سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵,Jan 24 2017
عضویت در خبرنامه

مقاله وارده:

پارادوکسی به نام (علاقه به ارسنجان)

۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۵:۲۵ کد مطلب: 494

این واژه زیبا و پر مفهوم که در ذیل آن محبت و عشق و همدلی تعبیر و تعریف می شود و می تواندبعد از دین مبین اسلام یگانه راه برای الفت و همزیستی همراه با محبت باشد، گاهی به خاطر عدم تعریف درست از آن به ضد خود تبدیل شده و نه تنها زمینه رشد و بالندگی و اتحاد را فراهم نساخته بلکه باعث عقب گرد و ناکامی های پی در پی نیز شده است که در سلسله بحث های مفصلی ، می توان به آسیب شناسی آن پرداخت

آنچه در این جا ملاحظه می فرمایید مطلبی است که توسط یکی از جوانان شهرستان برای ما ارسال گردیده است. ارسن نیوز آمادگی خود را جهت انتشار یادداشت ها و مقاله های قابل انتشار دیگر مخاطبان عزیز اعلام می دارد با این توضیح که محتوی این آثار، الزاماً بیانگر نظرات، اهداف و مواضع این پایگاه تحلیلی - خبری نمی باشد.

 

 

پارادوکسی به نام (علاقه به ارسنجان)

مقدمه:

علاقه به وطن (پاتریوتیسم)(1)آنقدر شیرین و گواراست که گویا برای ابراز علاقه هیچ حد و مرزی قائل نشده اند.در روایات آمده است که حضرت رسول اکرم صلى الله علیه و آله با شنیدن نام مکه (که وطن ایشان محسوب مى شده) متأثر گردیده و حتى گریه مى کرده اند.(2)امام على علیه السلام اشتیاق به وطن را نشانه کرامت انسان مى داند:( از کرامت مرد آن است که بر ایام گذشته اش گریه کند و به وطنش اشتیاق ورزیده و برادران قدیمى اش را حفظ کند.)(3)

البته باید بین علاقه به وطن (پاتریوتیسم)و ملی گرایی (ناسيوناليسم)(4) فرق فاحشی گذاشت زیرا ملى گرایى یک مکتب و عقیده است که براى دست یابى به اهداف سیاسى، از آن استفاده مى شود؛ در حالى که میهن دوستى تنها یک حس غریزى در انسان ها است که سبب ایجاد دوستى و تفاهم بین افراد یک اجتماع مى شود.البته در برخی موارد هم استفاده نابجا از علاقه به وطن نا خوداگاه به ضد خود تبدیل می شود و نگارنده در این مورد هیچ دفاعی از آن ندارد.

در شهرستان ارسنجان نیز علاقه به وطن در تک تک افراد با شدت و ضعف های مختلف احساس می شود که این امر با توجه به اقلیم و مولفه های فرهنگی و بومی  این منطقه جغرافیایی و انسانی در نوع خود کم نظیر است.این علاقه شاید بروز و ظهور عینی تر آن در بیرون از مرزهای جغرافیایی شهرستان و در ارتباط بین هم ولایتی ها بیشتر به چشم بخورد.

این واژه زیبا و پر مفهوم که در ذیل آن محبت و عشق و همدلی تعبیر و تعریف می شود و می تواندبعد از  دین مبین اسلام یگانه راه برای الفت و همزیستی همراه با محبت باشد، گاهی به خاطر عدم تعریف درست از آن به ضد خود تبدیل شده و نه تنها زمینه رشد و بالندگی و اتحاد را فراهم نساخته بلکه باعث عقب گرد و ناکامی های پی در پی نیز شده است که در سلسله بحث های مفصلی ، می توان به آسیب شناسی آن پرداخت.

 

ابتدا یک سوال جدی در این بین مطرح می شود:

آیا هر عملی صرفا به اسم علاقه به ارسنجان بدون در نظر گرفتن مولفه های اصلی وحدت آفرین و هم افزا ، به ارتقاء شهرستان می انجامد؟

به نظر می رسد قبل از جواب به این سوال مهم ،در این مجال کوتاه به مولفه های واقعی ارسنجان دوستی البته با نگاه ، نگارنده می پردازیم:

 

اتحاد بین مردم لازمه ارسنجان دوستی

به نظر می رسد آنچه که باعث قوام و دوام دوستی ، محبت و پیشرفت در شهرستان می شود اتحاد بین مردم در محلات مختلف شهر و همچنین بین شهر و روستا و همچنین بین روستا ها می باشد.

هر موقع که این امر مهم محقق شده است اتفاقات مهم و اساسی در جهت ارتقاء شهرستان افتاده است که می توان یک نمونه از آن را (شهرستان شدن ارسنجان) نام برد اگر چه مولفه های دیگری هم در این امر دخیل بوده اند که به آن اشاره خواهد شد.نمونه های  موفق  دیگر این اتحاد را می توان در ایام مبارزه با رژیم فاسد پهلوی و در حضور جوانان همه شهرستان در جبهه های جنگ تحمیلی و تقدیم بیش از 160 شهید نام برد.

البته هر جا ناکامی هم وجود داشته از عدم اتحاد بین مردم چه در شهر و چه در روستا ها بوده است .که به نظر می رسد اتحاد و همدلی عنصر اولیه برای حرکت به سمت جلو شهرستان می باشد.

البته در این بین نقش اتحاد و همدلی  مردم ما با  شهرستانهای اطراف مثل شهرستانهای پاسارگاد و مرودشت و نیریز هم مهم است که البته این امر مجال دیگری را می طلبد.

 

وجود روحانیت مبارز و انقلابی در محور حرکت  مردم

اکثر ما معتقدیم که وجود روحانیت اصیل همانند مرحوم آیت الله ثقه الاسلام در عصر حاضر که مورد اجماع همه شهرستان بودند در پیشرفت مادی و معنوی شهرستان امر مهم و غیر قابل انکاری داشته است. و بعد از ایشان محوریت حجت الاسلام احمدی که بیش از 20 سال در شهرستان مسولیت امامت جمعه را بر عهده دارد خود گواه نقش موثر و تاثیر گذار روحانیت مبارز و انقلابی در شهرستان می باشد .البته از نقش موثر روحانیون انقلابی  ارسنجانی دیگر شهرستان نظیر حجت الاسلام اسکندری ، حجت الاسلام جاویدی، حجت الاسلام یار محمودی ،حجت الاسلام  مرحوم موسوی، حجت الاسلام حسینی ،حجت الاسلام کشاورز ، حجت الاسلام نعمت الهی ،حجت الاسلام حقیقت و حجت الاسلام انجوی نژاد و دیگرانی  که در شهر و روستا  هستند و شاید نگارنده در ذهن نداشته باشد نباید غافل شد. هر جا مردم این قشر اصیل  را حمایت کرده اند و آنها را محور حرکت دست جمعی خود قرار دادند قطعا پیروزی و هم دلی  نیز نسیبشان شده است.

البته این نکته را نباید فراموش کرد که بی توجه ای به این قشر به واسطه مسائل حزبی و محلی  یکی از بزرگترین آفات عدم پیشرفت شهرستان در برخی سالها بوده است که این امر به خاطر عدم درک صحیح از جایگاه و خاستگاه روحانیت اصیل در بین کل  مردم شهرستان می باشد.

 

مشارکت نخبگانی موتور محرک علاقه  صحیح به ارسنجان

نخبگان ارسنجان که بحمدلله به برکت تربیت صحیح مردم آگاه و با فرهنگ شهرستان ارسنجان امروز به یک ظرفیت اساسی برای تزریق امید و پیشرفت به مردم مبدل گشته اند می تواند در عرصه های مختلف کمک های شایانی انجام دهد.

 در همین جا یاد زنده یاد حاج  جواد نعمتی نخبه فرهنگی و زنده یاد مرحوم دکتر اسکندری نخبه دانشگاهی و دیگر نخبگانی که در ذهن همه مردم به نیکی یاد می شوند را گرامی می داریم.

به نظر نگارنده حمایت جدی از هر تشکل نخبگانی در جهت کمک به شهرستان یک امر بدیهی و غیر قابل انکار است البته این نافی برخی تجربه های غلط در این راه نمی باشد.

تجربه تشکل های نخبگانی  که با نگاه سالم ظهور کرده و متاسفانه  در عمل به صورت انتزاعی به تعریف صورت مسئله و حل مشکلات در شهرستان پرداخته اند یک امری است که قابل آسیب شناسی است.

برخی تشکل هایی که قرار بود مایه اتحاد و همدلی شوند ولی بعضا در برخی مناسبات اختلاف انگیز نا خود اگاه وارد شدند و از رسالت خود در کمک به مردم ولایت خویش فاصله گرفتند.و شاید بعد از عدم نتیجه گیری در اهداف پاک و خالصانه اولیه باعث سرخوردگی خود و مردم هم شده باشند.

البته این مشکل نه تنها مبتلابه  شهرستان ما بوده در عرصه های مختلف کلان کشور نیز  جمع های نخبگانی به علت سیاست زدگی دارای بک سابقه روشن و امید آفرین نمی باشند.

نگارنده که خود ارادت بسیار زیادی به تک تک نخبگان داخل و خارج شهرستان دارد ( این امر می تواند شواهد روشنی هم داشته باشد) معتقد است بدون توجه محوری به حفظ اتحاد و همدلی بین مردم پیچیدن نسخه های حمایتی دیگر نه تنها نقش مثبتی نخواهد داشت بلکه ناخوداگاه جمع نخبگانی هم در بهترین حالت اگر هضم در اختلافات نشود خود به یک قطب خنثی و بی اثر تبدیل می شود.

 

ترویج گفتمان های وحدت آفرین وظیفه همه اهالی شهرستان

به نظر می رسد رسالت مهم و کلیدی همه ما ،که متعلق به یک منطقه هستیم و حتی مناسبات ما با شهرستانهای اقمار خود،  همانا ایجاد وحدت و همدلی بر مبنای منافع مشترک همه که علاقه به وطن می باشد.

هر جمع و یا فردی که گفتمان وحدت و همدلی و یکپارچگی را تبلیغ می کند خود به خود بزرگترین خدمت به شهرستان ارسنجان را انجام داده است.و اگر خلاف آن عمل شود و یا به بهانه پیشرفت و توسعه این امر مهم را که زیر ساخت هر تکاملی در شهرستان می باشد را فراموش کند خود به خود به عقب گرد شهرستان کمک کرده است. همین چیزی که متاسفانه در حال حاضر مقداری حال شهرستانمان را بد کرده است.

