی و هنری مردم بااصالت ارسنجان هم سوست حمایت کرده و از زحمات جنابعالی کمال تشکر را داریم. 3 خواهشمندم در مورد چنین مسایلی دونفرغیربومی و بی تعهد به آرمان های جوانان شهرم تصمیم گیری نکنند.

پاسخ به این نظر
آیلین
۱۳۹۳/۱۰/۲۴ ۹:۱۷

مشکلی نیست!نگذارید کنسرت برگزار بشه... خوب هزینه می کنیم میریم آنتالیا و .........

پاسخ به این نظر
sana
۱۳۹۴/۴/۱ ۱۴:۲۱

بدم نگفتی واقعا


sana
۱۳۹۴/۶/۲۱ ۱۲:۳۸

البته ما می خوایم شهرستانمون از سطح فرهنگ بالا بره خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ


شناسا
۱۳۹۳/۱۰/۲۴ ۱۴:۳۶

چرا سانسور میکنی و نظر من و بقیه رو نمیزاری آقای شفیعی؟

پاسخ به این نظر
باهوش!
۱۳۹۳/۱۰/۲۴ ۲۳:۴۴

یه سوال! منظورت از بقیه کیان!؟ اصلاً تو از کجو میدونی کسان دیگه ی هم بودن که کامنت شون فعال نشده!؟ حتما همشون خودت بودی دیگه!


شناسا
۱۳۹۳/۱۰/۲۶ ۱۲:۲۹

اقای باهوش که نظرات بقیه انگار براتون اهمیت نداره و خوب میشه فهمید که خیلی ها اسم برخی شخصبت های دخیل توی لغو این کنسرت رو گفتن اما آقای شفیعی نذاشتن که نمایش داده بشه شما یا خیلی باهوش خیلی یا خودتو به باهوشی میزنی جانم!!!!!!!!!!!


شناسا
۱۳۹۳/۱۰/۲۴ ۲۰:۲۲

خب یه گزارش هم تهیه کنید و از کسانی که دووست نداشتند این برنامه برگزار بشه بپرسید چرا نذاشتید؟ چرا چرا جرا

پاسخ به این نظر
سردبیر
۱۳۹۳/۱۰/۲۴ ۲۱:۳۴

دوست عزیز. پس از لغو این کنسرت قرار شد مصاحبه ای با میزبان ارسنجانی گروه نوازندگان داشته باشیم که علی رغم هماهنگی اولیه، هنوز هنوز این امکان فراهم نشده است.


شناسا
۱۳۹۳/۱۰/۲۶ ۱۲:۳۱

اقای سردبیر میتونید از کسانی که باعث لغو این کنسرت شدند بپرسید که چرا و چه چیزی باعث لغو این کنسرت شد؟ مگه توی عصر حجر هستیم یا اونا خودشونو به خواب میزنن یا اصلا دوست ندارند که کار مثبتی برای این شهرستان انجام بشه؟


دلسوخته
۱۳۹۳/۱۰/۲۵ ۰:۳۲

متاسفانه کسانی در شهرستان ارسنجان حضور دارن که دوس ندارن ببینن جوانان ارسنجان حتی برای ساعتی بی خیال غم وغصه بیکاری و اشتغال هستم اقای خادمی حیف تو که هم شهری ما هستی برو یک جای دیگر دنیا انجا نه برای فرهنگ ما بلکه برای دلت بساز وبخوان ما لیاقت بودنت را نداریم نداریم نداریم اقای شفیعی جوان از صمیم قلبت برات متاسفم به زودی سایتی رو طراحی واز شرت خلاص میشویم منتظر باش اقای شفیعی بیچاره جوانان شهرستانی

پاسخ به این نظر
فرزانه
۱۳۹۳/۱۰/۲۵ ۲۳:۱۰

مسوولین محترم آیا میتوانید جلو مردم شهر رو بگیرید که آنتالیا،مالزی و کشوری مثل این کشورها نروند

پاسخ به این نظر
علی
۱۳۹۳/۱۰/۲۶ ۱۲:۳۲

مسولین اگه دلشون به حال من و امثال شماا و بقیه بود که مسول نبودن!!!!!!!!!!!!!!!!!


خدا با ماست!
۱۳۹۳/۱۰/۲۶ ۱۲:۳۴

با سلام. به عرض برسانم که اینجور پیش داوری ها کار انسانهای نابخرد و نادان بیش نیست. متاسفانه در قرن 21 که ابتدایی ترین نیازها و وسایل رفاه انسان ها در همه دنیا محترم شمرده میشود. تازه در ارسنحان داریم معنای تبعیض و نامردی و پیش داوری رو میفهمیم. چه برسه به روزی که بخوایم انسان شمرده بشیم!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ به این نظر
نیکا
۱۳۹۳/۱۰/۲۷ ۹:۳۰

ما ازآقای ضیاء الدین که جهت موسیقی این شهرستان تلاش کردند تشکرو حمایت میکنیم.

پاسخ به این نظر
محسن زارع
۱۳۹۳/۱۰/۲۷ ۱۸:۳۷

باسلام خدمت همه دوستان.واقعا متاسفم.جواب زحمت های آقای ضیاالدین خادمی خادمی اینگونه دادن تاسف دارد.کسی که برای هنر ارسنجان تلاش بسیاری رو کردن که خدا روشکر جوابش رو دارید میبینید.خدارو شکر آقای خادمی آدم موفقی هستند ولی اگر مسیولین مثل مرودشت از ایشون حمایت میکردن قضیه فرق میکرد.امیدوارم آقای خادمی با همه نامهربونی ها موفق تر از این باشند. هنرمند هرجا رود بالا نشیند ودارای عزت وافتخار است.

