يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶,Mar 18 2018
عضویت در خبرنامه

دستگیری 5 نفر در پرونده مخلوط کردن خاک با گندم در فارس

۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۹:۴۸:۳۰ کد مطلب: 6157

رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد:‌با تشکیل پرونده قضایی درموضوع مخلوط کردن عمدی خاک با گندم در برخی از مراکز خرید گندم دراستان فارس،‌ پنج نفر دستگیر شدند.

به گزارش ارسن نیوز، رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد:‌با تشکیل پرونده قضایی درموضوع مخلوط کردن عمدی خاک با گندم در برخی از مراکز خرید گندم دراستان فارس،‌ پنج نفر دستگیر شدند و چهار سیلوی استان فارس با دستور مقام قضایی مهر و موم شده است.

 علی القاصی افزود: از لحظه پخش گزارش مخلوط شدن خاک با گندم ، دستورات لازم برای انجام تحقیقات اولیه صادر و وجود هرگونه گزارش تخلف از مراجع مسئول در استان بررسی شد.
 

 
وی ادامه داد:‌متأسفانه در این زمینه هیچ گونه پیگیری ازسوی نهادهای مسئول و ناظر انجام نشده بود.
رئیس کل دادگستری استان فارس بیان کرد:‌دادستانی به عنوان مدعی العموم به پرونده مذکور ورود کرد و در حال حاضر با گزارش نهادهای امنیتی استان به عنوان ضابط قضایی پرونده ای در یکی از مناطق استان تشکیل شده است و تحقیقات زیر نظر مقام قضایی ادامه دارد.
 
وی برپرهیز از هرگونه پیش داوری در این مورد تأکید و بیان کرد: پس از اتمام مراحل اولیه تحقیق و اتخاذ تصمیم مراتب مطابق قانون اطلاع رسانی و پس از محرز شدن اتهام افراد دخیل در این پرونده با متخلفان برابر قانون و با قاطعیت برخورد خواهد شد.
 
اواخر مرداد 96 فیلم هایی در شبکه های اجتماعی انتشار یافت که در آن فردی گندم تولیدی کشاورزان را در یکی از مناطق استان فارس خریداری و با خاک و ماسه مخلوط می کرد.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس همان موقع دراین باره به ایرنا گفت که این تصاویر مربوط به 2 ماه قبل است و با خریدار متخلف برخورد قاطعی صورت گرفته است.
 
محمد مهدی قاسمی اظهارداشت: این خریدار گندم از بخش خصوصی بود و کارشناسان شرکت غله هنگام دریافت گزارش تخلف در محل حاضر شدند و با متخلف برخورد کردند.
 
وی اظهار کرد: با توجه به این که برای تامین امنیت غذایی و سلامت مردم، گندم در مسیر تبدیل به آرد و نان فرایندهای کنترلی را طی می کند، هرگونه ناخالصی و تخلف شناسایی و از عرضه این محصول به بازار خودداری می شود.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس افزود: بر اساس آیین نامه ها و استانداردهای تعریف شده از سوی پژوهشکده غلات کشور، محصول گندم از ابتدای مرحله خرید و مراحل بعدی نگهداری و تبدیل به آرد و نان باید در شرایط خاصی نگهداری و از این استانداردها برخوردار باشد تا به مرحله عرضه به بازار مصرف راه یابد.
قاسمی گفت: علاوه بر این، باید توجه داشت گندم تولیدی استان فارس از بهترین و با کیفیت ترین محصولات تولیدی کشور است و در چند ماه گذشته، مقادیر زیادی گندم به خارج از کشور صادر شده است و این موضوع به خوبی نشان می دهد که گندم استان توانسته است ضوابط و استانداردهای جهانی را بگذراند.
 
 
منبع: ایرنا
نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
دستگیری 5 نفر در پرونده مخلوط کردن خاک با گندم در فارس