 

اینها و همه اینها نکات استفهام برانگیزی است که ذهن  اینجانب که متعلق به این منطقه می باشم را در میان دود و دم های تهران به خود مشغول کرده و هر ساعت هوای وطن عزیزم را می کنم و امید دارم که روزی وحدت و همدلی را در همه اقشار مختلف مردم دیارم شاهد باشم و حال دیارمان خوب شود خوبتر از همیشه.

و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِين

 

نویسنده: علیرضا مقصودی

 

 

پی نوشت:

  1. Patriotism

 

  1. میزان الحکمه، (برگرفته از: بحارالانوار، ج 78، ص 45؛ تحف العقول، ص 147)
  2. میزان الحکمه، ج 10، برگرفته از: بحارالانوار، ج 74، ص 264.
  3. Nationalism
دکتراللهیار خادمی
۱۳۹۳/۳/۱۷ ۱۷:۲۴

اقای مقصودی دستمریزاد استفاده کردیم انشااله برای ابادی شهر وشهرستان با احترام ب شهدا والامقام و روحانیون معزز وکسانیکه الگو بودن ومردم خوب شهرستان به دور از هرگونه اختلاف با گفتن یاعلی

پاسخ به این نظر
علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۸:۲۳

سلام بر دکتر خادمی عزیزم این موجب افتخار شهرستان است که افراد فرهیخته ای همچون شما که بر خاسته از روستا ی زیبای جمال آباد هستید وظیفه طبابت دیارم را بر عهده گرفته اید. از لطف شما کمال تشکر را دارم و امیدوارم همچون همیشه که بانی خیر و تکریم شعائر بوده اید همچنان در این مسیر قدم بردارید و موید باشید.


محمد کشاورز
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۹:۳۵

آقای دکتر مقصودی شما و خانوادتون هم مورد اعتماد شهر هستید هم مورد اعتماد همه روستاها. تشکر از حاج محمد باعث تربیت شما فرد انقلابی و ارزشی


محمد علی
۱۳۹۳/۳/۱۹ ۱۷:۴۵

از مدیر محترم سایت خواهش می کنیم از نظرات دیگر دکتر در ارتقا شهرستان استفاده کنید همه می دانند ایشان از مشاور استاندار تا معاون دانشگاه تهران و استاد دانشگاه تا مشاوره به وزرا و رییس جمهور مسولیت داشته اند این چنین فردی حداقل در تاریخ بعد از انقلاب در شهرستان بی نظیر است.البته بقیه نخبگان شهرستان هم ارزشمندند ولی به هر حال ایشون یک چیز دیگری هستند


علی محمد
۱۳۹۳/۳/۲۰ ۱:۰۲

اوههههههههههههههههههههههههههه زنده باد آقای مقصودی ما همیشه برای شما آرزوی موفقیت می کنیم


پیشنهاد به مسولین
۱۳۹۳/۳/۲۰ ۱:۲۴

سلام به نظر می رسد با توجه به اینکه دکتر مقصودی یکی از افراد کلیدی و تاثیر گذار در جاههای مختلف مهم کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی هستند یک جلسه ای با حضور ایشان در جهت پیشرفت اقتصادی ارسنجان صورت پذیرید البته اخوی ایشان دکتر حمیدرضا هم که خود دکترای اقتصاد دارند می توانند کمک شایانی به رونق اقتصادی منطقه داشته باشم شنیده بودم مرودشتی ها دنبال ایشون برای یه جلسه هستند امان از ما ارسنجانی ها که غریب پسندیم و افراد این چنین تاثیر گذار خودمان را رها می کنیم. ایشون نه تنها امید ما هستند امید استان و کشور هم هستند هر کسی می گوید اغراق می کنیم آینده ثابت خواهد کرد.ان شاالله


سرشناس
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۸:۴۷

بدو بدو بدو ...... هندونههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه


ارش
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۱۷:۲۷

آقای مقصودیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی دوستت داریم.


احمد رضا
۱۳۹۳/۳/۱۷ ۱۹:۵۴

سلام آقای دکتر مقصودی امید ما به امثال شماهاست که ان شاالله شما که در حاکمیت هستید به ولایت خود هم نیم نگاهی داشته باشید. ان شاالله هر جا هستید موفق باشید

پاسخ به این نظر
علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۸:۲۷

سلام بر احمد رضای عزیز نیم نگاه که هیچ تمام نگاهمان به شهرستانمان است. امید بنده هم به همه مردم شهرستان است که با عشق و محبت دیو بد ذات و بد چهره اختلاف را از این منطقه با فرهنگ بیرون کنند و حول محور دین و میهن و هم ولایتی ها روزگار خوشتری دز انتظار این منطقه شهید پرور باشد. ان شاالله


حسین اسکندری
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۹:۳۳

آقای دکتر مقصودی تو رو خدا دل بکنید از تهران بیاید اینجا ! ما جوونا دیگه خسته شدیم به امام حسین از این همه تفرقه و اختلاف. چرا ارسنجون ما باید اینجوری باشه!


محمدجواد
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۳:۰۶

احسنت، مطمئنا اگر چنین دیدگاهی در بین مسئولین باشد شاهد هم افزایی و ارتقا هر چه بیشتر خواهیم بود.

پاسخ به این نظر
علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۸:۳۲

سلام بر آقا محمد جواد وحدت یک زیر ساخت پایدار برای هر توسعه و پیشرفتی است .این اگر محقق شود شهرستان ما آنقدر ظرفیت دارد که خود مردم اشتغال فرزندشان را حل کنند و شهرستان را از نظر پیشرفت به یک الگو تبدیل کنند. محمد جواد می شود و می توانیم که امام به ما یاد داد همین هست و بس...


دلسوز و دل شكسته و تنها.....
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۸:۵۱

جانا سخن از زبان ما مي گويي.... سلام برجواني كه وجودش افتخار و تفكرش موجب خوشحالي و اميد.... ارسنجان با وجود علما، روحانيت ، شهدا و نخبگانش به عنوان نگين و سرآمد همه خوبي ها ، فرهنگ ، تمدن و ولايت مدار، در قبل و بعد از انقلاب درخشش خاص خود را داشته و دارد. مطالب شما هرچند كه دير به تحرير درآمد.! ليكن به جا ، خوب و ارزشمند بود. لطفا در ديگر مطالب خود از 200 شهيد گرانقدر ياد كنيد چرا كه اين آمار به ثبت و در ذهن مردم حكاكي شده است. ممنون. از روحانيت نام برديد و چه خوب اشاره كرديد. بنده هم يادي مي كنم از دو عزيز مردمي و تأثير گذار شهرمان آقاي ثقه الاسلام و حاج آقا رضوي و. . . روحشان شاد. در مورد مشاركت نخبگان بگويم. همانگونه كه فرموديد الحمدالله با لطف خداوند و به بركت نظام و خون شهدا و همچنين تربيت صحيح مردم آگاه ، بافرهنگ و خدا ترس حضور نخبگان يك ظرفيت اساسي و ارزشمندمي باشد، ولي بايد اين مطلب را بگويم از آنجا كه با اختلافات ، تنگ نظري ها ، بدبيني ها، نگاه هاي نابخردانه، دامن زدن عده اي به مسائل پوج، نگاه هاي سياسي مريض، طايفه اي ووووو........... شاهد فرار نخبگان از شهرستان مي باشيم و اين حركت موجبان عقب ماندگي، عدم پيشرفت و در يك كلام به فراموشی مبدل شدن شهرستان را فراهم نموده كه اين مهم را ما مشاهده مي كنيم كه با همه سختي ها و تنش ها ايستاده ايم . ليكن در بعضي از موارد دست ما كوتاه خرما بر نخيل........... در پايان بايد تشكر كنم از عزيزاني كه از دور توجه به امور شهرستان دارند و دلسوزي مي كنند بخصوص انجمن دانش آموختگان ارسنجان كه تقاضا دارم همه عزيزان با حضور و عضويت خود اين انجمن را حمايت كنند و دست در دست هم دهيم و شهرستان را در ريل و جايگاه اصلي خود قرار داده تا همانگونه كه نگين بود ... نگين بماند. و در آخر: عزيزان و بزرگان در رأس امور سياسي، فرهنگي، تربيتي ، اجتماعي و هنري شهرستان ... ما كه خارج از ايران و نظام نيستيم . زمينه را با رعايت اصول و اعتقادات ، نوآوري، ديد و نظر بلندو. . . فراهم كنيم تا جوانان و نوجوانان و هنرمندان بتوانند خودشان را باور كنند و اين مهم موجب فرا خانواده ها به شهرهاي بزرگ نشود. مسئولين در هر پست و مقام : شما در نظام مقدس جمهوري اسلامي مسئول همه مردم ، همه ديدگاه ، همه اقشار، همه اقوام و همه ايراني هستيد پس با ديد 360 درجه به همه امور براي رضاي خدا و مردم شريف كاركنيد چرا كه بايد پاسخگو باشيد... . و يك مطلب را هم به مردم شريف توابع و ارسنجان! اگر در مطالبي نامي از ارسنجان برده مي شود نظر همه شهرستان مي باشد نه يك نقطه... جهان هم عاقل و هم مست دارد/ هزاران كوچه بن بست دارد/ من و تو كشت سرسبزيم، اما! / فلك داس درو در دست دارد/

پاسخ به این نظر
علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۸:۴۵

سلام بر شما که ضرب آهنگ نگارشت چقدر آشناست! به تعبیر مولوی: حسرت و زاری كه در بیماری است وقت بیماری همه بیداری است پس بدان این اصل راای اصل جو هركه را درد است، او برده است بو هركه او بیدارتر، پردردتر هركه او آگاهتر، رخ زردتر و به تعبیر استاد شهید مطهری یکی از خصوصیات مومن "درد" است پس این نه تنها ضایعه نیست بلکه موهبتی است که خدای بزرگ در دل شما نهاده است. تصحیح می کنم وطن من با افتخار 200 شهید گلگون کفن دارد که همه برای خدا و به نمایندگی از مردمان دیارم جان فدای دین و وطن کردند. اختلاف و تضارب یک موهبت است اگر در بستر خاص خود مطرح شود و باعث تقریب افکار و نزدیکی قلوب شود و اگر در بستر نامناسب خود قرار بگیرد قطعا دامن همه را می گیرد چه بی گناه و چه گنهکار. باید روح جمعی و وحدت به شهرستان پمپاژ شود که این قلب نحیف در حال توقف جان تازه بگیرد . این به معنای نفی اختلاف سلیقه نیست . بله شهرستان ارسنجان یعنی از شرق آباد تا جلودر از شوراب تا خبریز از کمال آباد تا جمال آباد از کتک تا اسلام آباد و......از شمال شهر تا جنوب شهر ارسنجان یعنی از آن جوان روستایی تا ان جوان شهری که دوست دارند بسان آن 200 شهید پر افتخار آزاد باشند آزاد آزاد بدون هیچ حب و بغضی نسبت به هم ولایتی های خود تا خود خدا بالا بروند آنجا که خلیفه شدن معنای واقعی پیدا کند....


