سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 24 2018
عضویت در خبرنامه

نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان ارسنجان با حضور رئیس بنیاد نخبگان فارس برگزار شد.

۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۴:۲۳ کد مطلب: 6701


به گزارش ارسن نیوز، نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان ارسنجان با حضور رئیس بنیاد نخبگان فارس برگزار شد.


در این نشست که با حضور مسوولین شهرستان و اعضای شورای آموزش و پرورش تشکیل شده بود، کاظم خادمی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ارسنجان ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و تسلیت ایام عزاداری آخر ماه صفر و جانباختن تعدادی از هموطنان در زلزله کرمانشاه، شهرستان ارسنجان را به لحاظ وجود دانش آموزان مستعد نخبگی، از شهرستان های پیشرو استان دانست و به برخی از موفقیت های چشمگیر استانی، کشوری و حتی جهانی که توسط دانش آموزان این شهرستان کسب شده است اشاره نمود.


کاظم خادمی بزرگترین مشکل شهرستان و به خصوص آموزش و پرورش را کمبود اعتبارات و محرومیت از بودجه های ویژه مناطق محروم دانست و گفت: اگر سطح اعتبارات ناچیز این شهرستان بهبود یابد، قطعاً شاهد شکوفایی بیش از پیش استعدادهای درخشان و حمایت بیشتر از آنان و پیوستن دانش آموزان به جمع نخبگان کشوری و جهانی خواهیم بود.
حجت الاسلام و المسلمین احمدی امام جمعه، و سید محمد یوسف کاظمی فرماندار ارسنجان نیز در سخنان کوتاهی بر مطالب مطرح شده از سوی مدیر آموزش و پرورش ارسنجان صحّه گذاشته و خواستار حمایت مادی و معنوی از دانش آموزان مستعد ارسنجان توسط بنیاد ملی نخبگان شدند.


در ادامه دکتر حبیب شریف رئیس بنیاد نخبگان فارس ضمن ابراز خرسندی از حضور در شهرستان ارسنجان، کشف استعدادهای درخشان و تبدیل آنان به نخبگان اثرگذار را برنامه اصلی بنیاد ملی نخبگان برشمرد و گفت: از نظر ما نخبه کسی است که پس از رسیدن به مدارج بسیار بالای علمی، بتواند در جامعه اثرگذار و تحول آفرین باشد.


دکتر شریف با تشریح مراحل کشف استعدادهای برتر دانش آموزی تا تبدیل آنان به نخبه به معنای واقعی گفت: اهمیت این مسأله به قدری بوده است که طبق منویات مقام معظم رهبری، بنیاد ملی نخبگان به عنوان یک تشکیلات فرا سازمانی و زیر نظر رئیس جمهور شکل گرفت و به دستور ایشان سند راهبردی برای حمایت از نخبگان تدوین شده است.


رییس بنیاد نخبگان فارس، شناسایی، هدایت، توانمند سازی، جذب و نگهداشت، حمایت، فراهم کردن زمینه ی شکوفایی و اثرگذاری نخبگان را به عنوان گام های برنامه ریزی شده در بنیاد ملی نخبگان اعلام و از مسوولین شهرستان خواست با تشکیل اطاق فکرهای مختلف با استفاده از نیروهای مستعد، به کشف و شکوفا سازی استعدادهای شهرستان کمک کنند.


در این جلسه همچنین کارشناسان بنیاد نخبگان فارس، به تشریح جزئیات و راهبردهای نخبه پروری، به ویژه طرح شهاب که مخصوص آموزش و پرورش و کشف استعدادهای دانش آموزی است پرداختند و تعدادی از مسوولین و حاضرین در جلسه نیز نقطه نظرات خود را در این خصوص بیان و پاسخ کارشناسان را دریافت نمودند.

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان ارسنجان با حضور رئیس بنیاد نخبگان فارس برگزار شد.