پنجشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 26 2018
عضویت در خبرنامه

با نواخته شدن زنگ مهر،

بیش از 6 هزار دانش‌آموز ارسنجانی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند

۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵:۳۵ کد مطلب: 6359


به گزارش ارسن نیوز،همزمان با آغاز ماه مهر، زنگ مهر در تمامی مدارس شهرستان ارسنجان به صدا درآمد.

با فرا رسیدن اولین روز مهرماه، بیش از 6 هزار دانش‌آموز در 81 مدرسه سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

مراسم نواخته شدن زنگ مهر با حضور دسته بندی شده ی مسوولان شهرستان در مدارس مختلف شهر و روستاهای ارسنجان در حالی برگزار شد که همزمان آغاز ماه محرم و هفته دفاع مقدس نیز گرامی داشته شد.

مراسم اصلی امروز در مدرسه نمونه امام سجاد(ع) ارسنجان با حضور امام جمعه، فرماندار، مدیر آموزش و پرورش، فرمانده نیروی انتظامی، جانشین فرمانده سپاه و مسوول بسیج دانش آموزی ارسنجان برگزار شد.


کاظم خادمی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ارسنجان در این مراسم ضمن عرض تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، تسلیت ایام محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: امروز، روز بازگشایی مدرسه، روز بازگشایی یک ساختمان ساده نیست، بلکه روز بازگشایی گلستان معرفت، خردمندی و اندیشه است و هنگامی که در مدرسه باز می‌شود، در همه سیاهی‌ها، تباهی‌ها و فساد بسته خواهد شد.


وی همچنین با اشاره به هفته دفاع مقدس و یادآوری دلاورمردی‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس، گفت: جنگ تحمیلی یک ائتلاف نانوشته علیه ایران بود که می‌خواستند با وارد کردن انواع فشارهای سیاسی، اقتصادی و نظامی، ایران را از راهی که در پیش گرفته بود باز دارند؛ اما مقاومت مردم سلحشور ایران باعث شد که این ستم بزرگ، به ناموفق‌ترین تجربه استکبار قلمداد شود.


کاظم خادمی، در ادامه به ایام ماه عزاداری حضرت امام حسین(ع) اشاره کرد و هدف از قیام عاشورا  را به فرمایش خود آن حضرت، احیای امر به معروف و نهی از منکر، انجام پاره‌ای اصلاحات و عمل به سیره پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) عنوان کرد.


 مدیر آموزش و پرورش شهرستان ارسنجان در پایان دانش‌آموزان و همکاران فرهنگی را به برپایی نماز اول وقت، انس و الفت با قرآن کریم، رعایت حجاب و عفاف، احترام به پدر و مادر، احترام به معلمان، مدیریت زمان و ورزش توصیه کرد.


حجت الاسلام والمسلمین احمدی، امام جمعه شهرستان ارسنجان هم در ادامه ضمن تبریک سال تحصیلی جدید گفت: امروز، کشوری قدرتمندتر است که در آن علم و دانش، رونق بیشتری داشته باشد و خوشبختانه کشور ما از چنین وضعیتی بخصوص در عرصه دانش‌های نوین برخوردار است. وی گفت در هیچ مکتبی به اندازه مکتب جعفری، به تعلیم و تربیت سفارش نشده، بنابراین نیاز است تا دانش‌آموزان تمام تلاش خود را در کسب علم و دانش انجام دهند. امام جمعه ارسنجان همچنین دانش‌آموزان را به احترام به پدر، مادر و معلیمن، رعایت حجاب و عفاف و قدردان شهدا بودن سفارش کرد.


سید محمد یوسف کاظمی، فرماندار شهرستان ارسنجان نیز با اشاره به ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، گفت: عاشورا به ما درس آزادگی، حق‌جویی و حق‌طلبی می‌دهد و قدم نهادن در مسیر عاشورا باعث می‌شود تا زیر بار ظلم نرویم؛ همانگونه که رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس با الهام گرفتن از قیام عاشورا، زیر بار ظلم مستکبرین نرفته و از شرافت خود و سرحدّات میهن اسلامی مان جانانه دفاع کردند.

 


 

 

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
بیش از 6 هزار دانش‌آموز ارسنجانی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند