يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶,Mar 18 2018
عضویت در خبرنامه

بیانیه اعضای شورای اسلامی شهر ارسنجان در خصوص انتخاب شهردار؛

ما عهد اخوت با کسی جز شما مردم نبسته ایم

۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱:۴۷ کد مطلب: 6314


به گزارش ارسن نیوز، اعضای شورای شهر ارسنجان در خصوص انتخاب شهردار، بیانیه ای خطاب به مردم این شهر منتشر نموده اند:

متن این بیانیه که در اختیار ارسن نیوز قرار گرفته است بدین شرح است:

 

به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه برنگذرد

 

نیک اندیشان، نیک گویان و نیک کرداران، همشهریان گرانمایه، درود و سپاستان باد

 

هرگز خود را لایق این همه مهر و محبت نمی انگاشتیم. دانستیم که لطف شما از شان ما افزون تر است. هر چند این جایگاه و عنوان را نیز از اعتماد شما به امانت داریم.

 

در بند آن نیم که به دشنام یا دعاست

یادش به خیر هر که مرا یاد می‌کند

 

نمی دانیم پاسخ کدام یک از مهرورزی ها را باید داد و چگونه سخن باید گفت؟

 من چه گویم که تو را نازکیِ طبع لطیف،

 تا به حدی است که آهسته دعا نتوان کرد

اما از آفریدگار جان و جهان مدد جسته و فرمان آسمانی و کلام قرآنی را به جهت تذکر و آرامش به خود و شما یادآوری می نماییم.

 

خداوند در آیات 10، 11، 12و 13 سوره ی حجرات می فرماید:

"انما المومنون اخوة..."

"به حقیقت مؤمنان برادرانند. پس بین برادرانتان صلح برقرار کنید و از خدا بترسید، باشد که بر شما رحمت آرد/ ای کسانی که ایمان آورده اید، مباد که گروهی از مردان گروه دیگر را مسخره کند، شاید آن مسخره شدگان بهتر از آنها باشند و مباد که گروهی از زنان گروه دیگر را مسخره کند، شاید آن مسخره شدگان بهتر از آنها باشند و از هم عیبجویی مکنید و یکدیگر را به القاب زشت مخوانید بد است عنوان فسق پس از ایمان آوردن و کسانی که توبه نمی کنند خود ستمکارانند/ ای کسانی که ایمان آورده اید، از گمان فراوان بپرهیزید زیرا پاره ای از گمانها در حد گناه است و در کارهای پنهانی یکدیگر جست و جو مکنید و از یکدیگر غیبت مکنید آیا هیچ یک از شما دوست دارد که گوشت برادر مرده خود را بخورد؟  پس آن را ناخوش خواهید داشت و از خدا بترسید، زیرا خدا توبه پذیر و مهربان است/ ای مردم ، ما شما را از نری و ماده ای بیافریدیم و شما را جماعتها و، قبیله ها کردیم تا یکدیگر را بشناسید هر آینه گرامی ترین شما نزد خدا،پرهیزگارترین شماست خدا دانا و کاردان است."

 

و اما آنچه در این چند روز گذشت و برما چه گذشت؟

 

نگارا این همه قهر و غضب چیست؟

دلت بر ما نمی سوزد سبب چیست؟

گویی از منظر و نگاه و گمان و پندار اندکی از دلواپسان، حادثه ای سخت تلخ و ناگوار رخ داده که دیگر این درد زخم را چاره ای نیست. کمی بیشتر و با هم بیاندیشیم.

 مهربانان و اندیشمندان، آیا انتخاب شهردار در حیطه اختیارات شورا هست یا خیر؟ آیا ما در نحوه ی انتخاب شهردار تخلفی مرتکب شده ایم یا قانونی را زیرپا گذاشته ایم؟ و یا اینکه فرد برگزیده مورد طبع و سلیقه و خواست و انتظار برخی از ما نیست؟ که بی گمان پاسخ بخش دوم است که در این صورت باید به چند نکته توجه شود.

 

آیا می توان کسی یا چیزی یا حتی عقیده ای را یافت که مورد پذیرش همگانی باشد؟

کمی بدور از اخلاق و ادب است که آن چرا که ذائقه و سلیقه من خوش نیاید، آن چنان بد و زشت و تیره بنمایم که گویی در ذات و سرشت و از ازل چنین بوده. یا اینکه ادب اقتضا می کند به خواست دیگران هم احترام بگذاریم؟

آیا این دور از مروّت و انصاف و ادب و اخلاق و انسانیت نیست که در رابطه با کسی که ندیده ایم و نشنیده ایم و نمی شناسیم قضاوت کنیم، نمره بدهیم، تحقیر کنیم، توهین کنیم و خدای ناکرده تهمت بزنیم؟

 

