پنجشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 26 2018
عضویت در خبرنامه

عضو مجلس خبرگان رهبری:

ستاد احیای «امر به معروف» به منکراتی همچون رشوه و رانت خواری بیشتر توجه کند

۴ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۱۸:۴۰ کد مطلب: 6514

آیت الله کلانتری گفت: باید سعی شود بیشتر به منکرات کلان از جمله رشوه خواری، رانت خواری، دخالت های بیجای برخی مسئولین در امور قضایی و نظامی پرداخته شود و امر به معروف و نهی از منکر تنها منحصر به حجاب نشود.

به گزارش ارسن نیوز، آیت الله علی اکبر کلانتری در جمع مدیر و اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان فارس  ضمن قدردانی از زحمات این مجموعه ارزشمند گفت: علیرغم دیر شدن برای اجرای این فریضه بعد از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و اینکه در برهه هایی هم با اعمال نابجا در این بخش به مشکل برخوردیم،  با تکیه به آموزه های الهی باید ابعاد مختلف این فریضه مورد توجه قرار گیرد.

 عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در  تاریخ ثابت شده اگر کاری و حرکتی سطحی باشد و مبتنی بر مبانی دینی علمی نباشد نتیجه نمی دهد تصریح کرد: کارها باید علمی و بر مبنای حقایق کلامی ، اعتقادی، تجربی، روان شناسی و جامعه شناسی باشد و در  جلسات تصمیم گیری حتما کارشناسان مختلف حضور داشته باشندتا ازانجام برنامه های سطحی جلوگیری شود.

آیت الله کلانتری با بیان اینکه تصمیمات اجرائی ستاد امر به معروف و نهی از منکر نباید تنها به مقوله حجاب منحصر شود گفت: وضعیت حجاب در جامعه کنونی را می توان به سه دسته تقسیم کرد: بانوان با حجاب و عفاف کامل که درصد بالایی را تشکیل می دهند ولی کمتر جلوه و نمود دارند,بانوان کم توجه به حجاب اما مخالف حجاب نیستند و نیاز به ارشاد دارند و معاندین با حجاب که بسیار اندک اند.

 وی  تصریح کرد:  برای هر گروه یک نحوه برخورد و مواجهه باید برنامه‌ریزی کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: باید سعی شود بیشتر به منکرات کلان از جمله تبعیض ، حق کشی ، ربا خواری ،رشوه خواری ، قاچاق کالا ، رانت خواری، دخالت های بیجای برخی مسئولین در امور قضایی و نظامی پرداخته شود و امر به معروف و نهی از منکر تنها منحصر به حجاب نشود.

آیت الله کلانتری گفت: باید در زمینه های مختلف ,کارهای پربار فرهنگی ارائه شود و این کار در آموزش و پرورش ، کتب درسی  و همچنین  با استفاده از فعالیت های  هنری امثال ساخت  سریال ، تئاتر و فیلم های سینمایی باید فرهنگ سازی گردد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بروز برخی ناهنجاری ها در باغهای عروسی , فروشگاه های عرضه لباس های ناهنجار و کشف حجاب در سطح شهر افزود: در این زمینه ها باید با برگزاری جلسات مشترک با نیروی انتظامی و دستگاه قضا برخورد مناسب صورت گیرد. 

وی با تاکید بر احیای فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر گفت: باید امر به معروف و نهی از منکر زبانی با در نظر گرفتن متانت ، اخلاق و حفظ کرامت افراد احیاء گردد و برگزاری  کلاس های آموزشی با محوریت اخلاقی برای جوانان و کمک از آنها در اماکن عمومی در این زمینه بسیار مفید خواهد بود.

آیت الله کلانتری در پایان با دعوت همه  به اخلاص در کارها افزود: مهمترین بحث در تاثیر داشتن کارها مبحث اخلاص است چرا که در حدیث بیان شده است کل عمل هباء إلا ما أخلص فیه.

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
ستاد احیای «امر به معروف» به منکراتی همچون رشوه و رانت خواری بیشتر توجه کند