پاسخ به این نظر
13
۱۳۹۳/۱۰/۲۷ ۱۹:۵۶

آقای شفیعی پیامها رو سانسور نکنید

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۱۰/۲۹ ۰:۱۶

از یک پیام خشک و خالی هم می ترسید

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۱۱/۹ ۲۱:۰۹

چند وقت پیش طنین نت های کودکانه بچه های هنرمند این شهر و دیار در هشتمین جشنواره گروه نوازی استان فارس در تالار حافظ شیراز پیچید. تنها گروهی که از شهرستان های استان فارس به این جشنواره خیییییییییلی مهم راه یافت گروه موسیقی ماهور زیر نظر استاد ضیاءالدین خادمی بود. و خدارو شکر بهترین اجرا ها رو نیز گروه موسیقی ماهور داشت. این افتخار وصف نشدنی و بسسسسسیار بزرگی برای شهرستان ارسنجان به شمار می آید. واقعا فرهنگ و تمدن و ... البته من واقعا برای جناب آقای شفیعی که همیشه از ایشان حمایت می کردم کاملا متاسفم. شما خبر راه یابی گروه موسیقی ارسنجان به تالار حافظیه شیراز را در سایت نگذاشتید و این خبر های الکی را تحت پوشش سایت قرار می دهید؟ من اینقدر از دست بعضی ها... ناراحتم که واقعا نمی دونم برای فهم آنها از فرهنگ و موسیقی باید چه کاری را انجام دهم... اما واقعا متاسفم و برایم شهرم ناراحت. ...

پاسخ به این نظر
سردبیر
۱۳۹۳/۱۱/۱۰ ۱۷:۵۹

دوست عزیز. در خصوص خبر مورد نظر شما به سایت اطلاع رسانی نشده است.


ناشناس
۱۳۹۳/۱۱/۹ ۲۱:۱۴

خفه شید . این مقاله دیگه چیه. خشکسالی و بیکاری چه ربطی به کنسرت داره دیگه. موسیقی یعنی عشق و احساس و فرهنک. پس اگر می خواهید شهرستانتان از نظر فرهنگی رشد کند جلوی اسن کنسرت های جهانی و معروف رو نگیرید. لیاقت ما ارسنجونیا همینه که سال به سال توی باغامون انار بتکونیم. واقعا چه شهر و شهرستان بی اصالتی. البته این شهرستان با وجود این همه هنرمند به خودش می بالد اما اجازه نمی دهد که جلوی برگزاری این کنسرت ها گرفته شود. شفیعی جان به خاطر همشهریاتم که شده این خبرایی رو که ... به شما رسونده رو توی سایت درپیتد نذار. باتشکر.

پاسخ به این نظر
سعید اسکندری
۱۳۹۳/۱۲/۲۹ ۱۳:۱۸

عاشقتم . نمی دونم کی هستی ولی می دونم سطح فرهنگت درحد بسیار عالی هست. حرف دلم رو زدی. الان شهرستان های استان فارس دارن یک هفته یک هفته کنسرت برگزار می کنن. ولی ما چی؟؟؟؟؟ واقعا که ما ارسنجونی ها یک پله که چه عرض کنم 39 پله از شهرستان های دیگر ایران عقبیم. والا بعد از 4 سال می خوان یه کنسرت رو تهیه کنن . رد می شه. خشکسالی؟؟؟؟؟ چه ربطی داره؟؟؟؟ فکر کنم ربطاش اینا باشه: 1. اعضای ارکست بخوان بعد از اجرا آب بخورن . خشکسالی بشه 2. اعضای ارکست بخوان قبل از اجرا دوش بگیرن . خشکسالی بشه 3. کسانی که می خوان بیان کنسرت ببینن آب معدنی بخرن . آب چشمه ها تمام بشه خشکسالی بشه 4. کسانی که می خوان از پاسارگاد یا ... بیان کنسرت ببینن تو راه برن یه سری دم قنات آب گوارا بخورن. قنات خشک شه و خشکسالی شه 5. اعضای ارکست بخوان برن رستوران فردیس غذا بخورن. بالاخره غذا پختن نیاز به آب هم داره 6. آشپزی که می خواد براشون غذا درست کنه باید دستشو بشوره . آب کم میشه خشکسالی میشه و هزاران دلیل دیگه ... واقعا که ... . بعد هم دیدن کنسرت انسان رو شاد و سرزنده می کنه که توی دین اسلام ثواب بسیار بسیار زیادی داره اصلا من می خوام بدونم مگه تهران و اصفهان و تبریز و شیراز و .... هم خشکسالی ندارن؟؟؟!!!! خدایا منو بکش سر دبیر ارسن نیوز مدیونی اگه نظرم رو نگذاری


