چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 25 2018
عضویت در خبرنامه

یک پیشنهاد برای شهرداری و شورای اسلامی شهر ارسنجان

۱۸ دي ۱۳۹۳ - ۰:۰۵:۳۶ کد مطلب: 777

یکی از مسایلی که در چند ماه اخیر این وحدت را دستخوش خود قرار داده بود، مسأله ی تعیین محل احداث بیمارستان 64 تخته خوابی دولتی ساز ارسنجان بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ارسن نیوز؛قرن هاست که مردم فهیم شهرستان ارسنجان، چه اهالی شهر و چه اهالی روستاها در این منطقه از کشور عزیزمان سکنی دارند و ریشه دوانیده اند. وجود آثار تاریخی متعدد در مناطق مختلف شهرستان گواه این مدعاست. یکی از مسایلی که به خصوص در چند دهه اخیر همواره مطرح بوده است، لزوم حفظ وحدت بین مردم محله های مختلف شهر از یک طرف و وحدت بین مردم شهر و روستاها از طرف دیگر بوده است. چیزی که به عقیده ی نگارنده، در طول قدمت این شهرستان همواره برقرار بوده است اما در مقاطعی و در پی حوادثی کمرنگ و پررنگ می شده است. گاه کارشکنی ها و حرکات منافقانه ی عده ای منفعت طلب باعث تضعیف این وحدت شده است و گاه پیشامدهایی باعث تقویت آن شده است. برای مثال وقایعی همچون هجوم غارت گران در سالهای بسیار دور و یا دفاع مقدس هشت ساله باعث شده است مردم محلات مختلف شهر و روستاها دوشادوش یکدیگر به دفاع از کیان سرزمین خود برخیزند و خون شهدای محله های اسکندری و رحیمی و نعمتی و حسن شاهی و ابراهیمی و رضایی و.. از شهر و خون شهدای گرانقدر روستاهای ارسنجان به زمین ریخته و در هم آمیزند. نشانی بالاتر از این برای وحدت مردمان این شهرستان سراغ دارید؟ و مثال برای حالت دیگر هم برخی مقاطع انتخاباتی است که رفتار و تفکرات برخی افراد و گروه های سیاسی منجر به تضعیف اتحاد بین مردم این شهرستان شده است.

 

به هر حال قاطبه ی مردم عزیز این دیار بدون تعصبات فراگیر در کنار یکدیگر ایستاده اند، زندگی کرده اند، وصلت و ازدواج کرده اند و امیدوار به از بین رفتن همیشگی زمینه های تفرقه هستند.

 

یکی از مسایلی که در چند ماه اخیر این وحدت را دستخوش خود قرار داده بود، مسأله ی تعیین محل احداث بیمارستان 64 تخته خوابی دولتی ساز ارسنجان بود. قضیه ای که موارد مشابه آن در گذشته نیز رخ داده و همچون مانعی بر سر راه پیشرفت ارسنجان قرار می گرفته اند. این مسأله متأسفانه با بی درایتی عدّه ای، به دلیلی برای اختلاف نظر بین مردم شهر از یک طرف و مردم روستاهای ارسنجان از طرف دیگر تبدیل شد و باعث گریدید شروع احداث این طرح عمرانی مورد نیاز شهرستان، چندین ماه به تأخیر افتد.

 

به هر حال خوشبختانه این مشکل بالاخره حل شد و پس از کش و قوس های فراوان، زمینی برای احداث این بیمارستان در نظر گرفته و به تصویب مراجع ذی صلاح رسیده است و همگان منتظرند این پروژه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کلنگ زنی شود.

 

در خبری هم به نقل از شهردار ارسنجان اعلام کردیم که علاوه بر راه های دسترسی به محل مذکور از 3 نقطه شهر ارسنجان، خیابانی هم که بلوار ورودی از سمت روستاهای توابع ارسنجان را به محل مذکور متصل می نماید، به طول  1200 متر و عرض 24 متر توسط شهرداری در دست احداث است.

 

از آنجا که هنوز نامی برای این خیابان انتخاب نگردیده است و با توجه به اینکه اولاً در ایام مبارک هفته وحدت قرار داریم، ثانیاً حل مسأله ی انتخاب زمین بیمارستان با وحدت مردم و مسوولان صورت گرفته است و ثالثاً این خیابان (که به گفته ی شهردار ارسنجان با هزینه شهرداری و همکاری شهروندان مالک زمین های مورد مسیر، با هدف ایجاد دسترسی بهتر مردم روستاهای ارسنجان به بیمارستان احداث می شود) می تواند به عنوان شاهدی دیگر از وحدت بین مردم شهر و روستاها باشد، ارسن نیوز از طرف مردم شهر و روستاهای ارسنجان، به شهرداری و شورای اسلامی شهر ارسنجان پیش نهاد می کند در صورت امکان این خیابان را به نام "خیابان وحدت" نامگذاری نمایند. به خصوص آنکه رییس و سخنگوی فعلی شورای اسلامی شهر ارسنجان در ابتدای مسوولیت خود، در گفتگو با ارسن نیوز، یکی از اهداف اعضای شورای شهر را تلاش برای ایجاد تعامل سازنده با اعضای شوراهای اسلامی بخش مرکزی و شهرستان و همچنین سایر ادارات و نهادها و به خصوص رسانه ها عنوان کرده بود.

 

البته این فقط یک پیشنهاد است و طبق قانون، نام گذاری معابر باید در جلسه شورای شهر مطرح و در صورت موافقت اعضاء به تصویب برسد که امیدواریم این پیشنهاد نیز با طی مراحل قانونی، عملی شود. ان شاالله

 

انتهای پیام/224224

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
یک پیشنهاد برای شهرداری و شورای اسلامی شهر ارسنجان