سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵,Jan 24 2017
عضویت در خبرنامه

از وسیله سفر تا میزان حقوق و اموال امام جمعه در:

گفتگویی متفاوت با حجت الاسلام و المسلیمن احمدی، امام جمعه ارسنجان

۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۲:۴۷:۲۷ کد مطلب: 479

بنده خودروی شخصی ندارم و هر هفته با اتوبوس از قم به ارسنجان آمده و برمی گردم / این تکلیفی است که شورای سیاست گذاری ائمه ی جمعه ی کشور بر عهده ی بنده نهاده است / رفع بیکاری جوانان تحصیل کرده و با اخلاق ارسنجان، اصلی ترین دعای من است / آشپزی هم در حد کمی بلدم

مدتی قبل یکی از بازدید کنندگان ارسن نیوز در بخش نظرات سایت، سوالاتی را از امام جمعه ی ارسنجان پرسیده بود. بر آن شدیم که در صورت امکان پاسخ این سوالات را از حجة الاسلام و المسلمین احمدی جویا شویم که خوشبختانه با استقبال مواجه شدیم.

با توجه به ماهیت سوالات مطرح شده تصمیم گرفتیم با خطیب جمعه های ارسنجان، در طول مسیر ارسنجان تا پلیس راه سعادت شهر همراه شده و  پاسخ ها را دریافت کنیم.

نکته ای که در ابتدای راه جلب توجه کرد این بود که امام جمعه ی ارسنجان بلافاصله پس از سوار شدن به خودرویی که قرار بود ما را به سعادت شهر و پای اتوبوس ها برساند، اول کمربند ایمنی خود را بست و سپس دعایی را زیر لب زمزمه کرد و گفت رعایت قانون بر همگان واجب و حتی مقدم بر دعا است.

 

حاج آقا! یکی از مخاطبین ما با توجه به عزیمت هرهفته ی تان به قم و بازگشت به ارسنجان، پرسیده است که شما با اتوبوس مسافرت می کنید یا خودروی شخصی و سازمانی!؟

هر هفته با اتوبوس از قم به ارسنجان آمده و برمی گردم و این در حالی است که شرعاً و قانوناً می توانم با خودروی دفتر که متعلق به بیت المال است و راننده ی مخصوص، به قم رفته و مراجعت کنم. گاهی شده که 3 ساعت در پلیس راه ایستاده ام تا اتوبوسی پیدا شود. البته هر بار یکی از شاگردانم هم همراه من است که شاهد این موضوع است.

 

این وضعیت برایتان سخت نیست؟

با این سن و سال برای من خیلی سخت است هر هفته 20 ساعت(10 ساعت رفت و 10 ساعت برگشت) و یا به تعبیری هفته ای دو شب را در اتوبوس هستم و وقتی پیاده می شوم پاهایم ورم کرده است. ولی تکلیف این است و ترجیح می دهم با اتوبوس سفر کنم تا با خودروی دفتر و مقام معظم رهبری هم توصیه کرده اند که مسوولین بیشتر از خودروی شخصی استفاده کنند تا خودروی بیت المال. توصیه می کنم به همه مسوولین که این مسأله را رعایت کنند و چه بسا در پس رعایت این مسایل مشکلات کاری آن ها حل شود. وقتی مردم ببینند مسوولین کمتر از خودروی بیت المال استفاده می کنند به آن ها خوش بین می شوند و به آن ها افتخار می کنند و اگر ببینند مسوولی در همه حال از بیت المال استفاده می کند به او و نظام بدبین می شوند.

 

با چه انگیزه ای این سختی ها را تحمل می کنید؟

این تکلیفی است که شورای سیاست گذاری ائمه ی جمعه ی کشور بر عهده ی بنده نهاده است و گفته اند که به همین نحو رفت و آمد کن. وگرنه خودم چندین بار هم استعفا داده ام و گفته ام که بهتر است فرد دیگری بیاید که دائماً در ارسنجان حضور داشته باشد ولی پذیرفته نشده است و مصلحت را در ادامه ی خدمت بنده دیده اند ضمن اینکه بنده هم خودم را به نحوی مدیون نظام اسلامی می دانم و بر اساس تکلیفی که به عهده من گذاشته شده است در حال حاضر به مسوولیت خود ادامه می دهم و اگر به درگاه خداوند مورد قبول واقع شود نه تنها سخت نیست بلکه لذت بخش هم می باشد.