sana
۱۳۹۴/۴/۱ ۱۴:۳۴

خشکسالی بهونشونه چون دلیل ندارن یه دلیل مسخره و خنده دار گزاشتن


sana
۱۳۹۴/۴/۱ ۱۴:۳۵

دلیل خشکسالی قاطع کننده نیست


ناشناس
۱۳۹۳/۱۱/۹ ۲۱:۱۶

شفیعی جان. دوست همیشگی من. این متنا چیه؟ آخرشم این سران شهر تو رو دیووونه کردن؟

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۱۱/۱۰ ۲۳:۰۱

ببین طرفدارای آزادی چه حمله ای به این مطلب کردن!!؟ پس آزادی بیان چی میشه!!؟

پاسخ به این نظر
مشخص نیست
۱۳۹۳/۱۱/۱۵ ۱۳:۵۰

این حساسیت ها را کسانی چون شما ایجاد می کنید؛ نه مردم موسیقی و فرهنگ دوست ارسنجان. واقعا خرافاتی ترین متون عمرم را در این اخبار خواندم و برای هر کسی که این متن ها را نوشته است بیش از حد متاسفم و برای فکر بسیار و کاملا غلط آن نیز متاسفم. استادان بزرگ و ارجمندی چون (ضیاء الدین خادمی) بدون هیچگونه چشم داشتی برای پیشرفت فرهنگ و اصالت موسیقیایی این شهر می کوشند وانسان های نادانی چون نویسنده این متن جلوی پیشرفت این شهرستان را به طور آشکار و فقط برای خودنمایی می گیرند. واقعا هیچ گونه اسنادی برای ثبات این متون عصبانی کننده در هیچ کجای دنیا وجود ندارد و این بعضی ها هستند که تا ابد نام ارسنجان را در پیش چندین هنرمند و موسیقیدان بزرگ و ارزشمند و مشهور مانند همان کسانی که می خواستند در ارسنجان با مجوز رسمی (اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسنجان ) و با همکاری آموزشگاه ترانه ساز (استودیو نوای ماهور) کنسرت اجرا کنند را خوار می کنند. ارسنجانی که گوشه به گوشه آن بوی هنر می وزد و استادان بزرگی را در خود پرورش داده است، فقط و فقط با سخنان و طرز فکر های سلیقه ای برخی آدم ها هنوز در چالش گرفتن مجوز برپایی کنسرت است. خشکسالی و بیکاری به هیچ وجه ربطی به اجرای کنسرت ندارد و شاید این حرف کاملا خنده دار باشد. اتفاقا با اجرای همچین کنسرت هایی نونهالان و جوانان با استعداد این دیار بیشتر با هنر آشنا می شوند؛ به خصوص که درداین کنسرتی که (می خواست) برگزار شود و ... نشد قطعه های مذهبی و دینی اجرا خواهد شد. من متاسفم. ما متاسفیم و شما هم متاسف باشید. موسیقی هنر بیان احساس است به وسیله صدا و این احساسات سرشار از عشق و امید به احساسات خاموش برخی انسان های ... در این شهر هنرپرور وابسته شده است. شاید شما مسوولان و دبیران سایت از عصبانی شدن ما به وسیله خواندن متون بی ریشه بخندید و ما را به تمسخر گیرید اما جناب شفیعی شما که نباید برای چاپلوسی و خودشیرینی کردن جلوی بعضی ها ... همشهریانت را عصبانی و خرافاتی کنی. شما باید جلوی این انسان ها را بگیرید تا مو سیقی شهرت پیشرفت کند. البته این پسوند های شما و ید هیچ گونه ربطی به شخصیت پست شما ندارد و نخواهد داشت. شما اگر مرد بودی برخلاف این متن هارا می نوشتی.سر گرمي انسان به موسيقي و استفاده از آن براي طرب وشادي و هوس راني در مجالس عيش و عشرت و همچنين تشجيع و برانگيختن سربازان در جنگ ها و براي تهييجات غم انگيز مجالس تاريخ ممتدي در حيات انسان روي كره زمين داشته است. اگرچه در قرآن تصريحي نسبت به غنا نشده است؛ ولي با توجه به رواياتي كه در ذيل بعضي آيات آمده حرمت غنا به خوبي استفاده مي شود.آياتي از قرآن كه به موسيقي تفسير شده است عبارتند از: {ومن الناس من يشتري لهوالحديث ليضل عن سبيل الله بغير علم و يتخذها هزوا اولئك لهم عذاب مهين}(سوره لقمان/6) "و برخي از مردم سخن بيهوده را مي خرند تا مردم را از روي ناداني، از راه خدا گمراه سازند و آيات الهي را به استهزا گيرند، براي آنها عذابي خوار كننده است" پس ای انسان ها و نویسنده های نادان این متون را برای گمراه کردن مردم از سفارش های الهی خدا یعنی موسیقی مجاز ننویسید. ارسنجان به هنر و موسیقی احتیاج دارد. با تشکر امید وارم این پیام به هر دلیلی در سایت محبوبم سانسور نشه..

پاسخ به این نظر
کاملا مشخص است
۱۳۹۳/۱۱/۱۵ ۱۶:۱۳

کاملا مشخص است که این کامنت از طرف چه کسانی است! مگر می شود از یک طرف این سایت را سایت محبوب نامید و از طرف دیگر از کلمه شخصیت پست در خصوص مدیر و صاحب آن استفاده کرد!؟ به نظر من این مشخص نیست آدمی بوده که خواسته منتقدای این مطلب رو بی ادب جلوه بده.


مشخص نیست
۱۳۹۳/۱۱/۱۵ ۲۰:۴۶

آقای کاملا مشخص است. این سایت محبوب من است. اما نه به خاطر سردبیرش. به خاطر اینکه این سایت تنها پایگاه تحلیلی خبری این شهر است اما نه تحلیل های جالب و منطقی بلکه تحلیل هایی که حتی توصیف آن ها مرا دیوانه می کند و برایم سخت است. فقط همین را می گویم: متاسفم.


سارا حسن شاهی
۱۳۹۳/۱۱/۱۵ ۲۱:۳۵

کاملا حق با شماست. تمام حرف هایی را که دلم می خواست به زبان آورم اما نمی توانستم را شما گفتید. آفرین به شما


علی ابراهیمی
۱۳۹۳/۱۱/۱۵ ۲۱:۳۶

عالیییییییییییییییست. آفرین بر شما. خوب جوابشونو دادید. حرف دلمو گفتید. واقعا دستتون درد نکنه.


ناشناس
۱۳۹۳/۱۱/۱۵ ۲۱:۳۷

لطفا سردبیر محترم گوش کنه.


ناشناس 2
۱۳۹۳/۱۱/۱۵ ۲۱:۳۹

واقعا این متون هیچ ربطی به دین و دیانت و مذهبیات و حساسیت ها و خشکسالی و بیکاری و انحرافات و ... نداره. لطفا این متون رو اصلاح کنید. آقا یا حانوم مشخص نیست هم اسم کاملشو بگه. چون من می خوام از ایشون قدر دانی کنم.


مشخص نیست
۱۳۹۳/۱۱/۱۶ ۰:۲۶

ناشناس 2، خواهش می کنم. من سعید اسکندری کلاس هفتمم از مدرسه شاهد زنده یاد خسروی که شاگرد استاد ضیاالدین خادمی هم هستم.


شهروند...
۱۳۹۳/۱۱/۱۶ ۱۷:۰۳

عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی. امام جمعه شهر حتماااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااابخونه...


عصبانی...
۱۳۹۳/۱۱/۱۹ ۲۳:۱۴

امشب (19 بهمن 933) در سالن تالار مهرگان ایرانیان، جشن بسیار بزرگ پرسنل و معاونان و راسای شبکه بهداشت و درمان و سلامت و بیمارستان شهرستان پاسارگاد برگزار شد. و من و 16 نفر دیگر هم به عنوان برترین گروه راهیافته به جشنواره گروه نوازی فارس در میان شهرستان ها و زیر نظر استاد ضیاءالدین خادمی و با نام گروه موسیقی ماهور دو قطعه جذاب اجرا کردیم. نوازندگی ساز تنبور، اجرای خوانندگی استاد ضیاءالدین خادمی، ترانه ی محلی ارسنجان یا همان واسونک خودمان به وسیله آقای بهمن رضایی، تقلیدصدای بسیار جالب، هنرنمایی چند ورزشکال نونهال در رشته های طناب زنی و حلقه زنی، مسابقاتی چون تست صدا، بله و خیر معکوس، تندگویی و ...، اهدای جوایز نفیسح به پرسنل بیمارستان سعادتشهر و در آخر صرف شام از جمله برنامه های این جمع و محفل گهربار 600 نفری بود. در واقع هنرمند های شهرستان پاسارگاد و ارسنجان با هم و دست به دست هم بر روی سن هنرنمایی کردند و این جشن وصف نشدنی نقطه ی پیوند ارسنجان با پاسارگاد را پررنگ تر نمود. و با این همه حرفی که زدم در آخر می خواهم بگویم سردبیر محترم سایت (آقای شفیعی) چرا در این جشن بی بدیل و بسیار بسیار مهم حضور نداشته و گزارش تهیه نکردند. یک سردبیر و خبرنگار خوب باید از تمام اتفاقات درون شهر خود باخبر باشد بخصوص این اتفاق مهم. و ... باید ها و نباید های اجرای کنسرت در ارسنجان، نوشته سردبیر سایت، غیر از خرافات و خودنمایی ها و نادانی ها هیچ چیزی به همراه ندارد. پس دوستان عزیز و گرامی و همشهریان محترم سعی نکنید خام و رام این مطالبی که هیچگونه منبع معتبری نداشته شوید. شما ارسنجانی هستید و ارسنجانی جماعت نیز دوستدار هنر و موسیقی. پس در صورت امکان با سردبیر سایت برحورد جدی کنید. با تشکر

پاسخ به این نظر
سردبیر
۱۳۹۳/۱۱/۲۰ ۰:۲۶

دوست عزیز!من هم مثل شما بدون دعوت به یک مراسم اختصاصی نمی روم. با تشکر.


عصبانی...
۱۳۹۳/۱۱/۲۰ ۱۲:۵۲

جناب سردبیر واقعا از شما انتظار نداشتم. از شما بعید است. دیگر کارتان به جایی رسیده که تهمت می زنید. حالا درست است که چند وقته به خاطر عوامل متعدد تحت فشار قرار گرفتید اما حقیقت همیشه تلخ است د شما نباید عغده هایتان را سر ما خالی کنید. استاد ضیاءالدین خادمی برای گروه موسیقی ماهور جا رزرو کرد و با برگزار کنندگان جشنواره تماس گرفت و آنان را در ارتباط گذاشت. و شما هم با بهونه ی تهیه گزارش اینقدر پشت سر امام جمعه و فرماندار و رییس آموزش و پرورش به مهمونی ها و همایش ها نرید و غذای مفت بخورید. به خاطر همین شکمتون.... البته به خاطر اینجور حرف زدنم از همشهریام عذرخواهی می کنم، اما جواب تهمت و دروغ و توحین رو هم باید بدی. مگه اینطور نیست؟؟؟

پاسخ به این نظر
آرام
۱۳۹۳/۱۱/۲۱ ۲۳:۰۵

چقدر بی ادب و بی سوادی ای آدم عصبانی. خوب خودت رو معرفی کردی، "عصبانی"


سعید اسکندری
۱۳۹۳/۱۱/۲۱ ۲۲:۳۱

من نمی دونم شما کی هستید. ولی درباره آقای شفیعی درست صحبت کنید

پاسخ به این نظر
متاسف
۱۳۹۳/۱۱/۲۲ ۰:۰۶

این بی ادبی تون هم استآآآآآأد ... تون یادتون داده!؟؟ آره دیگه، وقتی هنوز محسن یگانه و علیرضا روزگار و این همه اهنگ ساز زبر دست که هر روز آثارشون تو فیلما و سریالا و کنسرتا پخش میشه رو استاد نمی گن ولی این ... چند سال پیش رو استآآآآأد خطاب می کنید معلومه دیگه!!!