چرا این همه هیاهو برای شهردار غیر بومی؟ سوال و پاسخ ما این است آیا صرف بومی یا غیر بومی بودن اهمیت دارد یا توانایی و شایستگی؟ پاسخ ما اینست شایستگی با اولویت بومی. حتما بر ما خورده می گیرید که این چه حرفی است؟ مگر ما در شهرمان شایسته  نداریم؟ و پاسخ این است که البته که چنین است اما علمای منطق می گویند "اثبات شیء نفی ماعدا نمی کند." یعنی اگر بگوییم الف خوب است معنای آن این نیست که ب بد است. انتخاب شهردار نیز ضوابط، شرایط، مقدمات و مدارک و سوابقی را می طلبد. باز خواهید گفت همه این ها فراهم بوده. پاسخ این است که از نگاه چه کسی؟ ما که این وظیفه را به عهده داریم و یا دیگرانی که از برخی نکات و مقررات و.. کمتر اطلاع داشته باشند؟

 

در همه ی شهرستان ها چند اداره و نهاد و پست و سمت هست که همه آنها بومی هستند؟ آیا فرزندان ما در جاهای دیگر پست و سمت ندارند؟ مگر نه این است که همه جای ایران سرای من است؟ صمیمانه و صادقانه می پرسم چند نفر از دلواپسان گرامی نام و مشخصات 10 نفر از مسوولین ادارات را به درستی می دانند؟ و البته برای ما بسی مایه ی افتخار است که این همه حساسیت در مورد شهرداری است. اما واقعاً چرا؟

آیا می دانید که از آغاز تاسیس شهرداری در ارسنجان تا کنون، چند نفر از شهرداران عزیز فرزندان شهرمان (بومی) و چند نفر فرزندان میهنمان (غیر بومی) بودند؟

آیا مردم ما از شهرداران غیر بومی خاطرات خوب ندارند و به نیکی از اکثر آنها یاد نمی کنند؟ هرچند شهرداران بومی نیز مورد سپاس و قدردانی و افتخار ما هستند.

 

هوشمندانه بنگریم. آیا تاکنون فکر کرده اید کدام یک از اعضای فلان تیم فوتبال یا والیبال و یا فلان استاد و پزشک اهل کدام شهر یا روستا یا آبادی هستند؟ شما به محل تولدشان نمره و بها می دهید و یا بازی و کار آنها؟ اجازه بدهید شهردار جدید وارد این میدان بشود آنگاه نمره بدهیم، قضاوت کنیم و در صورت ضرورت، تعویض. هر چند به امید خداوند بعید می دانیم.

 

برخی از سر ناآگاهی یا نگرانی یا غرض و به غلط بیان کرده اند که مهندس کامران میرزایی در دوره پنجم شورا به عنوان شهردار شهر خانیمن برگزیده نشده. در حالی که ایشان با پنج رای، مجدد به عنوان شهردار پیشنهادی به استانداری معرفی شده است و حالا حق انتخاب با خودشان است. ارسنجان یا خانیمن.

 

 

خرمندان گران مایه! آیا ارتباط و یا نسبت داشتن با دو نفر از نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی یعنی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی کشور و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی کشور امتیاز محسوب می شود و یا ضعف که این گونه برخی از کسانی که کینه ای و عقده ای از زمان انتخابات به دل دارند آن را وسیله تشویش اذهان عمومی قرار داده اند؟

برفرض اگر مشکل یا نگرانی و یا قهری با نماینده محترم و با نفوذ مردم در مجلس شورای اسلامی وجود داشته چرا فرصت سوزی کنیم و زمینه را برای مودت و ارتباط بیشتر فراهم نکنیم؟ هر چند که این مساله پیش شرط نبوده و اما بی گمان زمینه و بستر نیکوتری را فراهم خواهد کرد.

 

 

همشهریان عزیز! ما عهد اخوت با کسی جز با شما مردم نبسته ایم. قانون به ما اجازه انتخاب و انتصاب و در صورت ضرورت عزل را داده. بگذارید اندکی زمان بگذرد با هم قضاوت خواهیم کرد. این یک اصل سوگند است.

در پایان ضمن سپاس و احترام به همه عزیزان به خصوص منتقدین عزیز که ما معتقدیم که سوال کردن و دانست حق همه مردم است. از همه دلسوزان و همشهریان عزیز به ویژه تحصیل کردگان و فرهنگیان عزیز درخواست می نماییم به ما و شهردار منتخب یاری و فرصت دهید از همدیگر دستگیری کنیم نه مچ گیری، در کنار هم باشیم نه در کمین هم. زندگی با عشق و محبت و احترام زیباتر خواهد بود.

 مهربان باشیم ،عشق بورزیم و یاری کنیم.

 

 وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم

که در طریقت ما کافریست رنجیدن

 

با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر، فروتنانه سر تعظیم در مقابل مردم شریف و شهیدپرورمان فرود می آوریم.

فرزندان شما در شورای اسلامی شهر ارسنجان

 23/6/96

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
ما عهد اخوت با کسی جز شما مردم نبسته ایم