میثم
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۹:۵۷

دلسوزی و دل شکستگی با این اختلافات جزیی از وجود جوانها و مردم شده است. مقصودی مچکریم ادامه دهید....


امید مردم و روحانیت
۱۳۹۳/۳/۲۰ ۱:۲۹

ما همیشه دنبال آدم های نخبه متخصص و متعهد می گشتیم با دیدن دکتر مقصودی و دیگر نخبگان متعهد ارسنجان امیدمان همیشه بیشتر و بیشتر می شود.خدا حفظشون کنه


هادی رضایی
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۰:۴۸

نوشته تاثیر گذار و قابل تقدیریست. امیدواریم این مهم تحقق یابد. به عقیده من زمانی وحدت و همگرایی در میان مردم ایجاد میشود که چند موضوع رعایت شود و اگر این موضوعات رعایت نشود، رسیدن به وحدت غیر ممکن است. اول: اینکه تاریخ دویست سال اخیر شهر ارسنجان مرور شود، و بدانیم در کجای این جغرافیا و تاریخ قرار داشته ایم و الان کجا هستیم. دوم: نگاه حذفی باید از بین برود، چرا که در این زمانه نمیشود بگوییم فلان فامیل باید حذف شود یا فلان آدم ها به هیچ وجه نباشند. سوم: افراد معتدل تر که نگاه محلی و جناحی کمتری دارند عرصه ها را به دست بگیرند و از افراطهای بی مورد جلوگیری شود. چهارم: اشخاصی که دلسوز شهر هستند و در طول سالها اقداماتی برای شهر انجام داده اند و تعدادشان کم نیست، قدردانی شوند. پنجم: شخصیت های مذهبی و روحانی شهر، به جای اینکه در قالب گروهی خاص و به صورت جناحی عمل کنند، مثل یک پدر به جامعه نگاه کنند و در نقطه ثقل جریانات قرار بگیرند، و نه اینکه خدای ناکرده به یک سمت متمایل باشند. مجدد از آقای مقصودی تشکر می کنم.

پاسخ به این نظر
علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۸:۱۹

سلام به آقا هادی رضایی عزیز قطعا نظر شما صحیح و متین است.من هم قائل به نکات شما هستم و معتقدم که این موارد باید رعایت شود در مورد فقره آخر معتقدم که اگر نخبگان هم همگام با مردم و روحانیت به سمت وحدت خرکت کنند که البته این کار انجام گرفته ولی در برخی موارذ انجام نشده است می توان پایه های وحدت را محکمتر کرد. البته بنده نافی برخی اشکالات نیستم و لی معتقدم حرکت روحانیت این شهر شاید در برخی موارد ایرادی به آن باشد ولی همیشه در مسیر حرکت کرده اند.البته شاخصه مهم روحانیت در شهرستانمان تکلیف محور بودن و حرکت در مسیر وحدت بوده است. ولی این نکته را فراموش نکنیم در برخی مواقع آنقدر شرایط سخت و مشوش بوده است که متاسفانه در اختلافات بی مبنای محلی و قبیله ای شخصیت علما و روحانیت نیز شاید در ظاهر خدشه وارد شده باشد و لی نباید فراموش کرد که این عزیزان دارای پایگاه مردمی و معنوی زیادی هستند و مرکز ثقل بودن آنها هنوز پا برجاست.به نظر می رسد اگر اشکالی هم در این عزیزان می بینیم با خودشان در جریان بگذاریم. دوست عزیز و همراهم وحدت آنقدر شیرین است برای مردممان که می آرزد از حق خود نیز بگذریم برای نوشاندن این شهد دلنشین. پیروز باشید


عبدالرضا روستا
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۱:۰۷

با سلام خدمت برادر ارزشمند جناب آقای مقصودی ، مطالب مفید و ارزشمندی است، امید است روزی شاهد رشد و بالندگی شهر عزیزمان با تکیه بر مولفه های ذکر شده باشیم . مطمئناً تکیه بر پشتوانه های مادی و معنوی گرانبهایی که شهر عزیزمان داراست می تواند باعث رشد و ارتقاء روز افزون آن شود . حقیر که توفیق کمتر ، حضور در شهر عزیزمان را دارم اما همیشه دعا گوی مردم خوب ، با صفا و خونگرم شهرستان ارسنجان هستم و خود را مدیون آنها می دانم .

پاسخ به این نظر
علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۸:۵۶

از سرباز علیرضا مقصودی به فرمانده محبوبم و عزیز تر از جانم حاج عبدالرضا عزیز یادم افتاد به درد و دل های دوران جوانیم سردار ،دل و فکر مالامال از ارادت شما به مردم شهرستان ارسنجان و توازن شما در رعایت عدالت بین شهر و روستا . امیدوارم ارسنجان همیشه برای فرزندانشان بهتر از جای دیگر باشد و امثال شما هر جا باشید مایه مباهات هستید. درود بر شما


اشوب
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۲:۰۸

اقا دمت گرم من که حوصله خوندنش رو ندارم اما به استناد نظر عبدالرضا نیک مرد(روستا)دمت گرم

پاسخ به این نظر
علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۸:۵۸

سلام بر آشوب پر شور دم خودتان هم گرم و موفق باشید و کمی خداوند به شما حوصله مطالعه و به بنده حقیر انتقال پیام در حد وقت با ارزش شما زنده باشید


ناشناس
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۵:۳۱

اقای مقصودی شما مثل اینکه شناخت دقیقی از علمای ارسنجان نداری متاسفم برات یا اطلاع نداری یا وقت ان را نداشته ای وقت بگذاری تحقیق کنی یا اینکه هر چه گفتند مینویسی اول اینکه ارسنجان سه مرجع صاحب رساله داشته وبنا دلایل خودشان رساله پخش نکردندوشخصیتهای بزرگ مثل مراجع در باره انها نظر داده اند کافی است ایت الله روح الا ایمان که مدرس بزرگ بودند واستاد اکثر علمای فارس بوده 2 ایت الله فقیه ارسنجانی که از علمای نجف قم شیراز بوده واز هم درسان ایت الله مرعشی نجفی که در باره شخصیت ایشان مطالب مهمی دارد با مراجعه به بیت ایشان میتوان مطالب را گرفت 3 ایت الله ارسنجانی هم که تازگی به رحمت خدا رفته که ایشان هم صاحب رساله بوده وارائه ندادند خداوند همه گذشتگان را بیامرزد وقدردان همه انها باشیم

پاسخ به این نظر
علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۹:۰۳

سلام بر شما بیشتر سعی من بود از علمای معاصر با جوانان این شهرستان نام ببرم در مورد دو نفر اول تشکر از یاداوری که از عالمان پیشین بودند و در مورد مرحوم آیت الله ارسنجانی نیز تشکر از یاداوری شما و خداوند ایشان را بهرمند از رحمت خود قرار دهد ان شاالله و حداوند به خانواده ایشان صبر عنایت فرماید. پیروز باشید


دانش دوست دانشجو
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۵:۵۹

سلام جناب آقاي مقصودى شما كه هم از دودو دم تهران دلتان گرفته و هم اوضاع نا بسامان ارسنجان واختلافات محلى و منطقه اى روح لطيفتان را آزرده و هم از بيرون گود نسخه پيچي ميكنيد خلاصه هم بيماريد وهم طبيب وانشا اله هم منصفيد وهم اهل انديشه كه البته بگذريم بهتر نيست كشورى ديگر مثل امريكا ى جهانخوار يا انگليس مكاررا براى تمدد اعصاب و آرامش خيال انتخاب كنيدوضمنا اگر مشكلى هم داشتند برطرف كنيد اقاى محترم ايا شما نميدانيد يا نميخواهيد بدانيد كه أكثر افرادى گه نام برديد به خصوص انهايي كه هم اينك در قيد حيات هستند مثلا اقاى امام جمعه محترم كه به گفته شما بيست سال است درارسنجان هست محور حركت و وحدت بود كه ما الان وحدت و حركتمان اين حال و روز را نداشت لا اقل به اعتراف جنابعالي.! ايا اگر بعد از بيست سال باغبانى شما چيزى جز خار وخاشاك و علف هرز نبينيد باز هم به توانايى باغبان ايمان داريد اين همه اختلاف كه البته شما كمى هم غلو كرديد در زمان تصدى چه كسانى بوجود آمده اين افرادى كه نام برديد تاكنون چند بار براى رفع مشكلات و حل اختلافات جلسه گرفته و تلاش كردند و. مدير محترم سليت انصاف داشته باش و نظرات مختلف را منعكس كن

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۷:۴۱

دقیقاً همین طور است که می فرمایید! البته به این خاطر که عده ای نخواستند فردی همچون امام جمعه را محور وحدت بدانند چون ایشان با هرگونه منافع طلبی و محله گرایی مخالف بودند. لذا آن عده که نان و نامشان در اختلاف است تا جایی که نفس داشتند در کوس اختلاف دمیدند و از تخریب هیچکس هم ابایی نداشته و ندارند. قطعاً انتظار ندارید همه با این افراد کوته فکر و بعضاً توطئه گر کنار بیایند و اسمش را هم وحدت بگذارند!


علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۹:۲۹

سلام بر شما که هم دانش دوستی و هم دانشجو در مورد فقره اول بحث شما که تشکر وافر دارم از اینکه درک می کنی که دود و دم تهران چه سم مهلکی هست برای همجون بنده ضعیف خداوند و این امر نشان می دهد تهران همچین آش دهن سوزی هم نیست که برخی به آن افتخار می کنند و به واقع ارسنجان ما می ارزد به امثال تهران. البته من خوشحالم که به فرمایش شما دوست گرامی در گود نیستم چون این گود نیست این یک چاه عمیق است که هر کس در ان بیفتد به قعر می رود گودی که برای کارزار اختلاف کنده می شود باید از آن دوری جست. باور بفرمایید اگر افتخار زیستن در شهرستان عزیز تر از جانم هم نصیبم می شد حتما یا با بانیان و بازیگران این گود مقابله می کردم و یا همچون اکثریت مردم و جوانان سعی می کردم در این گود وارد نشوم. در ضمن امثال بنده بر حسب روزگار شاید در black listباشم و توفیق حضوردر آمریکا و انگلیس را ندارم . در ضمن کسی جنگل زیبای ارسنجان و تنگ شکن و روستا های زیبای ارسنجان را رها می کند به کجا برود؟ ما هر وقت دلمان بگیرد سری به موطن می زنیم و حالمان بهتر می شود و قتی این را داریم انگلیس و آمریکا را برای چه می خواهیم. در مواردی هم که به حاج آقا احمدی و آن علمایی که در قید حیات هستند نسبت دادید به نظرم کمی با کمال ادب زیاده روی کردید و به نطر می رسد در این فقره باید با تامل وارد شد.به نظر حقیر تنها افرادی که در پازل اختلاف درگیر نیستند همین روحانیت هست.این در بک راستی آزمایی اولیه قابل اثبات است .اگر کمی به طرفین دعوا نزدیک شوید این امر مشهود است شاید همین بی توجهی به علما باشد که وضعیت را این چنین بغرنج کرده است. البته کمک دیگر روحانیون دلسوز و انقلابی به ایشان می تواند اختلافات را از بین ببرد .بنده البته به عنوان " نصیحت ائمه مسلمین"از علما می خواهم که ورود به این موضوع را جدی بگیرند که جمع های بدون محور باعث اضمحلال شهرستان می شود. از مدیر سایت هم بابت درج نظر شما هم ولایتی عزیز کنال تشکر را دارم موفق باشید


احمد شیروانی
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۹:۳۹

جناب دانش دوست دانشجو جواب یک استاد دانشگاه دشنام و مضحکه کردن نیست. البته آقای دکتر این از اثرات اختلاف است و قتی برخی پدران بر اختلاف پافشاری می کنند فرزندان بی گناهم هم همان راه را می روند...شما ببخشید


مهدی ابراهیمی
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۱۹:۵۴

جناب دانشجو لطفا ادب را در پاسخگویی رعایت کنید حداقل ثابت کنید آنهایی که با امام جمعه مخالفند ادب را رعایت می کنند و به یک استاد مطرح دانشگاه احترام می گذارند. در ضمن تو رو به همون دانشی که کسب کردید دست بردارید از اختلاف افکنی و به امام جمعه ساده زیست و مردمی شهرستان هم تهمت نزنید.به ابوالفضل خدا را خوش نمیاد و خدای نکرده خدا یک ادم بدی را بر ما مسلط می کنه ها.از ما گفتن از دکتر علیرضا مقصودی هم که باعث افتخار هستند هم کمال تشکر را دارم که در جهت وحدت آغاز گر یک حرکت هستند ان شاالله آقای دکتر ادامه بدهید ما همه پشت شما هستیم.


عقاب
۱۳۹۳/۳/۱۹ ۱۰:۲۸

سلام دکتر مقصودی وقتی امثال شما در صحنه نیستید و هر از گاهی می آیید و می روید سرنوشت شهرستان هم اینجوری می شود. خدا خیرت بده یک فکری کنید برای منطقه خودتون. با تشکر میشناسید ولی اسمم را نمی گویم که کسی فکر نکنه می خوام برا خودم حرف بزنم


رززذزر
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۲۰:۵۱

آقا کمتر شعر تحویل مردم بده ...بنده خدا اگه محله گرایی توی ارسنجان نبود الان خیلی چیزا مثل بیمارستان درمانگاه آزمایشگاه و هزاران چیز دیگه داشتیم...بعد شما از حس وطن دوستی و هم نوعی حرف میزنید؟ خوابید یا خودتونو به خواب /زدید آقا؟

پاسخ به این نظر
فرید
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۲۳:۲۷

واقعا اگر به این مقاله عمل می شد چقدر زندگی در ارسنجان زیبا بود .ولی حیف..........


وحید نعمتی
۱۳۹۳/۳/۱۹ ۰:۳۶

دکتر دوست داریم ولی مواظب برخی افراد تفرقه افکن باش که خدای نکرده تخریب شخصیتت نکنند البته اینها کور خوندن زورشون به شما نمی رسه ولی در کل مراقب باش


علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۱۹ ۱۰:۳۶

سلام بر شما دوست عزیز بنده متاسفانه از اهالی شعر نیستم و خداوند این طبع لطیف را در اختیار من قرار نداده است تا افراد شاخصی بسان دوست عزیزم حسین نعمتی و سهند آقای ابراهیمی و خانم ریس سادات و استاد الهیار خادمی و جناب حسن شاهی و.... هستند کی به ما شاعر می گوید. در ضمن همین مطلب در جهت خواست و نظر شماست لطفا تا اخر مقاله را مطالعه بفرمایید شاید نظرتان تغییر کند.موفق باشید


ناشناس
۱۳۹۳/۳/۱۸ ۲۱:۵۱

تا موقعی که ارسنجانیها تمام منابع و امکانات را برای خود بخواهند و به دید تحقیر به روستاهای اطراف بنگرند هیچ پیشرفتی حاصل نمیشود

پاسخ به این نظر
علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۱۹ ۱۰:۳۸

سلام بر روستا نشین پر افتخار به نظر می رسد در جایی که اختلاف باشد نه شهر آن نه روستای آن هر دو از امکانات و تسهیلات بی نصیب هستند.پس نگرانی شما بی مورد است.موفق باشید


امین نعمت الهی
۱۳۹۳/۳/۱۹ ۰:۱۲

سلام بر دوست عزیز و دلسوز جناب آقای مقصودی : حسادت منشأ همه اختلافات است و تا زمانی که بعضیها در دینداری خود به خدا هم دروغ میگویند و نفع مادی خود را محور عملشان قرار میدهند ،ایجاد وحدت واقعی کاریست بسیار مشکل و تلاش جهت ایجاد چنین وحدتی عملیست قابل تقدیر.

پاسخ به این نظر
علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۱۹ ۱۰:۴۲

سلام بر برادر عزیزم امین آقای گل. درد و دل شما را از نزدیک شنیدم و خواهم شنید به هر حال در هر زمان باید به برخی از دوستان تذکر داد که اختلاف نکنند این از مراحل امر به معروف و نهی از منکر است.شاید غیر عمد باشد و اصلاح شوند.این وظیفه همه است.من و شما و دیگر هم ولایتی ها. مشتاق دیدار دوباره


باهوش....!
۱۳۹۳/۳/۱۹ ۸:۵۱

عجیبه که بیشتر کامنت هایی که به نام های مختلف گذاشته شده، تو یه بازه زمانی کوتاه درج شده!! دقت کنین: مثلاً حسین اسکندری15:03/محمد کشاورز15:05/احمد شیروانی15:09/مهدی ابراهیمی15:24/احمد رضا15:24/میثم15:27 عجیب تر اینکه محتوی همشون تعریف و تمجید اغراق آمیز از نگارنده ی مطلب هست!! مثل اینکه یک نفر هوش مردم رو دست کم گرفته!!!

پاسخ به این نظر
حسین اسکندری
۱۳۹۳/۳/۱۹ ۱۰:۱۶

سلام جناب باهوش ولی کشف شما نه طلا بود و نه مس!پاره آجری بود از عهد قجر.... دلیل اون هم اینه که بنده که در اسامی شما امده ام خودم پیام دادم و معتقدم که همین افراد مثل شما که به همه چیز به دید منفی نگاه می کنند شهرمان را به این حال و روز در آوردند.در عین حال دیگر دوستانم اگر این مطلب ناروای شما را دیدند پیام بدهند تا رسوا شود هر که در او غش باشد.در ضمن دکتر مقصودی را قریب به 10 سال است ندیدمشان ولی به نظرم باید با چنین افرادی مودبانه بر خورد کرد.در ضمن هوش انسان خیلی پیچیده است قرار بگذار بیا یک معاینه هوش هم بذار در ضمن من را هم ببین با شناسنامه عکس دار....


علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۱۹ ۱۰:۴۷

سلام به دوست باهوش مان. خوشحالم کسی هم هست حواشی این پست را برایمان نقل کند و از شما تشکر می کنم.در ضمن به نظر می رسد نشانه های شنا در عالم مجازی کمی قابل بحث باشد و قابل تامل.در ضمن از دوستان عزیز استدعا دارم که این بحث آنچنان مهم و کلیدی است که تعریف و تمجید از کوچکترین عضو خانواده شهرستان دیگر محلی از اعراب ندارد.بنده حقیر در برابر جوانان این مردم عددی به شمار نمی آیم لطف کنند بدون تعریف از بنده پیام دهند تا باعث خارج شدن از بحث بسان این کامنت این دوست گرامی نشویم. موفق باشید.


مسعود
۱۳۹۳/۳/۱۹ ۱۱:۱۰

باهوش جان چرا تهمت می زنید؟احمدرضا هفدهم خرداد پیام داده ومهدی ابراهیمی یک روز بعد یعنی هجدهم خرداد.لطفا قبل از تهمت زدن اول بدونید در کدام روز بوده بعد تهمت بزنید.در ضمن شخصیت افرادی همچون دکتر مقصودی که بنده البته در برخی موارد سیاسی با ایشون زاویه دارم اونقدر بزرگ است و در کشور مطرح که 2 تا کامنت به اون خیلی اثری نداره.


از طرف یک دوست
۱۳۹۳/۳/۱۹ ۹:۱۸

با عرض سلام خدمت دوست وهم کلاسی قدیمی عزیزم . آقای دکتر مقصودی ماکه در این شهر عزیز وبی در وپیکر ماندیم وکنده زیر ساتور خیلیها شدیم ولی به خدا قسمت می دم دیگه رو به ارسنجان نیا ودر هر کجای دنیا که باشی بهتر از ارسنجان هست .وبرای شما آرزوی توفیق وپیروزی دارم خیلی دوست دارم ودلم برای تنگ شده.

پاسخ به این نظر
علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۱۹ ۱۰:۵۴

سلام بر دوست گرامیم کاش گفته بودی چه کسی هستی.خیلی ها می گویند مگر دیوانه ای که خودت را وارد منازعات می کنی بنده به آنها می گویم من مشتاقم که این منازعات پایان یابد. به شما دوست گرامی هم می گویم که به جای نهی من برای ورود به شهرستان ما را به یک شام دعوت کن تا مروری بر خاطرات نه چندان قابل تعریف دوران تحصیل در انظار عمومی! داشته باشیم. من تا یاد می دهم هیچ کسی از اذیت های من در امان نبود! دل من هم برای همه هم کلاسی هایم و معلم هایم در تمام مقاطع تنگ شده است.زنده باشی یار دبستانی یا راهنمایی یا دبیرستان


یادش بخیر
۱۳۹۳/۳/۱۹ ۱۲:۱۹

سلام رضا! چند ساله ندیدمت!؟ آخی یادش بخیر. دوره ی راهنمایی و دبیرستان! راستی دکترای چی گرفتی بالاخره؟ از کدوم دانشگاه؟ درست کی تموم شد؟ ازدواج کردی؟ حالا چیکار می کنی؟


همکلاسی دانشگاه
۱۳۹۳/۳/۲۰ ۱:۲۶

دکتر در زمان دانشجویی هم شلوغ بودندو پر تحرک کمی به روزنامه کیهان و روزنامه های دیگر در گذشته بیندازید خواهید فهمید.دکتر خدا رحم تهرانی ها کنه!


