پنجشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 26 2018
عضویت در خبرنامه

«ماه ساقی» ارسنجان به منزل دوازدهم رسید + تصاویر

۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۷:۰۷ کد مطلب: 6631


به گزارش ارسن نیوز، سوگواره شب شعر عاشورایی فارس با عنوان "ماه ساقی" همچون 12 سال گذشته، به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسنجان و در سالن آمفی تئاتر این اداره برگزار شد.

 

در این همنشینی ادیبانه و معنوی که با استقبال گسترده علاقه مندان مواجه شده بود، 10 نفر از شاعران آئینی شهرستان ارسنجان و دیگر شهرستان های فارس، سروده های خود را در حوزه نهضت عاشورا قرائت کردند.

 

خلیل شفیعی از شیراز، هادی فردوسی از سروستان، محمد علی کیانی نژاد از بوانات، فاطمه زراعت پیشه از پاسارگاد، ایوب پرندآور از جهرم، و عبدالنبی زارع، جعفر زارع(خوشدل)، زهرا نعمتی، محمد امین نعمت الهی، و عبدالرضا روستا همگی  از ارسنجان، شاعرانی بودند که اشعار خود را یازدهمین شب شعر ماه ساقی قرائت نمودند.

 

در پایان برنامه نیز با اهدا لوح سپاس و هدایایی، از این شاعران تقدیر شد و حاضران شام را مهمان سفره اباعبدااله(ع) که بانی آن مجموعه باغ پذیرایی آناهیتا و شیرینی پادرا بودند.

 

دکتر سلامی مشاور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس که مهمان ویژه این مراسم بود، در سخنانی و در پاسخ به درخواست برخی شاعران برای ثبت کشوری شدن "ماه ساقی" ارسنجان، لزوم رقابتی بودن، فراخوان عمومی آثار و داشتن خروجی مشخص از جمله چاپ آثار ارائه شده را، شرط تحقق این درخواست به صورت مرحله ای عنوان کرد.

مسأله ای که ارسن نیوز نیز سال گذشته در گزارش ماه ساقی یازدهم به آن اشاره کرده بود.  

البته بدیهی است که تحقق این امر نیازمند اعتبار و بودجه ی حداقلی است که قطعاً خود اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس باید ان را تأمین نماید.

 

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
«ماه ساقی» ارسنجان به منزل دوازدهم رسید + تصاویر