پنجشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 26 2018
عضویت در خبرنامه

سبک متفاوت عزاداری در یک هیأت مذهبی ارسنجان + تصاویر

۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴:۴۶ کد مطلب: 6388


به گزارش ارسن نیوز، در حالی که این شب ها اکثر هیات های زنجیرزنی شهر ارسنجان هنوز عزاداری خود را شروع نکرده و به پخش نوار اکتفا می کنند، یک هیأت فعالیت خود را از اولین شب محرم و با سبکی متفاوت آغاز کرده است.

به غیر از هیأت رزمندگان اسلام ارسنجان، هیأت عزاداران باب الحوائج(ع) (درب بازار) نیز چند سالی است که از همان شب اول دهه محرم مراسم عزاداری خود را با برنامه های متنوع، شروع می کند.

رحیم نعمتی مسوول روابط عمومی و تبلیغات این هیأت عزاداری در این خصوص به ارسن نیوز گفت: چند سالی است با همفکری بزرگان و جوانان هیأت و با هدف عزاداری اصولی و توأم با شعور حسینی، سعی کردیم در برنامه های مان تنوع ایجاد کنیم و با تقسیم مسوولیت ها در بین خادمین هیأت، این مهم را به انجام برسانیم.

وی در خصوص برنامه های این هیأت در دهه اول محرم گفت: هر شب از ساعت 20 عزاداری با تلاوت قرآن کریم و قرائت زیارت عاشورا آغاز می شود و با سینه زنی به مدت نیم ساعت ادامه می یابد.

پس از سینه زنی با هدف ترویج فرهنگ عاشورا، سخنرانی مذهبی با بهره گیری از اساتید و روحانیون ارسنجان و سپس مراسم زنجیرزنی که آن هم نیم ساعت بیشتر به طول نمی انجامد اجرا می شود.

پس از پایان عزاداری، کلیپ های مذهبی و مربوط به مسایل روز که توسط واحد فرهنگی هیأت باب الحوائج تهیه میشود، برای عزاداران نمایش داده می شود و تمامی عزاداران خواهر و برادر، شام را مهمان سفره نذری امام حسین(ع) خواهند بود.

رحیم نعمتی افزود: کل این برنامه ها بیشتر از 2 ساعت و نیم نخواهد بود و مراسم هرشب در ساعت 22:30 به پایان می رسد که مورد استقبال عزاداران حسینی قرار گرفته است.

 

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
سبک متفاوت عزاداری در یک هیأت مذهبی ارسنجان + تصاویر