 

آیا برای این رفت و آمد وجهی در قالب مأموریت یا غیره به شما پرداخت می شود؟

به هیچ وجه حتی یک ریال مأموریت و.. تعلق نمی گیرد، و بدانید که به ائمه ی جمعه ای مثل ما، ماهانه مبلغ 225 هزار تومان پرداخت می شود که هدیه ی رهبری معظم انقلاب است و عنوان حقوق ندارد. با این که 20 سال است مسوولیت دارم اما سابقه بیمه ای به خاطر سمت امامت جمعه ندارم. در حال حاضر به خاطر مسوولیتی که در قم دارم حقوقی دریافت می کنم که زندگی ام را با آن اداره می کنم. و گرنه این وجهی که بابت امامت جمعه پرداخت می شود کفاف کرایه ی رفت و آمدم هم نمی دهد و من این را وظیفه شرعی و تکلیف خود می دانم که تا زمانی که تکلیف کنند در مسوولیت امامت جمعه باقی بمانم تا شاید از این راه بتوانم خدمتی به اسلام عزیز، نظام جمهوری اسلامی و مردم کرده باشم و بخشی از دین خود را به امام راحل(ره) و خون شهدا ادا نمایم.

 

 

مسوولیت شما در قم چیست؟

در حال حاضر مدیریت یکی از مدارس عالی و تخصصی فقه و اصول را به عهده دارم و علاوه بر آن تدریس فقه و مکاسب مرحوم شیخ انصاری را نیز در همان مدرسه انجام می دهم. 

 

آیا خانه یا ملکی هم دارید؟

فقط یک منزل مسکونی 150 متری در قم دارم که 3 خانوار در آن زندگی می کنند. زیر زمین آن در اختیار یکی از پسرانم، طبقه همکف در اختیار خودم و طبقه ی دوم هم در اختیار دیگر پسرم است. و غیر از این هیچ ملک و اموالی در جایی ندارم.

 

معمولاً همه در طول هقته کار می کنند و آخر هفته را استراحت کرده و با خانواده سپری می کنند ولی شما آخر هفته ی تان اینگونه سپری می شود، خانواده ی شما چگونه با این مسأله کنار آمده اند؟

با توجه به این که خانواده ام به قم هجرت کرده اند، برایشان سخت است که دو روز تعطیل را درکنارشان نیستم و شاید فرجی شد تا بتوانم آخر هفته را با خانواده ام سپری کنم اما فعلاً وضعیت این گونه است و آن ها هم تحمل می کنند با این انگیزه که برای خدمت، تحمل مشقت اشکالی ندارد و الا نسبت به نعمت خدمت که خدا در اختیارمان قرار داده ناشکری شده است.

 

در قم که هستید به فکر ارسنجان و ارسنجانی ها هم هستید؟

بله! حتی زمانی که توفیق زیارت حضرت معصومه(س) را پیدا می کنم، به نیابت از همه انبیا و اوصیا و شهدا و امام راحل(ره) همه مردم ارسنجان به خصوص اهل جمعه و جماعات و بیماران، زیارت می کنم تا شاید به واسطه ی آن ها زیارت من هم پذیرفته شده و اگر گناه و غیبتی کرده باشم، مورد استغفار قرار گیرم.

 

مهمترین دعایی که در حق مردم ارسنجان می کنید، حل کدام مشکل است؟

رفع بیکاری جوانان تحصیل کرده و با اخلاق ارسنجان، اصلی ترین دعای من است و آرزو دارم حداقل یک واحد صنعتی در ارسنجان تأسیس شود تا عده ای بر سرکار روند تا تبعات منفی بیکاری نظیر فساد و طلاق و .. حل شود و البته این آرزوی ایست که برای همه جوان های مملکت دارم و آسایش و خوشحالی من زمانی فرا می رسد که این مشکل حل شود.