پاسخ به این نظر
سعید اسکندری
۱۳۹۳/۱۲/۲۹ ۱۳:۰۰

خودت می فهمی چی میگی . برای خودت متاسف باش . نه برای ما آقای متاسف . اگه هم این نظرو خطاب به سعید و سهیل اسکندری و علی محمد زارعی و تمام اعضای گروه ماهور گذاشتی . سخت در اشتباهی


سهیل اسکندری
۱۳۹۳/۱۲/۲۹ ۱۳:۰۴

درست صحبت کن . به نظر من صدای استاد خادمی از همه خوانندگان بهتره. عالیه و ژوست می خونه اگه یکم آهنگاشون رو گوش بدی


سهیل اسکندری پایه هفتم
۱۳۹۳/۱۱/۲۲ ۱۶:۲۰

لطفا هرچه زود تر مراسم جشن انقلاب دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان مورخه 21 بهمن 93 رو در سایت قرار بدید. باتشکر

پاسخ به این نظر
علی رضایی
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۰:۴۶

برادران محترم موسیقی سا ز و موسیقی دان و موسیقی فهم........... خداییش توی مراسمات قبلیتون خبری از خدا بوووووووووود؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! حیا کنید........... اینا هنر نیست.......... هنر اینه که خداتو از خودت راضی کنی...... ما را به خیر شما امید نیست.........

پاسخ به این نظر
ضیاالدین خادمی
۱۳۹۳/۱۱/۲۹ ۹:۱۷

با سلام به مردم فهیم شهرستان ارسنجان متاسفانه عده ای با سو استفاده از نام جعلی اعضای گروه موسیقی ماهور اقدام به توهین به مدیر محترم سایت و مسولان محترم شهر می کنند. واقعا چقدر سخت و دردناک است که عده ای به خاطر اهداف شخصی و غرض ورزی های بی مورد با احساسات پاک این کودکان موفق بازی می کنند . نکته دوم این که بنده اگر بخوام نظری رو روی سایت بگذارم با ایمیل خاص خودم که مدیر محترم سایت از اون اطلاع دارن میذارم و نیازی به استفاده از نام جعلی نیست امیدوارم در تمامی مراحل زندگی موفق و پیروز باشید .

پاسخ به این نظر
غیور
۱۳۹۳/۱۲/۱۷ ۱:۱۴

آقای خادم الحسینی عزیز. به گفته خودت مشخص هس که یک عده مغرض با حمله به مدیر سایت و دیگرون قصد زشت کردن شما و گروه تون رو داشتن. ببین برادر عزیز اینا چه گروهی می تونن باشن؟ چه کسانی از این به قول شما توهین ها سود میبرن! کسایی که دوس دارن جامعه به فساد و ولنگاری کشیده بشه تا اونا با خیال راحت به چپاول مردم و منافعشون بپردازن. پس هشیار باش برادر عزیز من و دوست رو از دشمن تشخیص بده. چندتا کامنت دیگه هم پایین برات نوشتم تا با نظر و بیان یه مسجد جامعی اصیل اشنا بشی. موفق و سربلند باشی هنرمند جوان.


علی رضایی
۱۳۹۳/۱۱/۲۹ ۱۶:۴۰

آقای ضیاالدین خادمی..... سلام....... اول اینکه از زحمات جنابعالی در سطح شهرستان و استان سپاسگذاریم؛؛؛و یه انتقاد هم ازتون دارم و اونم اینکه چون شما مسؤول برگزاری کنسرت ها هستید شایسته هست اقدامات اساسی برای کنترل این مجالس انجام بشه تا خدا از جلستون ناراضی نباشه؛؛؛وگرنه کسی از مجلس بدون گناه بدش نمیاد"" ایشااله در سایه ی خشنودی خدا و امام زمان(عجل الله تعالی فرجه و الشریف)کارهاتون محکم و پررونق باشه..... باتشکر... و خداوند نزدیکتر از.....

پاسخ به این نظر
مصطفی خادم الحسینی
۱۳۹۳/۱۲/۱ ۱۲:۲۴

با سلام ، بنده به عنوان کسی که در کنسرتهای مختلفی چون همایون شجریان، خواجه امیری، شکوهی و ... شرکت کرده و به خاطر ضرورت شغلی در شهرستان سکونت ندارم باید مطالبی را بعرض برسانم: اول اینکه اگر این سایت منبع رسمی خبر رسانی شهرستان ارسنجان است چرا از مسولین اداره ارشاد کسی نظری نداده و اگر داده بصورت ناشناس است دوم اینکه در خصوص آقای ضیا الدین خادمی باید عرض کنم که متاسفانه دز ارسنجان کسی قدر ایشان را نمی داند وگرنه چطور ممکن است خبر اول شدن گروه همنوازی ماهور در رسانه های استان همچون خبر جنوب درج شود و حتی در شبکه های اجتماعی هم دست به دست شود ولی سردبیر محترم خبردارنشود بیاییم سر از لاک خود بیرون بیاوریم و از هنر و فرهنگ حمایت کنیم بیاییم بقول معروف کلاه خود را قاضی کنیم و بگوییم تا قبل از تاسیس آموزشگاه ماهور و اقدامات آقای خادمی آیا ارستجان در زمینه موسیقی حرفی برای گفتن داشت ؟ واقعا این خودسانسوریها و ظلم به خود تا کی باید ادامه یابد امید به اینکه این چنددستگیهایی که باعث پسرفت روز افزون شهرستان شده ، روزی تمام شود

