پنجشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 26 2018
عضویت در خبرنامه

صیادان پرنده های شکاری ارسنجان، در دام محیط زیست

۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸:۱۴ کد مطلب: 6512


به گزارش ارسن نیوز، شکارچیان زنده گیر پرنده های شکاری در ارسنجان، حین ارتکاب به جرم دستگیر شدند.

 

حسن ابراهیمی رئیس اداره حفاظت محیط زیست ارسنجان در این خصوص به ارسن نیوز گفت: از طریق گزارش مردمی، متوجه حضور تعدادی شکارچی کوخه نشین و زنده گیر پرنده های شکاری در اطراف شهر ارسنجان شدیم. پس از شناسایی دقیق محل کوخه، با برنامه ریزی و ترفندهای خاص، به صورت نامحسوس به کوخه و محل دام گذاری نزدیک شده و با غافلگیر کردن این دشمنان محیط زیست، بلافاصله آن ها را که 2 نفر شکارچی زنده گیر ماهر بودند دستگیر کردیم.

 

این مسوول افزود: در بازرسی کوخه ی مورد نظر و  تحقیقات از این دو متهم، تعداد سه بهله دلیجه و دو قطعه قمری جهت صید بالابان و شاهین، یک دستگاه موتور سیکلت به همراه سایر وسایل شکار و صید از آنان کشف شد که ارزش سه برنده ی صید شده به بیش از 60 میلیون تومان تعیین می گردد.

 

حسن ابراهیمی همچنین گفت: متهمان در بازجویی های اولیه اعتراف کردند از یکی از استان های غربی با هدف زنده گیری و قاچاق پرنده های شکاری به ارسنجان آمده، ضمن آنکه برای سهولت عمل زنده گیری، در محوطه وسیعی به پوشش گیاهی و منابع طبیعی هم آسیب جدی وارد کرده بودند.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ارسنجان ضمن تقدیر و تشکر از اهالی طبیعت دوست و طرفدار محیط زیست شهرستان ارسنجان که این اداره را در عمل به وظایف خود و برخورد با متخلفان یاری می کنند، از تحویل این متهمان به مقامات قضایی شهرستان خبر داد و تاکید کرد اداره حفاظت محیط زیست ارسنجان بر حسب وظیفه ذاتی خود همچون موارد مشابه، مراحل رسیدگی قضایی و مجازات این دو نفر متهم را که هم اکنون در بازداشت به سر می برند، بدون گذشت و تا پایان پرونده به صورت جدی پیگیری خواهد نمود.

 

گفتنی است جمهوری اسلامی ایران عضو کنوانسیون تنوع زیستی سایتس  (CITES) می باشد که با هدف حمایت از گونه های در معرض خطر انقراض در مقابل تجارت  بی رویه جهانی تدوین یافته در حال حاضر یکی از مهمترین معاهدات زیست محیطی برای حمایت از این گونه در سطح جهان است.

 

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
صیادان پرنده های شکاری ارسنجان، در دام محیط زیست