سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 24 2018
عضویت در خبرنامه

یادداشت وارده:

اگر در شورا اتحاد وجود داشته باشد هیچ فردی بیرونی نمی تواند بر تصمیمات شهری اثر گذار باشد

۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۴:۵۷ کد مطلب: 6280


به گزارش ارسن نیوز، دکتر علیرضا مقصودی از فعالان سیاسی شهرستان پیرامون انتخاب شهردار ارسنجان، یادداشتی را خطاب به اعضای شورای شهر ارسنجان نگاشته و به ارسن نیوز ارسال داشته است.

در این یادداشت آمده است:

برادران عزیز ،اعضای محترم شورای شهر ارسنجان
سلام علیکم

احتراما ضمن تبریک اعیاد خدمت شما بزرگواران  به استحضار می رساند مدتی است که بحث  انتخاب شهردار در شهر ارسنجان مطرح است و شنیده ها حاکی از این است که افراد متعددی را برای بر عهده گرفتن این موضوع خطیر به شورای محترم شهر پیشنهاد داده اند.
حقیر ضمن تبریک به منتخبان شورای شهر پنجم بابت اعتماد مردم عزیز شهر ارسنجان ،  توجه دوستان را به چند نکته جلب می کنم:
1-شهرستان ارسنجان دارای سابقه بسیار زیاد در حوزه علم و ادب است و همانطور که استحضار دارید به واسطه همین سابقه درخشان، نظام مقدس جمهوری اسلامی  به سرعت با تاسیس واحد دانشگاهی در این سامان موافقت کرده است  و یا  با شهرستان شدن آن مخالفتی نداشته است فلذا انتظار می رود تصمیم سازی و تصمیم گیری در مورد انتخاب هایی که حداقل در دایره خرد جمعی مردم و نخبگان است و فرزندان این دیار می باشند  به خوبی و درایت کامل انجام پذیرد.
2-در انتخاب شهردار می بایست پارامترهایی را مشخص کرد که امکان سنجش کمی و کیفی آن مشخص باشد تا بتوان در بین گزینه های معرفی شده ،شایسته ترین آنها را برای بر عهده گرفتن این مسولیت خطیر انتخاب کرد . در نظر گرفتن معیار های محلی و فامیلی و جناحی قطعا نمی تواند گزینه مناسبی را پیش روی شورای محترم قرار دهد.
3- بحمدلله دربین گزینه های مطرح برای شهرداری حضور جوانان متخصص و متعهد شهرستان نیز به چشم می خورد که جای امیدواری بسیاری است  و البته افراد دیگری هم می تواند به این گزینه ها اضافه گردد.جوانان عزیزی که در رشته های شهرسازی ،عمران،معماری صاحب سبک هستند و آمادگی بر عهده گرفتن مسولیت خطیر شهرداری را دارند قطعا از سرمایه های بزرگ شهرستان بشمار می آیند.توجه به برنامه ها و نگرش های جوانان متخصص قطعا راهکار مناسب برای برون رفت از مشکلات بسیار زیاد شهر ارسنجان است .در صورتی که هر کدام از گزینه ها موفق به کسب آرای اعضای محترم شورای شهر شد بهره گیری از وجود بقیه گزینه ها می تواند از مطالبات جدی شورای شهر از شهردار آینده باشد.
4- جلوگیری از نفوذ و رخنه غیر بومیان در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری های شهرستان ارسنجان  از مطالبات حقیر نیز بوده است ولی آنچه مهم است غیر بومیان از بستر اختلافات و بعضا کج سلیقگی های سیاسی ما مخصوصا در ایام انتخابات ، وارد شهرستان می شوند و امورات اصلی را بر عهده می گیرند اگر در شورا اتحاد وجود داشته باشد هیچ فردی بیرونی نمی تواند بر تصمیمات شهری اثر گذار باشد اگر چه هماهنگی نسبی بین مسولان امر باعث پیشبرد حرکت های آینده خواهد شد اما این به معنی دخالت و فشار نیست و مردم از هیچ کدام از ما نمی پذیرند که تحت فشار تصمیم نابخردانه ای بگیریم.
5-تعلل در تصمیم گیری در مورد شهردار در شورای شهر در زمانی که حتی کلان شهر های بزرگ هم به شهردار مطلوب خود رسیده اند امر مبارکی نمی باشد و پیام خوبی را به مردم و استان و کشور مخابره نمی کند لذا انتخاب اجماعی یک فرد  خوشنام و متخصص در امور شهری و بومی در اولین فرصت می تواند این ذهنیت های بوجود آمده را از بین ببرد.

در آخر به برادران عزیز خود توصیه می کنم که بیش از اینکه ذهن خود را درگیر افراد کنند که این در جایگاه خود قابل تقدیر است و اهمیت دارد وقت خود را صرف اصلاح ساختارهای معیوب شهرداری و تدوین برنامه جامع شهری برای رسیدن به یک شهر توسعه یافته کنند.شهری که هم از جهت بافت فرهنگی هم به لحاظ مبلمان شهری و هم از باب ساختار شهرسازی و معماری در کشور نمونه باشد .
ان شاالله خداوند متعال شما عزیزان را در عمل به شعارهای انتخاباتی و وظایف ذاتی تان کمک و یاری دهد بی شک همه ما باید پاسخگوی عملکردمان در پیشگاه مردم و خداوند متعال باشیم.

 

بنده خدا
علیرضا مقصودی
نوزدهم شهریور ماه یکهزاروسیصد و نود و شش هجری خورشیدی

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
اگر در شورا اتحاد وجود داشته باشد هیچ فردی بیرونی نمی تواند بر تصمیمات شهری اثر گذار باشد