جعفر
۱۳۹۳/۳/۱۹ ۱۷:۴۰

سلام بر آقای دکتر مقصودی من یک روستایی هستم و خوشحالم کسی که ریشه آن به عشایر غیور بر می گردد این چنین در کشور می درخشد مصاحبه ها و گفتگوهای شما در شبکه های مختلف تلوزیون موید افتخار آفرینی شماست. شما بدون اغراق امید اول ما برای ارتقا منطقه هستید.از تهران دل بکنید و به استان خود خدمت کنید البته می دانم اینجا کوته نظری فراوان است و حسادت موج می زند ولی بیایید برای خدا....

پاسخ به این نظر
علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۲۰ ۱۷:۳۶

سلام بر جعفر آقای عزیز و عذر خواهی بابت تاخیر در پاسخگویی به خاطر مشغله زیاد. شما به بنده لطف دارید.بنده حقیر یک قطره از دریای بیکران جوانان بامرام این منظقه هستم لذا اگر جایی هم بتوانم خدمتی به نظام مقدس اسلامی بکنم خود را متعلق به این منطقه می دانم.انتسابم هم از سمت پدری به عشایر غیور منطقه افتخار است و به آن مفتخر هستم.در فقره آخر بحث شما هم هر جا بتوانم به مردمم خدمت کنم دریغ نخواهم کرد ولی الان شرایط حضور در استان برایم فراهم نیست.زنده باشید.


مشکوک
۱۳۹۳/۳/۲۰ ۱۰:۰۰

آقای مقصودی چرا جواب اون دوستش رو که گفته دکترای چی گرفتی نداده هنوز!؟ شما که هی دکتد دکتر کردین آیا ایشون و برادرش واقعاً دکترا دارن!؟ چه رشته و از کدوم دانشگاه و با چه معدلی؟ ایشون چه زمانی معاون دانشگاه تهران بودن که ما نمی دونیم؟ الآن کجا مشغول است که میگید تأثیر گذار در کشور؟ آقای مقصودی اگه دکتری ندارن باید در جواب هایی که به کامنت ها دادن اشاره می کردن. البته وظیفه سردبیر یا مدیر سایت هم این هست که این موارد را چک کند تا کسی نتواند بی جهت خود نمایی که چه چه عرض کنم، خودبزرگترنمایی کند!!

پاسخ به این نظر
سردبیر
۱۳۹۳/۳/۲۰ ۱۰:۰۷

دوست عزیز. اگر نگارنده، در خود مطلب منتشر شده در سایت، عنوان خویش را "دکتر" ذکر کرده بود، طیق فرمایش شما، سایت در خصوص آن وظیفه ی بررسی صحت ادعا داشت البته وظیفه ای اخلاقی نه قانونی. اما چون این عناوین در نظرات مخاطبان درج شده، مسوولیت اخلاقی آن به عهده ی خود نظر دهنده و نگارنده ی مطلب می باشد. با تشکر


علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۲۰ ۱۸:۰۶

سلام بر عزیز مشکوک همانطور که در جواب کامنت جناب"باهوش" از مخاطبان عزیز در خواست کردم به جای الطاف سرشارشان به بنده حقیر به صحبت در مورد مقاله بپردازند باز هم تاکید می کنم.البته جناب مشکوک به مخاطبان بنده نمی توانم دستور دهم و این شدنی نیست. خارج از این به فرموده قرآن کریم " الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ" پس سخن بنده را بشنوید و اگر در سخن بنده مشکلی می بینید بگویید و به تعبیر خضرت امیر به سخن توجه کنید نه به گوینده. در ضمن در پی شک شما هم بنده و هم برادر بنده به واسطه آزمون جامع در تعابیر علمی می توان عنوان دکتر را برایمان استفاده کنند و اشکالی ندارد بنده دکترای عمران و اخوی دکترای اقتصاد. بنده به مدت 3 سال معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم اقتصادی تهران بوده ام این دانشگاه به لحاظ تاثیر گذاری نقش عمده ای را در دانشگاه های تهران و کشور بر عهده دارد که برخی جوانان ارسنجان در همین دانشگاه درس خوانده اند.بقیه رزومه بماند که از مسیر بحث منحرف نشویم. قوالبته این را برای رفع شک جنابعالی عنوان کردم و اگرنه این تعابیر هیچ ارزشی ندارد اگر ادب و علم و دین همه در کنار هم نباشد پشیزی این مدارک نمی ارزد .در ضمن الان به حمدلله عنوان دکترا انقدر زیاد است که تعجب شما بی مورد است.در همین ارسنجان خودمان بسیاری از جوانان با استعداد از شهر و روستا دکترا دارند و بنده شاگرد آنها هم نیستم و این ظرفیت خوبی است برای بالندگی شهرستان به شرط اینکه کوته نظری و اختلاف بگذارد. در ضمن از شما و همه هم شهرستانی های عزیز تقاضا دارم که برای غلبه بر غیر بومی سازی شهرستان به تقویت نبروهای جوان و تحصیلکرده شهرستان بپردازید چون اینها سرمایه های اصلی این منطقه هستند و تخریب این عزیزان هیچ سودی ندارد.موضوع بعدی بالا بردن صبر در برابر اختلافات است که اگر این صبر نباشد به جای غلبه بر این مشکل بزرگ شاید خود بر دامن گیر شدن موضوع و گسترش آن کمک کنیم.موفق باشید


یاسر
۱۳۹۳/۳/۲۰ ۲۰:۵۶

جناب مشکوک شما ماموریت دارید که نگذارید وحدت در شهرستان ایجاد شود این یعنی چی از یک نفر می خواهید کل اطلاعاتش رو بده تا شک شما بر آورده شود.من از آقای دکتر مقصودی انتقاد دارم که چرا به همچین افرادی اصلا جواب می دهند.اینها امدند که اختلاف رو بیشتر کنند و نگذارن وحدت ایجاد شود.خودشان سواد اکابر هم ندارند از یک فرد تحصیلکرده سوال جواب می کنندوجای جناب مقصودی بودم دیگه طرف اصلاح ارسنجان نمی آمدم ولی به نظرم این از خدای اختلاف افکنان است.خوشحالم در جوابها موج حمایت از وحدت را می بینیم.


علی نعمتی
۱۳۹۳/۳/۲۰ ۲۲:۱۵

سلام آقای دکتر.اشتباه بزرگ شما این است که نمی دانید ما ارسنجانی ها در حق خودمون بد هستیم و غریب پسندیم.از نوشته اقای مشکوک واقعا شرمنده شدم با وجود اینکه 18 سال بیشتر ندارم ئ شما را ندیدم تا حالا ولی واقعا برای خودم احساس خجالت کردم.دعا کنید من دانشگاه قبول بشم و زود از ارسنجان خارج بشم آقای دکتر.


مشکوک تر از قبل!
۱۳۹۳/۳/۲۰ ۲۳:۲۵

خوبه که روحیه انتقاد پذیری داشته باشیم. مگه من چی پرسیده بودم؟ البته جواب درستی هم که ندادین.رفتم تو اینترنت تحقیق کردم، آزمون جامع شرطی هس که دانشجویان دوره دکتری باید سپری کننو بنابرین یعنی آقایان مقصودی هنوز دکترا ندارن وگرنه چه اشکالی داره که قشنگ بگه دکتری عمران از دانشگاه فلان با معدل انقد، و کجای این اطلاعات شخصی محرمانه محسوب میشه یاسر جان!؟ علی جان نعمتی! آقای مقصودی نگفته که الآن کجای حااااااااکمیت تشریف دارن احتمالاً خودشون هم شغل مشخصی ندارن اون وقت شما ازش می خوای برای امسال ما جوون های ارسنجون کار پیدا کنه!؟ و اینکه فرق هست بین دانشگاه تهران تا دانشکده علوم اقتصادی تهران که اونم رفتم تو اینترنت گشتم یه دانشکده ی مستقل هس که قباً زیر نظر دارایی بوده؟ دانشگاه تهران جایی هس که رییسش با نظر مستقیم رییس جمهور تعیین میشه و من حتی یه نفر از بچه های ارسنجان رو سراغ ندارم که در سطوح عالیه ی این دانشگاه تحصیل کنه (متأسفانه) چه برسه به اینکه سمت هم داشته باشه. و آخر اینکه برای تشخیص این چیزا و برخی نیات پشت پرده، همون سواد اکابر کافی هس!! برای همه ی بچه های ارسنجان آرزوی موفقیت دارم البته به دور از خودنمایی ها. خدا می دونه که من هم تشنه ی پیشرفت ارسنجون و وحدت هستم بنابرین بی جهت به بنده اتهام زدین و باید پاسخگو باشین در حضور وجدان تان. سوال من برای روشن شدن قضیه بود به قول معروف: دشمن میگه من گفتم، دوست میگه می خواسم بگمو. هرچند که من دشمن هیچکس نیستم جز


سردبیر
۱۳۹۳/۳/۲۰ ۲۳:۴۵

دوستان عزیز! لطفاً بیشتر به اصل مباحث بپردازید تا حواشی آن ها. درست است که درج نظرات به شرط عدم مغایرت با قانون مطبوعات، حق مسلّم شما مخاطبان عزیز است اما از این فضا برای مباحث اصلی استفاده شود مناسب تر خواهد بود. و صرف نظر از هرگونه قضاوتی(که قضاوت با خود مخاطبین است) درمورد تحصیل بچه های ارسنجان در سطوح عالی دانشگاه تهران، بنده حداقل یک نفر را می شناسم! با تشکر