پاسخ به این نظر
مطلع
۱۳۹۳/۱۲/۱۲ ۲۱:۰۵

در نتایج جشنواره که سرچ کنیم هیچ خبری از اول شدن اینا نیس. تو توهم هستینا. خبر جنوبم حتما داور یزدانی گزارش داده اونام زدن.


متاسف
۱۳۹۳/۱۲/۱۲ ۲۰:۵۴

شما دارید با این طرز فکر و برداشت و بیان های توحین آمیز و بیهوده و خرافاتی پیامبر گرامی اسلام (ص) را ناراحت می کنید. شما دارید به عنوان فرد مسلمان لکه ی ننگی بر روی دین اسلام می گذارید. چطور به خودتان اجازه داده اید که اینگونه صحبت کنید. شفیعی متاسفم.

پاسخ به این نظر
غیور
۱۳۹۳/۱۲/۱۷ ۰:۴۷

تو برو اول سوادت رو درس کن بعد به دیگران حمله کن!


همتاسفم
۱۳۹۳/۱۲/۱۴ ۱۳:۰۷

ناشناس
۱۳۹۳/۱۲/۱۶ ۱۳:۲۴

اقای بقول سردبیر شما ازجریان مسجد جامع دفاع میکنید که افکار متحجرانه وارتجاعی دارند امروزه دنیا به سمت پیشرفت هست اقا بس کنید ودار بساط تزویر وریا را جمع کنید.میدانم که این گفته را سانسور میکنید ولی عیبی نداره

پاسخ به این نظر
غیور
۱۳۹۳/۱۲/۱۷ ۱:۰۵

با اینکه متأسفانه دیگر چیزی به نام جریان مسجد جامع عملاً وجود خارجی نداره ولی شما از نامش هم هراس دارین! حق هم دارین! زمانی که ما با اتحاد مردم شهرستان درصحنه بودیم، حتی نماینده هم از ارسنجون تعیین میشد، رئیسای ادارات بدون رضایت مردم منتصب نمی شدن. ولی از وقتی که ما درصحنه نیستیم، اتحاد مردم از بین رفته و ارسنجون رو به پسرفت هس! چیزی که همه به آن اذعان دارند. شما هم اگر مروج موسیقی فاخر، حماسی، پرشور و عاشقانه اصیل ایرانی باشید و شاگردهاتون هنرمند مردمی و پرافتخار شوند، ما در خدمت تون هستیم و براتون دعا هم می کنیم و بچه های خودمون رو هم میفرسیم پیش تون. اما اگر بخواهید مروج موسیقی تند و عاشق های مجازی و کلاس مختلط دختر و پسر باشین، بساط مطربی تون رو جمع می کنیم. مایی که با متحد کردن مردم روزی بساط رژیم طاغوت و ضد انقلاب و صدام و ضرغامی ظالم را جمع کردیم، جمع کردن بساط 4 تا ژیگول برامون کاری نداره. شما و مسئولینی که حامی تون هستن مواظب باشید از نجابت مون سواستفاده نکنین. به دوتا طومار و چندتا نامه و یه تحصن آرام بند هستین و بس!


ااااااااااااااااا
۱۳۹۳/۱۲/۱۶ ۱۸:۴۱

خرافاتیا

پاسخ به این نظر
غیور
۱۳۹۳/۱۲/۱۷ ۱:۰۸

با نگاهی به متن و کامنت ها به خوبی همه چیز مشخص می شود! اینکه چه کسی خرافاتی، بد دهن، عقده ای و هتاک است و چه کسی با متانت و بدون توهین به دیگران عقیده اش را بیان می کند.

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۱۲/۱۷ ۱۳:۵۸

جناب شفیعی برای شما متاسفم که هرنوشته ای بر علیه شما هست وجریان مسجد جامع سانسور میکنید واقعاامانتدار خوبی نیستید

پاسخ به این نظر
سردبیر
۱۳۹۳/۱۲/۱۷ ۲۰:۲۷

دوست عزیز! کافی است به 4 کامنت بالاتر از کامنت خودتان توجه کنین. با تشکر.


