سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 24 2018
عضویت در خبرنامه

شهردار ارسنجان چه کسی باشد؟ بومی یا غیر بومی؟

۱۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۱:۵۵ کد مطلب: 6270


به گزارش ارسن نیوز، در حالی که شوراهای اسلامی دوره جدید در اکثر قریب به اتفاق شهرها، شهرداران خود را انتخاب نموده اند، انتخاب شهردار ارسنجان به دو سه روز آینده موکول شده است.

علت این وضعیت از طرفی سعی اعضای شورای شهر ارسنجان برای بررسی گزینه های مختلف از یک سو، و البته فشارهایی که از جانب برخی اشخاص و مسوولین بر شورا برای گماردن فرد مورد نظر شان در سمت شهرداری ارسنجان می باشد.

ظاهراً در حال حاضر اعضای شورای شهر ارسنجان با دو انتخاب مواجه اند. این که شهردار ارسنجان را از میان گزینه های بومی انتخاب نمایند یا از گزینه های غیر بومی که مطلوب برخی مسوولان فراشهرستانی است.

امر ناپسندی که متاسفانه در این روند شاهد آن بوده ایم این است که برخی مسوولان، حمایت و کمک های خود به شهر و شهرداری ارسنجان را در ابتدا به عدم انخاب فلان فرد و در چند روز اخیر فراتر از آن، به انتخاب گزینه مورد نظر خود برای این سمت منوط نموده اند.

البته بدیهی است که انتخاب گزینه کارا و مناسب، از زمینه های پیشرفت هر مجموعه و سازمان خدماتی مثل شهرداری است و فرد ناکارآمد منابع و فرصت ها را به هدر خواهد داد. اما اینکه یک مسوول انجام وظیفه ی خود نسبت به مردم شهر ارسنجان را به شرط و شروط های اینچنینی گره می زند، نوعی بی اعتنایی به نظر و خرد اعضای شورای شهر ارسنجان به عنوان کسانی است که از سوی مردم این شهر انتخاب شده و ماموریت یافته و سوگند خورده اند تصمیمات مناسب برای اداره و پیشرفت شهر اتخاذ نمایند که انتخاب شهردار خوب نیز از اختیارات و ماموریت های این پنج نفر می باشد. 

واضح است که صرف بومی یا غیر بومی بودن، ملاک کافی برای شایستگی یک مسوول نیست اما به هر حال شرایط فعلی، اعضای شورای شهر ارسنجان را در مقابل دو گزینه کلیِ انتخاب شهردار بومی یا غیر بومی شهرستان قرار داده است.

هر چند انتخاب نهایی صرفاً با اعضای شورای شهر است و تحمیل نظر به ایشان خلاف دموکراسی و بی احترامی به آرای فرا محله ای مردم شهر ارسنجان در انتخابات اخیر شورا است، و از طرفی بیشتر از هر شخص یا گروهی، همین احترام گذاشتن به رأی مردم، بر دوش خود اعضای شورای اسلامی شهر می باشد که قطعاً از آگاهی و شناخت و احساس وظیفه کافی در این مورد برخوردارند، اما برای آگاهی از نظر مردم ارسنجان در این خصوص، در پایگاه و کانال تلگرامی ارسن نیوز به نشانی (https://telegram.me/joinchat/ByQSzTwkVGA-S51A66mzPw) قرار داده است تا مخاطبان عزیز نظر خود را در خصوص انتخاب شهردار بومی یا غیر بومی ابراز نمایند.

 

 

م
۱۳۹۶/۶/۱۹ ۸:۳۷

غیر بومی قوی

پاسخ به این نظر
ايران دوست
۱۳۹۶/۶/۱۹ ۸:۴۸

بومي يا غير بومي بودن أهميتي ندارد شايستگي مهمتر است آقاي شفيعي تو هم دايم به فكر تفرقه هستى خدا به دادت برسد

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۶/۶/۱۹ ۱۲:۳۲

100 درصد اصلاً ارسنجونی نیستی شما. قشنگ معلومه.شورا باهوش هستن و فریب نمی خورن و مردم وحدت دارن و نمی ذارن غیر بومی بیاد.


ناشناس
۱۳۹۶/۶/۱۹ ۱۲:۴۴

ناشناس عزیز معلوم نیست ایشون حتما ارسنجونی نباشن!! تو همین ارسنجون تک و توک آدمای نون به نرخ روز خور و متعصب سیاسی داریم که در اصل نوکر حزب شون هستن و هرچی اونا بگن براشون حکم وحی منزل داره!! ارسنجون و ارسنجونی براشون اهمیت نداره.


منصف
۱۳۹۶/۶/۱۹ ۹:۴۰

با سلام دور از انصاف است که بگذاريم شهرمان توسط یک شخص غیر بومی اداره شود . شهر ارسنجان به علت نداشتن منبع درآمد ثابت ، به سختي ميتواند از پس مشکلات برآيد و فقط يک شهردار دلسوز و اهل ارسنجان مي تواند با درايت اين مشکلات را حل و فصل کند و با اندک درآمد هم به مسايل شهر بپردازد و هم حقوق پرسنل را بدهد .و با اين تفاسير فقط شهردار قبلي مي تواند بهترين گزينه باشد .

پاسخ به این نظر
حسین
۱۳۹۶/۶/۱۹ ۱۰:۱۱

تقدیر وتشکر از مدیر مسئول ارسن نیوز جهت این نظر سنجی

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۶/۶/۱۹ ۱۱:۰۲

مگه بیل تو کمر ما ارسنجونیا خورده!؟ دیگه شهرداری هم که مال خودمون هس غیر بومی باشه؟ اونم با این همه گزینه خوب؟

پاسخ به این نظر
نعمتی
۱۳۹۶/۶/۱۹ ۱۱:۵۶

سلام شهردار بومی یا غیربومی باشد برای شما چه فرقی میکند؟ هرکسی باشد از جناح خودش خط میگیرد شماهم خیلی با احساسات مردم بازی نکن ارسنجونی هم که باشد سودش به اقوام خودش می رسد

پاسخ به این نظر
دلسوز
۱۳۹۶/۶/۲۰ ۷:۴۸

اگر که خودمون نیروی متخصص و توامند نداشته باشیم اشکالی نداره از غیر بومی ها نیز استفاده کنیم ولی وقتی این همه نیروی متخصص، کارآمد و توانمند فنی داریم هیچ دلیلی نداره که از یک فرد غیر بومی استفاده بشه و بعد هم مثل اکثر مسوولین دیگه تو جلسات بگه "من که تعلقی به اینجا ندارم" و هزار تا حرف و حدیث دیگه

پاسخ به این نظر
ارسنجانی
۱۳۹۶/۶/۲۰ ۱۸:۲۹

ضمن تشکر از اقای شفیعی بومی خودش را نشان داده

پاسخ به این نظر
نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
شهردار ارسنجان چه کسی باشد؟ بومی یا غیر بومی؟