یاسر
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۰:۰۰

جناب مشکوک مرموز........ سایت دانشگاه علوم اقتصادی www.ues.ac.ir در تاریحچه سایت دانشگاه می بینید.قدمت اين دانشگاه به سال 1315 باز می گردد که به عنوان اولين «مرکز آموزش وزارت امور دارايي» تاسيس، تشکيل و شروع به فعاليت نمود. هدف اصلی آن مرکز در دوره طولانی تحولات 50 ساله خود(1315-1365)، آموزش وتربيت نيروی انسانی ماهر در رده های مختلف دانشگاهی بوده است، تا آنجا که در بسياری از آن سال ها، اعطای بورس های تحصيلی اعزام به خارج از کشور برای دوره کارشناسی امور مالی و کارشناسی ارشد مديريت مالی توسط اين دانشگاه صورت می گرفته است. "یعنی قدمت آن از دانشگاه تهران بیشتر است." در ضمن آزمون جامع یعنی عنوان دکترا و مدرک دکترا بعد از دفاع که شاید سالیانی طول بکشد می دهند. در ضمن کسی که معاون یک دانشگاه در تهران بوده بیکار نمی ماند البته فکر می کنم شما پشت پرده جریان تخریب ایشان و همه جوانان تحصیلکرده هستید.بعدم ایشون تفاخر به هیچ نداشتند و یکی مثل شما و من پیام می گذاریم و نظر حود را می گوییم.به نظر وجود شما سرشار از حسادت و کینه است و عقده دارید و توهین کردن جزیی از شخصیتتان است.البته من می دانم از کجای مقاله دکتر مقصودی می سوزید آنجا که به جای امثال شما بی سواد ها به نخبگان و جوانان تخصیلکرده اعتماد کردند.شما بروید خود را به روانشناس نشان بده.می ترسم از شک بیفتی تو شک که اسمت واقعی هست یا نه!!!در ضمن هر فرد منصفی به حرفهای تو نیگاه کند می فهمد که یک فرد کینه ای هستی.امثال اقای دکتر مقصودی به تایید و رد من و شما نیاز ندارند لطفا فکری به حال خودت بکن.خدا شفات بده


مهدی
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۰:۱۳

جناب مشکوک لطفا اسم و فامیل و مدرک تحصیلی و معدل و دانشگاه محل تحصیلتان را بگویید؟حق ما این است که بدانیم که کسی که به یک نفر ایراد می گیرد خودش دارای چه مدارجی است؟لطفا به جای فرافکنی به سوال ما جواب بدهید. در ضمن دکتر عزیز شفیعی که از دوستان دکتر مقصودی هم است و به نظرم هم کلاس هم بوده اند دکترای دانشگاه تهران هستند و باعث افتخار همه ما به سان دهها جوان شهر روستا که در هر جا مدارج علمی را طی می کنند قابل احترامند و ما فقط می گوییم به شهرستان خود هم کمک کنید و باعث افتخار ماییدومن خودم لیسانس دارم ولی الگوی من این دوستان هستند امثال محمد حسین نعمتی ،دکتر محمدرضا ابراهیمی،دکتر رحیمی و مهندس علی اسکندری،..... اینها با هر سلیقه ای که هستند باعث افتخارن.شما هم به جای فرافکنی خودت را معرفی کن که ببینیم که تو که دانشگاه مطرح تهرانی برات پایینه کجا خودت درس خوندی.من مطمدن هستم که هیچ وقت این کارو نمی کنی پس رسوا شود هر آن که در او غش باشد.از جناب مدیر سایت هم خواهش می کنم ایشان خود را معرفی نکرد معلوم است که قصد انحراف بحث دارد و خواهشا این بحث مهم را با کارهای جهت دار این افراد منحرف نکنند.خواهشا به شعور مخاطبان و دلبستگان به وحدت احترام بگذاریم


ahmad zare
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۰:۴۷

این آقای مشکوک واقعا مشکوک است!!!!!!!!مخصوصا برا اینکه خودش را معرفی نمی کنه ! در ضمن از مدیر محترم سایت می خواهم که برای حفظ حرمت سایت نگذارند جسارت به نویسنده وارد شود چون هزینه اظهار نظر نخبگان را بالا می برد و اگر قرار باشد هر نخبه ای مورد تخریب افراد مشکوک به هر اسم و عنوانی قراز گیرد دیگر مطلب نوشته نمی شود.در ضمن از جناب علیرضا مقصودی که اسم با مسمایشان بالاتر از هر لقبی مثل دکتر و مهندس است خواهش می کنم یک جنبش وحدت افرین از جوانان این خطه ایجاد کنند حتی به نظر می رسد این وحدت به سمت مرودشت و پاسارگاد و نیریز هم برسد بسیار خوب است.دکتر مقصودی ما قدردان دلسوزی شما و همه نخبگان ارسنجان هستیم.


علی
۱۳۹۳/۳/۲۰ ۱۲:۳۵

بسیار عالی بود جناب مقصودی ... استفاده بردیم... براتون آرزوی موفقیت می کنیم...

پاسخ به این نظر
علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۲۰ ۱۸:۱۰

سلام بر علی آقای گل این موضوع موقعی عالی و خوب است که مورد اجماع همه قرار گیرد و اثرات شیرین اتحاد و همدلی در بین مردم حس شود .در ضمن بین ارسنجان دوستی درست و نادرست به اندازه مویی بیشتر فاصله نیست اگر مختصات آن درست تببین نشود به بی راهه می رویم. هر فرد ارسنجانی یک مبلغ خوب برای اتحاد و همدلیست.برای شما هم آرزوی موفقیت دارم.


ناشناس
۱۳۹۳/۳/۲۰ ۲۱:۴۹

جناب مقصودی اختلاف بین روستاها با مرکز شهرستان خیلی بیشتر از این حرفاست

پاسخ به این نظر
علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۲۱:۳۸

سلام بر روستایی عزیز و گرامی و عذرخواهی از اینکه به خاطر مشغله زیاد با تاخیر پاسخگو بودم.مطالب این مقاله ناظر بر همین نکته درستی هست که فرمودید مردم شهر و روستا باید با اتحاد و همدلی زمینه های اختلاف انگیز را از بین ببرند.البته افرادی هستند که با ایجاد قطب توابعی - ارسنجانی در پی اختلافند و باید با این مقابله جدی کرد و همه زیر علم شهرستان ارسنجان باعث هم افزایی شده و رونق را به این منطقه پر ظرفیت برگردانیم. ان شاالله.


محمد حسین
۱۳۹۳/۳/۲۰ ۲۲:۳۸

اقای مقصودی چرا یک کار عملیاتی برای اتحاد انجام نمی دهید می دانم که اختلاف افکنان خیلی نفوذ پیدا کرده اند در شهرستان و مخصوصا شهر ولی امثال شما می توانید این اتحاد را ایجاد کنید.در ضمن آقای مقصودی ما برای شما و حانواده تان ارزش زیادی قادل هستیم و شما را به ادب و فرهنگ و انقلابی بودن می شناسیم.برای اشتغال ما جوانان هم کاری بکنید بیکاری بیداد می کند.

پاسخ به این نظر
علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۲۱:۴۷

سلام بر محمد حسین آقای عزیز.بنده حقیر به اندازه خودم در راه اتحاد قدم برداشته و بر می دارم و لی بنده یک عضو از خانواده بزرگ شهرستان هستم و معتقدم افراد و شخصیتهای بهتر از من قادر به این موضوع هستند و بنده خود را شاگرد آنها می دانم .البته همه در ایجاد اتحاد موثر هستند.بنده و خانواده ما هم بسان همه هم ولایتی های عزیز هستیم و هیچ چیز اضافه تر نداریم و خود من که ک.چکترین عضو خانواده بزرگ شهرستان هستیم و شاید یک جوان در دور افتاده ترین نقطه روستا های ارسنجان به لحاظات مختلف از من بهتر و شایسته تر باشد.به همین دلیل اتکا به خود جوانان داخل شهرستان که دارای ظرفیت بسیار زیادی هستند می تواند بهتر از تکیه به امثال من باشد که از فاصله دور نظر می دهم.البته برای استفاده از این ظرفیت عظیم زیرساخت حیاتی اتحاد و همدلی جزء لوازم پیشرفت و تعالی است و این نباید فراموش شود.پیروز باشید


ناشناس
۱۳۹۳/۳/۲۰ ۲۳:۱۶

به یکی جرعه که آزار کسش در پی نیست زحمتی می کشم از مردم نادان که مپرس...

پاسخ به این نظر
علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۲۱:۵۹

سلام بر ناشناس عزیز.دل پر دردی داری و بنده هم امیدوارم به سان شعر شما در خوشبینانه ترین حالت افراد اختلاف افکن نادان باشند و از روی نفهمی اختلاف کنند ولی وای به حالی وقتی که به عمد باشد ولی باید امیدوار بود به حداوند متعال و نسل جوان یک رنگ خواه.به قول حافظ: زان یار دلنوازم شکریست با شکایت......... گر نکته دان عشقی بشنو تو این حکایت............. بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم........... یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت.............. رندان تشنه لب را آبی نمی‌دهد کس.............. گویی ولی شناسان رفتند از این ولایت.............. در زلف چون کمندش ای دل مپیچ کان جا.......... سرها بریده بینی بی جرم و بی جنایت.......... ان شاالله این سوز دلهایی امثال شما دلها را نسبت به هم نرم کرده و باعث اتحاد و همدلی شود.پیروز باشید


حامد اسکندری
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۱۱:۲۲

نه هرکه چهره بر افروخت دلبری داند نه هر که آینه سازدٰٰ سکندری داند نه هر که طرف کله کج نهاد و تند نشست کلاه داری و آیین سروری داند بی شک آنچه که در سالهای اخیر در ارسنجان شاهد آن بوده ایم نه وطن پرستی بوده و نه عشق به وطن. تردیدی نیست که جاه طلبی عده ای خود خواه باعث بروز عقب ماندگی شهرستان گردیده است افرادی که هدف آنها داشتن پست های اداری می باشد و برای حفظ ان از هیچ اقدامی فرو گذار نیستند. و متاسفانه ما در شهر گندم نمای جو فروش کم نداریم.