علی رضایی
۱۳۹۳/۱۲/۱۹ ۱۵:۳۴

آقایان موافق کنسرت.... این حرفا چیه!!!!! جریان مسجد جامع یعنی چه!!!! میخواید هر کار دوس دارید کنید؛؛مسجدی ها هم سکوت کنن!!!!! همه ی مساجد؛همه ی متدینین؛؛با اینکارها مشکل دارن؛؛؛خدا با اینکارها مشکل داره!!!! چرا گیر میدید به مسجد جامع!!!! اگه ناحق بگن ما از همه منتقد تریم"" حرفشون حق هست""" خوبه والله.... هرجا میخوان تندروی کنن وجلوشون گرفته میشه؛؛میگن مسجد جامع!!!! و اینم بدونید مسجد جامعی ها تا زمانیکه حرف خدا رو بگن((مثه این جریان)) کوهی از جوونای مثه من پشتش هست که نمازگذار یه مسجد دیگه ایم""" لبیک یا خامنه ای

پاسخ به این نظر
نسيم بهاري
۱۳۹۴/۱/۹ ۸:۱۴

آقاي علي رضاي و امثالهم... يكم: مسجد جامع را از ديگر مساجد جدا نكنيد ، مسجد مسجد است و نماز گذار نماز گذار. مگر خداي مساجد و قبله آنان متفاوت است كه اينقدر مسجد مسجد مي كنيد!! دويم: اگر تندروي است شما داريد اگر به احاديث و زندگي ائمه نگاهي داشته باشيد مي بينيد كه آنان هم شادي داشتند، لباسهاي خوب و با ارزش مي پوشيدند، آراستگي داشتند وووو.. سوم : خدايي كمي به اطراف خودتان بنگريد بعد براي ديگران نظر بدهيد، اگر نياز بود آمار ديش و رسيورهاي ماهواره، تيپ هاي آنجناني ، عروسي هاي مجلل ، تفريح هاي خوش نشين ووو را برايت آمار مي كنيم . بعضي از خانواده ها همانند شعر حافط كه فرموده اند واعظان چون جلوه در محراب و منبر مي كنند . چون به خلوت مي روند آن كار ديگر مي كنند. توجه به اعمال و حركات خود و اعضاي خانواده را ندارند و براي ديگران تصميم مي گيرند. آقايان و خانم هاي محترم آنان كه اصالت داشته و دارند در در عزا و شاديها نيز با چشم باز ورود مي كنند. عيب كسان منگر احسان خويش. ديده فرو بر ز گريبان خويش...

پاسخ به این نظر
علی رضایی
۱۳۹۴/۱/۱۱ ۳:۰۳

آقای نسیم بهاری....... الآن چه ربطی به من و امثالهم داره!!!!!!!!!!! اینارو گفتی که یه چی گذاشته باشیا!!!!!!!! لبیک یاخامنه ای

پاسخ به این نظر
ابراهیمی
۱۳۹۴/۱/۱۵ ۱۲:۴۶

سلام خدمت همه دوستان چه آنها که با کنسرت موافقند وچه آنها که با کنسرت مخالفند به نظرات همدیگر احترام بگذاریم انشاا... --ضمنا نظر اینجانب درباره موسقی وکنسرت این است که هر آنچه که انسان را به یاد خداوند بیاندازد خوب وگر نه باید از آن دوری کرد ولی موسقی سالم چه کلاسیک وچه سنتی و...همه می تواند به انسان آرامش ببخشد امیدوارم که در هر مجلسی که هستیم مواظب نفس سرکشمان باشیم موفق وپیروز باشید

پاسخ به این نظر
دلسوز
۱۳۹۴/۱/۱۸ ۱:۵۵

سلام اقایون گرامی اگه میخواد درباره خدا وشهدا و----- بخونید واگه یه هدف دیگه ای ندارید چرو از حامد زمانی دعوت نمیکنید ببینید به قول شما همون مسجد جامعی ها همون امام جمعه ها همون افرادی که شما به انها امید ندارید شرکت نکردن اگه هدف خداست من راه حل بهتون دادم وگرنه هدف سر کیسه کردن جوانهای بدبخت و-------

پاسخ به این نظر
عاشق ارسنجون
۱۳۹۴/۱/۱۸ ۲:۱۲

سلام دمت گرم امام جمعه عزیز ماتا اخر با شما هستیم اقای خادمی گرامی مگه علی رضا روزگار رو اوردین ...----- چی شدجزاینکه یه عده دختر وپسر اومدن وابروتونو بردن خودتون به کوچه علی چپ زدین وخاله شادونه اومد چکار کرد که تا پولشو نگرفت از جنگل جلوتر نیومد وحتی به شخصیت شما هم احترام نگذاشت وگفت بایدهتل شیراز بگیرید مگه کیه این خانم که این قدر کلاس گذاشت برات هنوز بازهم به عمو مهربان وخاله ستاره خیلی با صفا بودن اگه تو شخصیتهایی رو که انتخاب میکردید یه ذره دقت کرده بودید به این مشکلا بر نمی خوردید

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۴/۱/۱۸ ۴:۳۴

ماهم از کنسرت سر در میاریم ولی با لودگی وبی بند وباری مخالفیم اقای خادمی میتونی تضمین کنی که جلوی یه عده عقده ای تازه کنسرت دیده رو که با کاواره اشتباه گرفتنو بگیری

پاسخ به این نظر
فاطمه
۱۳۹۴/۳/۱۴ ۱۷:۱۷

دوست عزیز کاباره نه کاواره لطفا اول تایپ کردنت رو یا بگیر بعد اظهار نظر کن بعدشم شما مثل اینکه تا به حال کنسرت نرفتی ما که رفتیم کاباره ای ندیدیم نمیذاشتن تکون بخوریم چه برسه به اینکه برقصیم.