 

دو روزی که در ارسنجان هستید چگونه سپری می شود؟

کارهای زیاد طول هفته را در پنجشنبه و جمعه بیاد انجام دهم و مراجعات زیادی هم دارم طوری که خودم هم متوجه نمی شوم که این دو روز چگونه سپری می شود.

 

کارهای شخصی تان در این دو روز چگونه انجام می دهید؟ آیا آشپزی هم می کنید!؟

همه را خودم انجام می دهم. آشپزی هم در حد کمی بلدم البته بنده کم غذا هستم، شام نمی خورم و تهیه ی صبحانه هم کاری ندارد، می ماند ناهار که آن هم خودم مختصر غذایی در آشپزخانه ی دفتر تهیه می کنم!

 

بعضی از مخاطبان پیش نهاد داده اند زمانی که در ارسنجان حضور دارید، در مساجد دیگر هم اقامه ی نماز داشته باشید. نظر شما در این خصوص چیست؟

بسیار عالی است و به غیر از نمازجمعه که باید در مصلای مرکزی شهر اقامه شود، دوست دارم در مساجد دیگر هم اقامه نماز داشته باشم البته زمانی که حضور دارم، در مراسم های مختلف مساجد دیگر حتی در روستاها شرکت می کنم. به عنوان مثال ماه محرم گذشته در تمام هیأت ها که بیش از 50 هیأت است و در ایام اعتکاف نیز در 7 مسجد روستاها که در آن ها اعتکاف برگزار شده بود، توفیق حضور داشتم.

 

قبلاً شما موسسه ی خیریه ای را در ارسنجان تأسیس کردید اما بعد از مدتی کار آن متوقف شد. علت آن چه بود و کلاً نظر شما در خصوص فعالیت موسسه های خیریه در ارسنجان چیست؟

من خیلی موافق فعالیت این موسسات در شهرستان کوچکی مثل ارسنجان نیستم چون با وجود نهادی مثل کمیته امداد که نام امام خمینی(ره) را بر پیشانی دارد، فعالیت موسسات دیگر تضعیف این نهاد را در پی خواهد داشت و اگر تعداد این موسسات زیاد شود، ممکن است هرکس برای خود موسسه ای راه بیاندازد و خود این نوعی تفرقه است و صورت خوشی ندارد که در شهری مثل ارسنجان مثلاً در یک مغازه چندین صندوق صدقات با نام های مختلف وجود داشته باشد و این مایه ی آبروریزی خواهد بود و هرکس خواهد گفت مگر این شهر چه وضعیتی دارد که در هر مغازه ای چند صندوق کمک به محرومان گذاشته شده است! و لذا ما هم خیریه ای را که تشکیل داده بودیم تعطیل کردیم چون احساس کردیم عده ای قصد دارند از آن سواستفاده کنند و با فعالیت های دیگر موسسات نیز موافق نیستم. و هرکس بخواهد کمکی به محرومان کند بهترین راه کمک به نهادهایی مثل کمیته امداد و سازمان بهزیستی است ضمن این که این نهادهای قانونی، در صورت تمایل خیّرین، کمک های آن ها را به هرشخصی که خود خیّر در نظر داشته باشد، خواهند رساند.

 

به نظر شما آیا تعداد شرکت کنندگان در نمازجمعه ی ارسنجان نسبت به قبل افزایش داشته یا کاهش؟

در این مورد بهتر است بنده صحبتی نکنم و هر کسی که دوست دارد جواب این سوال را بفهمد باید خودش به نمازجمعه بیاید و میزان حضور مردم را ببیند. الحمدلله ارسنجان مردمی متدین دارد و این که تعدادی از مسوولان در نمازجمعه شرکت نمی کنند به معنای عدم استقبال مردم نیست. همه به یاد دارند که زمانی نه چندان دور، نماز جمعه ارسنجان در سالن و شبستان قدیمی مسجد جامع برگزار می شد و جا اضاف هم می آمد، اما در حال حاضر آن قسمت فقط ظرفیت حضور خواهران نمازگزار را دارد و برادران در مسجد جمعه ی شهدا یا همان مصلا نماز جمعه را اقامه می کنند.

 

توصیه شما به مردم و مسوولین ارسنجان در خصوص حل مشکلات شهرستان و حفظ وحدت چیست؟

توصیه می کنم وحدت خود را در راستای  اهداف نظام جمهوری اسلامی حفظ کنند نه منافع شخصی و گروهی و طایفه ای و محلّه ای. محور وحدت باید اسلام، نظام و رهبری باشد و اگر بخواهیم مشکلات کشور به طور عام و ارسنجان به طور خاص حل شود، باید وحدت کلمه را حفظ کنیم. در شهرستان ما هم، وحدت مردم، وحدت مسوولین، کمک به مسوولین و راهنمایی و امربه معروف و نهی از منکر آنان لازم و وظیفه ی همه است و همه ی ما باید انتقاد پذیر باشیم تا مشکلات شهرستان حل شود وگرنه در اختلاف هیچ سودی عاید نمی شود.

 

آیا صحبت دیگری هم دارید؟

صحبت آخر هم اینکه در برهه ی حساس کنونی، همه ی ما باید هوشیار و مواظب صحبت ها و عملکردمان باشیم و خدای ناکرده کاری انجام ندهیم که مورد سواستفاده ی دشمنان داخلی و خارجی قرار گیرد. گاهی برخی دوستان نادان و ناآگاه از صحبت هایی که در بی حواسی بیان داشته می شود، سواستفاده می کنند و لذا باید ما مسوولان این چند صباحی را که توفیق خدمت یافته ایم مخلصانه به مردم خدمت کنیم و دنبال نام ونشان نباشیم و اجرمان را فقط از خداوند بخواهیم.

 

با پایان این گفتگو به پلیس راه سعادت شهر رسیده بودیم. منتظر بودیم تا اتوبوسی برای تهران یا قم که جای خالی داشته باشد از راه برسد و پس از سوار شدن امام جمعه، از وی خداحافظی و به ارسنجان بازگردیم که البته این انتظارمان بیشتر از یک ساعت طول کشید و در این مدت، فکر پیدا شدن وسیله در آن ساعت از شب، به فهرست دغدغه های حاج آقایی که روی سکوهای پلیس راه نشسته بود اضافه شد و در نهایت حجة الاسلام احمدی با یک اتوبوس معمولی به همراه شاگردش عازم قم شد. و ما نیز در حالی به ارسنجان برگشتیم که بلافاصله پس از سوار شدن به خودروی سواری، اول کمربندمان را بستیم!

 

 

 

 

و ماند این سوال که امام جمعه ای که 19 سال قبل با این چهره به ارسنجان آمده است، تا کی به تحمل سختی های این مسوولیت ادامه خواهد داد:

 

 

مطالب مرتبط:

نا گفته های امام جمعه ارسنجان در مصاحبه با ارسن نیوز

 

 

انتهای پیام/224224

 

 

متحیر
۱۳۹۳/۳/۸ ۲۳:۱۸

اوووووف! خداییش ناراحت نشد این سوالات رو ازش پرسیدین!؟ میشه همچین سوالاتی رو از دیگر مسوولان هم بپرسید و منتشر کنید!؟ مثلاً هرکی فیش حقوقش رو بده به شما تا همه ببینن.

پاسخ به این نظر
سید علی
۱۳۹۳/۹/۲۸ ۲۰:۴۹

درسته کاش بقیه مسئولینم همینتور بودن . من هیچگاه صحبت هاشون رو گوش ندادم اما همیشه از ته دل دوستشون داشتم . ممنون از حاج آقا احمدی