پاسخ به این نظر
علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۲۲:۱۱

سلام بر دوست قدمیم آقا حامد اسکندری عزیز.بنده اعتقاد راسخ دارم که جنس دلسوزی شما نخبه عزیز از جنس درست علاقه به ارسنجان است که این امر و خصوصیات مثبت زیاد شما هر روز از ارادت من به شما دوست عزیز افزوده شده است.معتقدم افرادی مثل شما که علارغم فرصت های خوب کاری در بیرون از شهرستان به فعالیت مولد در درون شهرستان می پردازید شایسته تقدیر هستید.و شهرستان می تواند در باب محیط زیست و کشاورزی و منابع طبیعی از علم و تخصص شما و دیگر جوانان متخصص بومی استفاده فراوان نماید. در باب نوشته شما من هم قائل به این هستم و اصلی ترین موضوع را در سوء استفاده برخی افراد گل الود بودن آب و اختلافات فراوان می دانم.اگر قلوب مردم واحد و متحد بود هیچ کسی به خود اجازه سوء استفاده نمی داد .لازمه حل این مشکل اتحاد و همدلی و از خود گذشتگی به خاطر مردم است.اگر این نشود در آینده شاهد اتفاقات به مراتب بدتری خواهیم بود که آن وقت دیگر کار سخت می شود.شما و دیگر جوانان خوش فکر و خوش دل می توانید با ترویج وحدت این مهم را محقق کنید.زنده باشید


ناشناس
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۱۱:۲۴

سلام این همه پیام ؟انگار برا نماینده شون تومجلس می فرستن خدا بهتر می دونه ماکه نمی شناسیم ش هر کسی هس می خاد بیاید ارسنجون وپست بگیره وگرنه ... امیدتون به خدا باشه یه دست که صدانداره اول ببینید آقای شریف خانواده واجدادشون چه خدمتی به ارسنجون کردن بعد اینجوری دست به دامنش بشید هرچند هم که ضایع هست که خودشونن نامه فدایت شوم براخودشون می نویسن

پاسخ به این نظر
مهدی روستا
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۱۷:۱۳

من اقای مقصودی را نمی شناسم پدر ایشان را می شناسم که بیشترین زندانی سیاسی قبل از انقلاب شهرستان را دارد و اولین فرمانده سپاه شهرستان بوده اند .از مدیر محترم سایت تعجب می کنم که اجازه توهین به مقاله نویس را به هر طریق می دهد. و یک نفر که با ادبیات یکسان در چند مرحله توهین می کند را به اسم آزادی درج می کند.یه قول امام اگر آزادی این است ما مخالف آزادی هستیم.به نظر می رسد مدیر سایت هم بدش نمی آید به ایشان توهین شود.مخالفان اگر حرفی دارند به مطالب دکتر مقصودی ایراد بگیرند و این وظیفه مدیر است مطالب که در چارچوب نیست را اجازه انتشار ندهد.این شاید از آماتور بودن افراد سایت نشات می گیرد.


احمد
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۱۷:۲۳

سلام اقای دکتر.ما از این توهین ها مثل این اقای ناشناس که به شما کردند. هر روز در شهرستان می بینیم و حتی از شما که در تهران هستید و کاری به کارشون ندارید هم نمی گذرند خدا به داد ما برسه.من اگر خانواده را راضی می کردم می رفتیم یه شیراز اعصابمون راحت می شد.آقا ول کن اینها رو بزار تو اختلافات و کینه های خود بمیرند.والا


سردبیر
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۲۰:۲۳

با سلام، طبق قانون مطبوعات نظرات حاوی توهین درج نخواهد شد. اما مصادیق توهین نیز مشخص است. با تشکر.


علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۲۲:۲۱

سلام بر فردی که دوست دارد ناشناس بماند.این همه پیام نه به خاطر امثال من است بلکه به خاطر دغدغه مردم و جوانان در باب اتحاد و گرنه بنده حقیر کسی نیستم در برابر مردم و جوانان سرزمینم.بنده هم بسان شما معتقدم توکل مردم به خدا باید باشد و یک دست صدا ندارد و باهم باشند خدا هم برکت و لطف می کند و ان شاالله با همدلی همه چیز حل می شود.خانواده و اجداد بنده در متن این مردم بوده اند و از همین مردم هستند و هیچ برتری بر بقیه مردم و خانواده های شریف روستایی و شهری ندارند.وافتخار ما این است که خود را از مردم جدا نمی دانیم و اگر خدمتی انجام داده باشیم وظیفه ما بوده است و اگر کمکی هم بر آید دریغ نخواهیم کرد.در ضمن به جای پرداختن به بنده و خانواده بهتر است به موضوع اصلی که مقاله است پرداخته شود که این مشکل مردم و جوانان است.اگر نکته و مخالفتی بر مقاله دارید بفرمایید که همه استفاده کنند.موفق باشید.


ناشناس
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۲۲:۵۷

واقعاً که همین کامنت ها نشون دهنده ی وحدت هس!!! چه از اونایی که منتقدین شون رو کم سواد، عقده ای، دارای سوءنیت و.. دونستن که ظاهراً این روزا همه همین جورن چپ و راست هم نداره!! چه از اونایی که گیر به مدرک طرف دادن! البته اینم بگم که ارسنجون محیط کوچکی هس و سابقه همه به خصوص سرشناس ترها مشخصه و نمی توان هر ادعایی رو در مورد هرکسی داشت! این فقط باعث میشه مدعی خودش رو زشت کنه! تو خود حدیث مفصل بخوان از این ....


علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۲۳:۲۵

یک نکته: دوست گرامی جناب مهدی روستا در مورد انتقادی که به سایت ارسن نیوز در دفاع از بنده کردید تشکر می کنم ولی این دوستان از سر مسولیت رسانه ای خود باید کامنت های مخالف و موافق را نشان دهند . و از دست اندرکاران این سایت، هم از طرف مخالفین و هم از طرف موافقین این مقاله کمال تشکر را دارم. از شما هم به خاطر دفاع از بنده کمال تشکر را دارم ولی ان شاالله خداوند مدافع همه ما باشد.وَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ ۚ وَكَفَىٰ بِاللَّهِ وَكِيلًا


مهشید
۱۳۹۳/۳/۲۲ ۰:۴۹

اقای ناشناس دیگه دوره خاندان بازی تموم شده آقای مقصودی هم خیلی با ادب و خاضعانه از خود و حانواده می گوید به نظر می رسد جو گرفته شما رو فک کردید می تونید ارباب مردم شوید.امثال اقای مقصودی و بقیه جوانهای شهر روستا شایسته تقدیر هستند نه به جرم اینکه ازاین خاندان نیستید یا هستید تخریب بشوند.این روحیه خود برتر بینی برخی که فکر می کنند مردم اونها را قبول دارند دیگه عین کوته بینی هست.لطفا بزرگ بزرگ هم نکنید که همین به اصطلاح بزرگان به خاطر منافع شخصیشان شهرستان را تو اختلاف دارند آتیش می زنند.


یک روستایی
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۱۷:۰۴

سلام بر دکتر مقصودی عزیز .می دانم که در این نوشته ها و جواب برخی دوستان حسادت و کینه موج می زند ولی چون نیت جوانان شهرو روستا و مردم و شما پاک و خالص است به خول و قوه الهی پیروز این کارزار مردم هستند .ان شاالله هر جا هستید موفق باشید. و من به شما پیشنهاد می کنم امثال شما باید در تهران بمانید و از دور راهبری کنید چون از نزدیک موجب حسادت و کینه برخی افراد کوته فکر می افتید.

پاسخ به این نظر
علیرضا مقصودی
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۲۲:۲۴

سلام بر روستایی دلاور و زحمت کش.جواب همه دوستان چه مخالف و چه موافق همه برایم شیرین بود و حتی کسانی که مخالف من نوشتند در دلم گفتم "زنده باد مخالف من" ولی دوست دارم دوستان بیشتر به جای اظهار لطف به بنده به نقد مقاله بپردازند و ضعف آن را بگویند که این به نظرم شیرینتر از همه است.پیروز باشید


مریم ر
۱۳۹۳/۳/۲۱ ۲۳:۳۹

جناب آقای دکتر مقصودی به نظر شما برای اتحاد بین شهر و روستا چه باید کرد و چه نکاتی را باید در نظر گرفت.متاسفانه وقتی یک نفر از روستا مسول می شود برخی محدود در شهر مردم را تحریک می کنند و برعکسش هم هست و برخی در روستا مردم را تحریک می کنندوچاره چیست؟ با تشکر


محمد رضا نعمتی
۱۳۹۳/۳/۲۲ ۰:۳۶

با سلام .از نگارنده محترم و همه دوستانی که مطالب را پیگیری میفرمایند اعم از موافقین و مخالفین صمیمانه سپاسگزارم. چرا که صمیمانه آرزو و دغدغه تحول و آبادی را برای وطنمان در سر دارند و قطعا من و نسل من همچون تمامی ارسنجانیهای عزیز در صورت تحقق این آرمانها و آرزو ها منتفع خواهیم شد. نیاز به وحدت اساسی ترین نیاز حال حاضر شهرستان است و تفرقه سم مهلکی است که در حال به زانو درآوردن موجودیت منطقه است. هر چند بسیار دیر است برای مقابله با این سم مهلک ، لیکن جلو ضرر را هر وقت بگیریم منفعت است . امیدوارم همه ما که این مطالب را می خوانیم صرف نظر از نام و نشان نگارنده که نیتشان وارد کردن تلنگریست بر همت و همیت خفته ی ما ، تمام تلاش خود را مصروف ایجاد روحیه وحدت در اقشار مختلف به خصوص و اول از همه خانواده خود کنیم که البته میتواند به صورت سازمان یافته ، علمی و با همگرایی کامل صورت پذیرد . اگر روحیه وحدت ایجاد شود حل سایر مشکلات بسیار آسان است. دوستان ، نبود صدای مخالف باعث ایجاد رکود و ندیدن معایب کارمون میشه پس همیشه برای رشد بیشتر و بالندگی ، قدر منتقدامون رو بدونیم هر چند که مغرض باشن . دوم اینکه صبر و تحملمون باید بسیار زیاد باشه و سعی نکنیم مقابله به مثل کنیم مگر در مواقع خاص و از حاشیه سازی فاصله بگیریم. مطلب راجع به این مساله زیاد میشه نوشت. امیدوارم به همینجا ختم نشه . پیروز باشید.

پاسخ به این نظر
فریده ر
۱۳۹۳/۳/۲۲ ۱۰:۵۶

سلام بر همه اهالی شهرستان ارسنجان و سلام بر دکتر مقصودی عزیز. به نظر می رسد کارهای از این جنس که در جهت وحدت و هم دلی می باشد بسیار مفبد و خوب است. از نگارنده مطلب هم کمال تشکر را دارم که در مقاله هم مردم را و هم روحانیت را و هم نخبگان را از اصول وحدت معرفی کرده اند.تشکر از این جامع نگری دقیق و عالی.


