سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 24 2018
عضویت در خبرنامه

یادداشت وارده:

یوزپلنگ های شهرستان ارسنجان، اتحاد و همدلی همیشه جواب می دهد!

۱ تير ۱۳۹۳ - ۹:۰۱:۵۷ کد مطلب: 507


شب گذشته  شاهد این بودیم که تیم ملی فوتبال ایران مردانه در مقابل  تیم صاحب نام و صاحب سبک آرژانتین بازی کرد و در کمال ناباوری درحالی که ایران در این مسابقه برتر از آرژانتین بازی کرد و بهترین بازی تاریخ خود درجام جهانی را انجام داد مغلوب استعداد و تکنیک لیونل مسی باشد. البته به قول کارلوس کی روش هم داور و هم مسی باعث شکست ایران شدند.

 این موضوع چیزی از ارزشهای تیم ملی ایران کم نکرد .تیمی که نشان داد با تلاش و وحدت و همدلی می تواند بیش از 90 دقیقه یکی از بهترین تیم های دنیا و قهرمان 2 دوره و نايب قهرمان 2 دوره و میزبان یک دوره جام جهانی را اسیر تلاش و مجاهدت خستگی ناپذیر خود کنند.

مهمترین شاخصه تیم ملی ایران به تعبیر کارشناسان اتحاد و همدلی در اجرای تاکتیک های مربی صاحب نام خویش بوده است .و اگر این نبود شاید اگر مربی بزرگی مثل ویسنته دل بوسکه و تیم بزرگی مثل اسپانیا با مهره های گران قیمت خود هم باشد با 5 گل مغلوب خواهد شد و مربی خود را راهی بیمارستان خواهد کرد. یوزپلنگ هایی که به خاطر همدلی و اتحادشان جانانه در برابر شیرها و عقاب های دنیا خوش درخشیدند.

به نظر نگارنده زیر ساخت هر تحول و پیشرفتی در دیار ما نیز همین رمز گران بهای وحدت و همدلی است. به قول عادل خان فردوسی پور چه که نمی کند  این(وحدت البته به تعبیر بنده).

همانطور که نمی توان نقش جواد نکونام و سید جلال حسینی  را کمرنگ تر از نقش دژاگه و رضا قوچان نژاد  کمرنگ تر جلوه داد.باید این اصل را پذیرفت که با حذف هر قشر از اقشار شهرستان نمی توان به پیشرفت ارسنجان کمک کرد .ارسنجان با همه مولفه هایش ارسنجان است .با شهر و روستا و با همه مردم آن .

 شهرستان ارسنجان با جوانان غیور و با تعصبش با روحانیت عزیز و همیشه در صحنه اش با پدران و مادران و پدر بزرگ ها و مادر بزرگ هایش هم با هم  می تواند به پیشرفت و ترقی برسد و بدون این ها اگر پولدارترین افراد کشور هم بخواهند در این شهر سرمایه گذاری کنند مغلوب عدم اتحاد و اختلافات شهرستان می شوند و عطای سرمایه گذاری را به لقای آن می بخشند. بسان دل بوسکه معروف و متبحر که به خاطر بد کار کردن تیمش  ناچار به بیمارستان پناه می برد. اگر چه فوتبال یک بازی است ولی میتوان از این بازی مفرح نیز عبرت های زیادی گرفت.

امروز مردم دیار من هم بسان مردم ایران زمین با بازی تیم های ملی فوتبال و والیبال ایران در عرصه های جهانی به خود می بالند و امیدوارم با بیشتر شدن همدلی و همراهی آنها  مشکل بیکاری و عدم پیشرفت و توسعه شهرستان نیز حل بشود. والبته آرزوی بازی زیبا تر، تیم های ملی فوتبال و والیبال ایران اسلامی با حریفان صاحب نام خود در روزهای آتی دارم تا دل مردمان غیور ایران اسلامی شادتر از همیشه شود.

و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِين

 

نویسنده: علی رضا مقصودی

 

مطالب مرتبط:

پارادوکسی به نام (علاقه به ارسنجان)

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
یوزپلنگ های شهرستان  ارسنجان، اتحاد  و همدلی همیشه جواب می دهد!