اخبار-عدم همکاری برخی از ادارات علت اصلی این وضعیت می باشد

دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶,Feb 19 2018
عضویت در خبرنامه

پاسخ شهردار ارسنجان در خصوص وضعیت دفن زباله ها:

عدم همکاری برخی از ادارات علت اصلی این وضعیت می باشد

۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۰:۵۷:۵۳ کد مطلب: 485

عدم همکاری برخی از ادارات ذیربط درخصوص تأیید محل مناسب ، علت اصلی این وضعیت می باشد و بدیهی است جهت حل این مشکل ، همه ادارات مربوطه می بایست دست به دست هم دهند و نهایت همکاری را با شهرداری داشته باشند تا این مشکل برطرف شود .

هفته قبل در مطلبی به وضعیت امحای زباله در ارسنجان پرداختیم و وعده دادیم پاسخ مسوولان در این خصوص را جویا و به اطلاع مخاطبان خواهیم رساند. در این جا پاسخ مجید ابراهیمی، شهردار ارسنجان به سوالات ارسن نیوز را خدمت مخاطبان عزیز عرضه می نماییم:

 

 

با سلام، وضعيت امحاي زباله هاي شهر ارسنجان در حال حاضر چگونه است؟

با سلام، باتوجه به بضاعت و امکانات این شهرداری ، در مقایسه با شهرهای همجوار مطلوب است ، چون هر 7 روز یک بار زباله ها دفن می شود.

 

   آيا استعلامات و موارد قانوني در مورد محل فعلي دفن زباله صورت گرفته است؟

   خیر ؛ زباله در محل فعلی به صورت موقت دفن می شود.

 

 

وضعيت جمع آوري، حمل و امحاي زباله هاي عفوني شهر ارسنجان چکونه است؟

در سال 92 ، باتوجه به وجود دستگاه زباله سوز در بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) ارسنجان ، زباله های عفونی شهر  بی خطر می گردید ، ولی در سال جاری به علت نقص فنی این دستگاه ، شهرداری از جمع آوری این زباله ها خودداری نمود و درحال حاضر بیمارستان رأساً اقدام به حمل و دفن آن می نماید .(بهتر است در صورت لزوم از مسوولان محترم بیمارستان سؤال شود)

 

چه اقداماتي در خصوص مواردي همچون تفکيک از مبدأ و  بازيافت زباله در شهرداري ارسنجان صورت گرفته است و چرا اين موارد اجرا نمي شود؟

نظر به اینکه در شهر ارسنجان و حومه و همچنین شهرهای مرودشت ، سعادت شهر و ... دستگاه های بازیافت زباله وجود ندارد ، اقدامی انجام نشده است و درصورتی که شرایط فراهم شود ، شهرداری اقدامات لازم به عمل خواهد آورد و در هیمن راستا شهرداری و شورای اسلامی شهر با شهرهای همجوار جلساتی تشکیل داده و مذاکرات درحال انجام است .

 

ظاهراً مدتي قبل، فردي از اهالي شهرستان قصد ايجاد کارگاه بازيافت زباله در ارسنجان را داشته و حتي دستگاه هاي مربوطه را هم به اينجا آورده و به صورت آزمايشي به کار انداخته بود. علت عدم ادامه ي اين کار و ايجاد کارگاه مورد نظر چه بوده است؟

شهرداری محل مناسبی جهت دفن زباله در اختیار نداشت و دستگاه فرد مزبور نیز چندان قابل استفاده نبود و به همین دلیل به سعادت شهر انتقال یافت و زباله های ارسنجان نیز در آنجا تخلیه می شد که بعد از گذشت دو ماه به علت عدم کارآیی مناسب ، از ادامه فعالیت خودداری نمود و تعطیل گردید .

 

براي جمع آوري، حمل و امحاي زباله در حوزه استحفاظي خود با چه چالش هايي مواجه هستيد؟

مهم ترین دغدغه و مشکل شهرداری در این خصوص ، نداشتن محل دفن زباله مناسب و دائمی است. هرچند شهرداری دو محل مناسب را به ادارات ذیربط معرفی نموده و در این خصوص نیز هزینه ای بالغ بر دو میلیارد ریال متقبل شده است ، لیکن به دلیل مخالفت های مردمی و عدم همکاری لازم هنوز قادر به تخلیه زباله در آن مناطق نمی باشد .

 

   به نظر شما علل اصلي اين وضعيت چيست و چه راه حل هايي بايد در اين خصوص دنبال شود؟

   عدم همکاری برخی از ادارات ذیربط درخصوص تأیید محل مناسب ، علت اصلی این وضعیت می باشد و بدیهی است  جهت حل  این مشکل ، همه ادارات مربوطه می بایست دست به دست هم دهند و نهایت همکاری را با شهرداری داشته باشند تا این مشکل  برطرف شود .

 

مطالب مرتبط:

پاسخ بخشدار مرکزی در خصوص وضعیت دفن زباله ها:

برخي خطر زباله ها را از خطر اورانيوم بيشتر مي دانند!

 

طلای کثیفی که بلای جان شده است:

حمله ی لشکر زباله ها به طبیعت ارسنجان!

 

انتهای پیام/224224                                                                                                          

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
عدم همکاری برخی از ادارات علت اصلی این وضعیت می باشد