میثم
۱۳۹۳/۳/۲۲ ۲۲:۵۴

سلام آقای مقصودی.تنها مقاله ای بود که به دلم چسبید.حداقل مردمی که می خونند می فهمند به شعورشون احترام گذاشتیدوممنون


حامد(سهند)ابراهیمی
۱۳۹۳/۳/۲۲ ۱۰:۱۶

آن کس که بدم گفت، بدی سیرت اوست وان کس که مرا گفت نکو خود نیکوست حال متکلم از کلامش پیداست از کوزه همان برون تراود که در اوست ((شیخ بهایی)) سلام و درو جناب آقای دکتر مقصودی پر توان باشید سپاس فراوان بات زحماتی که در راه اعتلای فرهنگ شهرمان ارسنجان متقبل میشوید امید است که روزی برسد که تمام همشهریان مانند شما و امثال شما به دور از هر گونه غرض ورزی در راه هدف والای سربلندی ارسنجان و ارسنجانی گام بردارند که البته حقیر معتقدم ایجاد انجمن دانش اموختگان ارسنجان مقدمه این حرکت متعالی است که توسط عزیزانی چون شما از تهران مدیریت میگردد .با آرزوی سربلندی ارسنجان و ارسنجانی یا حق

پاسخ به این نظر
صادق
۱۳۹۳/۳/۲۲ ۲۰:۵۷

سلام آقای دکتر مقصودی. متاسفانه جمع های نخبگان هم که شکل می گیرند سریع یک سری افراد که خود را کدخدای نخبگان می دانند و عامل تفرقه هستند به آن اضافه شده و بعد مثل بقیه جمع هایی که وارد شدن باعث گریز نخبگان می شوند.برای این هم باید چاره ای اندیشید


عباس از روستا
۱۳۹۳/۳/۲۳ ۰:۵۲

سلام آقای دکتر.از نخبگان روستایی هم در پیشرفت ارسنجان استفاده شود چرا فقط در همه جا مثل انجمن دانش آموختگان از شهری ها استفاده میشود و روستاییها فقط عضو الکی هستند!؟


علیرضا نعمتی
۱۳۹۳/۳/۲۲ ۲۰:۳۲

سلام.جناب دکتر با نظرات شما موافق هستم ولی دست ما کوتاه و خرما بر نخیل!!!!! تا این به اصطلاح بزرگترهای ازخود راضی که فقط فکر جیب خود هستند و بعضی جوانترهای بیفکر که فقط محله محله میکنند بدتراز این نشود بهترش را نمی خواهیم . شهرستان ما نسبت به شهرستانهای دیگر استان مثل کشورهای پیشرفته و کشورهای جهان سوم هست و خواهد بود..........................

پاسخ به این نظر
حسن
۱۳۹۳/۳/۲۲ ۲۳:۳۴

سلام آقای مقصودی. در مورد اینکه چرا عده ای در ارسنجان به خاطر منافعشان می خواهند به روحانیت جسارت کنند و برخی مساجد را تخریب و برخی افراد انقلابی را بد جلوه دهند باید چیکار کرد.لطفا اقای مدیر سایت این را درج کن.

پاسخ به این نظر
میترا اسکندری
۱۳۹۳/۳/۲۳ ۱۳:۰۶

تشکر فراون به خاطر مقاله تان. من شما را نمی شناسم ولی بهترین مقاله و جامعترین مقاله ای بود که در مورد ارسنجان دیده بودم.به دوستان خود هم پیشنهاد کردم که ببینند .ممنون جناب مقصودی


علی
۱۳۹۳/۳/۲۵ ۲۰:۴۳

سلام دکتر مقصودی.مچکریم

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۳/۲۶ ۱۷:۳۸

برادر عزیز اقای محمد مقصودی زمان انقلاب زندان نر فتند ولی در مبارزات بودند اول تحقیق کن بعد مطلب بنویس سایت هم دقت فرمایید

پاسخ به این نظر
مهدی ابراهیمی
۱۳۹۳/۳/۲۷ ۲:۰۰

شما تحقیق کم بعد حرف بزن.ایشون و اقای تقی یارمحمودی افرادی هستند که زندان رفته اند و ایشون از همه بیشتر و بیش از 1 سال. در ضمن انقلابیون ارسنجان اطلاع دارند شما که این موضوع را نمی دانید لطفا اظهار نظر نفرمایید.در ضمن لطف فرمایید در موضوع صحبت کنید.


صادق
۱۳۹۳/۳/۲۷ ۱۲:۳۵

مدیر محترم سایت یک سوال دارم.اگر کسی در مورد فواید شلغم هم در این مطلب جواب داد به خاطر اینکه توهین نیست اون را نشان می دهید؟هر سایتی خط مشی دارد و نمی تواند هر مطلبی را منتشر کند.شما چه در موافقت و چه در مخالفت با مقاله هر مطلبی که حاوی توهین نباشد را می توانید منتشر کنید.ولی در امورات شخصی نویسنده و یا خانواده در هیچ سایتی در کشور این چنین نظرات را چاپ نمیکنند.امیدورم اقای مقصودی و امثال ایشون از این حرکت آماتور گونه رنجیده نشوند.چون این رویه در اجازه انتشار در سایت باعث افزایش هزینه نویسنده می شود و دیگر به سایت شما اعتماد نمی کند.من پیشنهاد می کنم این نظر من را برادر وار گوش کنید و در سایت هم منتشر نکنید.ولی ادامه این موضوعات باعث به حاشیه رفتن سایت و کم رغبتی از سمت افراد تاثیر گذاری همچون دکتر مقصودی میشود.با تشکر از سایت خوبتان و امیدوارم اصلاحات لازم صورت پذیرد.


سردبیر
۱۳۹۳/۳/۲۷ ۱۳:۱۱

با سلام. دوست عزیز! کسی در این جا نظری در خصوص فواید شلغم درج ننموده است و از طرفی درج نظرات موافق و مخالف به شرط عدم توهین، اتهام و.. حق مسلم مخاطبان است. رویکرد ارسن نیوز ایجاد فضای گفتگو و نقد بوده و نمی توان انتظار داشت در این خصوص یک سویه عمل کنیم. چون در این صورت خود نگارنده هم نمی تواند به ارزیابی درستی از تأثیرگذاری مطالبش داشته باشد. نخبگان عزیز و دوستداران آن ها باید برای ورود به فضای گفتگوی دوسویه آمادگی لازم را داشته باشند و با پاسخ های به موقع به موافقان و مخالفانی که از اصل بحث خارج شده و به درج نظراتی در مورد شخص نگارنده می پردازند، از به حاشیه رفتن مخاطبان جلوگیری نمایند که البته نگارنده محترم در پاسخ به یکی از نظرات ("باهوش...") دقیقاً همین درخواست را از دوستداران شان نمودند که رعایت نشد. در نهایت نیز قضاوت با عموم مخاطبان است که خوشبختانه مطلب فوق نشان دهنده حمایت آنان از افکار نو و دلسوزانه می باشد. با تشکر.


مجتبی
۱۳۹۳/۳/۲۷ ۲:۰۵

جناب آقای دکتر مقصودی.تشکر فراوان از مطلب دقیقتان . در ضمن سایت ارسن نیوز نشان داد که با مطالب جذاب همچون این مطلب می تواند این همه کامنت را به خود اختصاص دهد.

پاسخ به این نظر
محمد نعمتی
۱۳۹۳/۳/۲۷ ۱۲:۲۶

سلام آقای مقصودی شما هر چه باشید یک جوان پویا و اکتیو با معلومات زیاد برای ارسنجان و باعث افتخار هستید.البته نباید فراموش کنید که در ارسنجان برخی افراد که در ظاهر جلو شما می خندند در باطن در پی ضربه زدن به شما هستند. ولی از این حرکات ناامید نشو.شما از دانشگاه mitهم مدرک می گرفتی اینها جور دیگر تخریب می کردند. البته اکثریت قاطع مردم ارسنجان و جوانان همه پشتیبان حرفهای شما هستند.

پاسخ به این نظر
مرتضی
۱۳۹۳/۳/۲۷ ۱۴:۵۳

با سلام آقای مقصودی.چرا شما در انجمن دانش آموختگان ارسنجان عضو نمی شوید حضور امثال شما در این انجمن نیاز است.با تشکر.

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۳/۲۹ ۸:۵۸

سلام بر مدیرت سایت واون که یه سوالی از مدیر سایت داشت نعوذبالله امام معصوم این کامنت رو نذاشته هچون :هم دلسوز ووکیل مدافع دکتر (که هنوز نشده )ودعاگوبوده که آزرده نشه ،هم دلسوز وتحلیل گر نحوه اداره سایت بوده ،هم دلسوز اون هایی که می خان از این به بعد مقاله هاشون رو منشر کنن ،کجا منتشر کنن؟وایشگفت انگیزه ها ....

پاسخ به این نظر
مهدی
۱۳۹۳/۳/۲۹ ۲۳:۲۵

سلام جناب ناشناس.فکر کنم قرص هاتون را نشسته خوردید . ما که نفهمیدیم چی گفتی!


ناشناس
۱۳۹۳/۳/۲۹ ۱۶:۱۷

بسیار عالی بود

پاسخ به این نظر
ج - بستانی
۱۳۹۳/۳/۲۹ ۱۶:۲۳

جناب دکتر مقصودی . باسلام و تشکر از جناب عالی که بحمدولله هم عالم به علمی و هم عامل به عمل . پایدار باشی

پاسخ به این نظر
مهرزاد
۱۳۹۳/۳/۲۹ ۲۳:۲۸

سلام آقای مقصودی .این ارسنجان ما یک گوشت قربونی هست که برخی ها به رایگان بین خودشون و بچه هاشون و فامیلشون پخش کردند.اینجا به افرادی مثل شما نیاز داره .ممنون از مطلب خوبتون.

پاسخ به این نظر
علی دهقان
۱۳۹۳/۳/۳۰ ۱۹:۲۱

سلام آقای مقصودی.این اختلاف افکنی ها باعث شده که برخی افراد پروش پیدا کنند که ظاهرشان با باطنشان یکی نیست.در جلو شما خوب هستند و در پشت سر شما بد.خدا عاقبت همه ما را ختم بخیر کند.ممنون از مطلبتون.

پاسخ به این نظر
دانشجو ارسنجان
۱۳۹۳/۳/۳۰ ۲۰:۴۶

سلام همین که تعداد زیادی از مردم در این متن دفاع کردند نشان می دهد این مقاله حرف درستی را زده است.البته من اقای مقصودی را نمی شناسم و دانشجوی ارسنجان هستم.ولی حس کرده ام که این مشکلات وجود دارد.


اصغر ر
۱۳۹۳/۴/۷ ۰:۱۹

عالی بود آقای دکتر مقصودی.لطفا ادامه دهید

پاسخ به این نظر
بهنام
۱۳۹۳/۴/۱۴ ۲۳:۵۸

حرف شما صد در صد درست و حسابی است

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۹/۱۰ ۱۳:۵۶

سلام دکتر مقصودی.شما شگفتی ساز خواهی بود شک نکن.الهم عجل...

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۱۰/۱۳ ۲۲:۲۰

مقصودی دوست داریم

پاسخ به این نظر
بنده خدا
۱۳۹۳/۱۱/۲۹ ۹:۱۹

و خدا با جوانان پاک و مخلصی چون شماست شک نکنید

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۵/۵/۳۱ ۱۱:۴۵

خدا با مقصودی هست

پاسخ به این نظر
نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
پارادوکسی به نام (علاقه به ارسنجان)