محسن
۱۳۹۳/۳/۸ ۲۳:۳۵

بسیارجالب و خواندنی بود. باعث شناخت بیشتر امام جمعه شد

پاسخ به این نظر
غریبه
۱۳۹۳/۳/۱۰ ۱۴:۰۸

سلام و خداقوت از ته دل خدمت مدیرت محترم سایت و همه دوستان حقیقتش من نه بچه ارسنجونم و نه ساکن ارسنجون ، فقط چند سالی اینجا تحصیل میکردم و مشغول کار بودم ولیکن خیلی افسوس میخورم که چرا وضعیت شهری مثل ارسنجون که سابقه تاریخی ، مذهبی و ... به این خوبی داره ، روز به روز داره پس رفت میکنه و اینقده دچار اختلاف و تنگ نظری اهالی و بزرگان اون شده یا اینکه برا مراسم مذهبی و انقلابی شاید کل برنامه های که تو سطح شهر انجام میشه به تعداد انگشتان دست هم نمیرسه که اونم با زحمت بچه های هیات رزمندگان و ... دلسوزان انجام میشه ، پس نقش شهرداری ، فرهنگ و ارشاد ، اوقاف ، تبلیغات و کسبه شهر چی شده این وسط ؟ الان روز دوم شعبان هست و تو این شهر شما دریغ از یک پلاکارد و لامپ و چراغ رنگی ؟ مگر نه اینکه شعبان ماه پیامبر اسلامه و شروعش با اعیاد و میلاد ائمه و بزرگان اسلامه ؟ لااقل فرهنگ سازی کنید کسبه و اهالی محل چهارتا پارچه و ... سر در کوچه و مغازه شون بزنن تو مسیر که ما هر روز از سعادتشهر رد میشیم میبینیم که حداقل بلوار ورودی شهر از سمت ارسنجون رو خیلی زیبا چراغانی کردن ... ارسنجونیا که همه جا ادعاشون آدمو خفه میکنه چرا همیشه فقط صدای شعار و تز دادنشون بلنده ؟ آخه یه کم هم عمل کنید !!!!!!!!!! دلتون خوشه آمار تریلی و بنز و کامیون هاتون و ایضا" شوفر و راننده هاتون زیاد میشه ؟؟؟!!! بابا چهار تا کارگاه تولیدی راه بندازین تا هم اشتغال ایجاد کنید و هم اینکه باعث رونق و آبادانی شهرتون بشه برای حاج آقا احمدی هم آرزوی توفیق و عاقبت بخیری رو دارم و حقیقتا" حیف ایشونه که بیشتر از این پاسوز شهرستان ارسنجان بشن ، تو این بیست سال اونجوری که خودشون تو مصاحبه های قبلی فرمایش دادن خیلی بیشتر از خود اهالی و مسئولین ارسنجون برا شهر مایه گذاشتن و خدمت کردن و اینجور افراد سرمایه ملی هستن و تو سطح کلان باید ازشون استفاده بشه ، واقعا" حیف ایشونه بیشتر از این گرفتار اینجا باشن با این حواشی و شایعه های که متاسفانه دارن برا این بنده مخلص خدا درست میکنن دو سال پیش خانم بنده طلبه حوزه علمیه فاطمیه ارسنجون بودن یکبار حاج آقا احمدی همه شونو تو نماز خونه دعوت کرده بودن و از اهالی شهرستان گلگی های بسیاری کرده بود و حتی جوری که با گریه بعضی اتفاقاتی که براشون پیش آورده بودن رو بیان کرده بودن


یا حسین
۱۳۹۳/۳/۸ ۲۳:۵۰

دوست داریم آقای احمدی تو مرد خدایی،من مسئول میشناسم ماشین اداره دسته پسرشه بعضی وقتها.تا نفس داری بمون تا دشمنات چشاشون کور بشه.ما مثل کوه پشت هستیم

پاسخ به این نظر
یا حسین و یا علی
۱۳۹۳/۳/۱۰ ۱:۰۰

من که کوهی پشت سر امام جمعه نمی بینم!! کو!!؟ پس چرا حرفا و نظراش به کرسی نمی نشینه!؟ مثله همین جدا شدن از مرودشت. بعضی ها کوه هایی هستن که سریع جابجا میشن و میرن پشت سر اونی که منافع شون رو بیشتر تأمین می کنه نه کسی مثه امام جمعه!