ناشناس
۱۳۹۴/۱/۱۸ ۱۸:۴۷

خانم یا اقای ص مگه هرکی ازدواج نکرده بایددست به همه کاری بزنه البته درسته خود حضرت محمد صلوات الله گفتن با ازدواج نصف ایمان حفظ میشه ولی گفته نشده اگه ازدواج نکردی حیا رو کنار گذاشته وهر کاری بکنید ومتاسفانه اونایی که این کارارو میکنن یا سنشون به ازدواج نرسیده یا ازدواج کردن

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۴/۱/۱۹ ۱۱:۱۲

دیدید هیچ کدومتون جواب درستی نداشتیذ بدید اقای خادمی چرو جواب سوال ها رو ندادید

پاسخ به این نظر
مهراد
۱۳۹۴/۲/۷ ۱۶:۴۹

هوی ملت !!!!!!!!!!!! نمخاد خو بحث رو به مسجد جامع و علی رضایی و امثالهم بکشونید اصن چه ربطی داره یکم فرهنگتونو درست کنید و جنبه داشته باشید حله همی نموم شد رفت

پاسخ به این نظر
علی رضایی
۱۳۹۴/۲/۲۵ ۱:۳۸

یکی جواب منو بده که چرا لبیک های منو حذف میکنید!!!!!!!

پاسخ به این نظر
سردبیر
۱۳۹۴/۲/۲۵ ۱۱:۵۵

دوست عزیز با سلام. به همان دلیل که خود معظمٌ له دستور دادند آرزو و دعا برای سلامتی رهبر معظم انقلاب اسلامی از پیام خوش آمد به مسافران در هواپیماها حذف شود. چون هر گفته و جمله ای باید با زمان و مکان سنخیت داشته باشد. اگر دقت کنید لبیک شما در نظرات و خبرهای ملی و مربوط به رهبری حذف نشده است اما مثلاً اگر بعد از نظری در مورد آسفالت یا جشنواره عذا یا موارد دیگر باشد، به دلیل عدم تناسب و بیم برداشت نادرست و لوث بودن، حذف می شود. همانگونه که رهبری عزیز در مورد پیام خوش آمد به مسافرین هواپیماها دستور دادند. / ثانیاً بنده به تشخیص خودم و در صورت نیاز به مشورت افراد آگاه و دلسوز کار میکنم و هیچ شخص، سازمان و نهادی، حق و توان دخالت فراقانونی در کار ارسن نیوز را ندارد. / ثالثاً پیروان واقعی ولایت و رهبری، بد زبان، پرخاشگر و اتهام زننده به دیگران نیستند که شما با ادعای پیروی از ولایت ما را با الفظ ناشایست خطاب قرار داده اید. با تشکر. لبیک یا خامنه ای / جانم فدای رهبر


علی رضایی
۱۳۹۴/۲/۲۵ ۱۵:۲۹

سلام آقای سردبیر...... شما باید این جواب رو قبل از اینکه لبیک رو حذف کنید؛؛روی یکی از کامنتهای من میذاشتید تا متوجه بشم؛آخه من در جریان نبودم؛؛ گرچه من این سوال رو هم چند بار پرسیدم ولی جوابی ندادید! اگه پرخاشگری کردم شرمنده و ببخشید...

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۴/۳/۲۴ ۱۲:۳۱

فاطمه جان یه کلمه رو اشتباه نوشتن این قدر دلخوری نداره دل امام زمان رو خون کردن دل نگرانی داره مگه شما تنها میرید چنین مراسمی من همه مراسم ها بودم سانس دوم علی رضا روزگار یادتون نیس که خودشون هم به افراد بالا تذکر دادن یه کم فکر کنی یادت میاد یا اینقدر مشغول بودی که00000000

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۴/۳/۲۹ ۵:۵۹

همش از ... کنسرتی طرفداری نکنید اونیکه جونها دختر وپسرها را بدبخت کنه همین ... وقتی دختروپسر باهم تمرین کنند میدونی عاقبت کار کجاست اقا جان زودتر ظهور کن

پاسخ به این نظر
sana
۱۳۹۴/۴/۱ ۱۴:۱۷

آخه آدم حسابی ها اما جمعه چه کار کنسرت داره نمی زاره

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۴/۴/۱۷ ۱:۲۴

سلام همشهریان عزیز اینهمه اتهام چیه به همدیگر میزنید اجازه دهید کنسرت برگزار شود کمک کنید که به نحو احسن اجرا شود بدون حاشیه اینجوری که فکر میکنید نیست خانواده‌ای پیدا میکنید که یکی از بستگانش بخاطر حافظ اسلام شهید نشده باشد پس همه انقلابی بافرهنگ هستیم ادعای بافرهنگ بدون رادارم پس اقایان نگران نباشید شهر نیاز به شادی هم داره

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۴/۴/۱۸ ۱۲:۰۴

اقای ناشناس تو همین ارسنجون خودمون نگاه کن چقدر سید دارم که که دل سید واقامون امام زمان از دستشون خونه چقدر خانواده شهید داریم که دل شهیدا از دستشون خونه ومطمین هستم اون دنیا جلوی خانوادشون میگیرن پس اسم یدک کشیدن مهم نیس انقلابی باشی مهمه فرهنگ رو چی بدونی مهمه با بی بند وباری موافق نبودن مهمه میبینید که همون سیدا وهمون بعضی خانواده شهدا تو انتخابات چکار کردن برید ببینید خانمهاشون ودختراشون تو عروسیا با چه وضعی هستن جلوی نامحرم ومحرم

پاسخ به این نظر
هشتمی
۱۳۹۴/۶/۲۰ ۱۹:۱۲

خواهش می کنم یه کنشرت محسن یگانه رو بزارید اقای خادمی

پاسخ به این نظر
آشنای شهر
۱۳۹۴/۷/۴ ۹:۵۵

مسئولین شهر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ به این نظر
نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
بایدها و نبایدهای اجرای کنسرت در ارسنجان