ناب و شنیدنی
۱۳۹۳/۳/۹ ۱:۱۷

واقعا که من تا همین لحظه هم که نظر را می نویسم هنوز در عجبم و به این فکر می کنم که آیا هنوز هم انسانیت تا این حد وجود دارد. درود بر شما امام جمعه مردمی و خالص

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۳/۹ ۹:۵۹

واقعاً با وجود چنین مسوولانی نظیر حاج آقا احمدی امام جمعه، آقای حسین شیری فرماندار و مهندس اسکندری بخشدار که هر سه شون شکر خدا، مردمی، پرتلاش، مخلص، خوش فکر و ولایتی اند، مردم ارسنجون باید امیدوار باشن. کاش بقیه ی مسوولای شهرستان هم چه بومی و چه غیر بومی اینجوری بودن! ایشالا آقای برومند هم با این سه عزیز همراهی کنه تا مردم مشکلات رو با امید بیشتری تحمل کنن. نمیشه تو یه مراسمی عکسی از هر 4 تا شون کنار هم بندازین!؟

پاسخ به این نظر
حمید رضا ا...!
۱۳۹۳/۳/۱۰ ۰:۵۵

من که کار ندارم ولی خداییش تنها مسوولی که هروقت زنگ بزنی حتی نصف شب جواب میده و هر وقت باشه در دفترش به روی همه بازه همین امام جمعه اس. البته دلم براش می سوزه چون تا اونجایی که اطلاع دارم غیر از دو سه نفر، بقیه ی کسانی که سنگش رو به سینه می زنن هیچچی ازشون بر نمی یاد! همونا هستن که باعث بد بینی عده ای شدن.

پاسخ به این نظر
حقگو.........
۱۳۹۳/۳/۱۰ ۸:۵۴

در این مورد باید بگم که دو دسته تو این شهر دارن خرابکاری میکنن! اول اونایی که همیشه توطئه گر و منفعت طلب و محلگرا بودن و هستن به همه چیز دید سیاسی دارن و چون خط امام جمعه با اونا یکی نیست، حاضرن همه جور کارشکنی و تخریبی در موردش انجام بدن هموجوری که با بقیه مخالفهاشون هم همیجور رفتار میکنن! که امیدواریم خدا شرشون رو از سر این شهر کم کنه! دوم یه عده از اونایی که دم از پیروی از ولایت میزنن و خودشون همفکر امام جمعه میدونن ولی در عمل خلاف طرز فکر رهبری و امام جمعه عمل میکنن و با بی سیاستی هاشون ضربه به این جایگاه وارد میکنن که اونا رو هم امیدواریم شرشون از سر شهر و امام جمعه کم بشه! وگرنه اکثر مردم ارسنجون و توابع با انصاف و قدرشناس هستن و میدونن که کیا خدمت میکنن و کیا خیانت!


سئوال؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۳/۳/۱۰ ۸:۲۱

با تشكر و خسته نباشيد از سردبير و حسن توجه امام جمعه محترم... سردبير محترم اولاً سئوالات انجام شده با سئوالات طرح شده متفاوت بود ليكن بعضي آز آنها همان مفهوم را داشته .دوم سئوالات را خلاصه نموديدو الا حاج آقا احمدي قادر به پاسخ سئوالات تا قم هم نبود!! سوم همين كه موضوع پيگيري شد ممنون... بازم به امام جمعه محترم كه زحماتي را براي شهرستان ارسنجان كشيدند خسته نباشيدگفته و تشكر مي كنم. ليكن در اين اواخر عده اي از موقعيت امام جمعه سوء استفاده و موقعيت سياسي، اجتماعي و فرهنگي وي زير سئوال برده و مي برند!!و ممكن است عواقبي ناشايست در پي داشته باشد و خوبي هاي وي در از بين ببرد . حاج آقا احمدي موقع خداحافظي شما با نگاه و شرايط خوب و به ياد ماندني فرا رسيده است و احساسات عده اي بي تدبير و بي درايت بر شما غلبه نكند و همه چيز را ...............!! دوست مي گويد گفتم... دشمن ميگويد مي خواستم بگويم.........!!

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۳/۱۱ ۰:۱۱

نامرد روزگارم اگه این هفته نماز جمعه نیام. چیکار کنم؟ همش فکر می کردم همه پول شهر دست امام جمعه اس و به هرکی و هرکجا که بخواد پول میده. اگه خطبه هاش جذاب باشه هر وقت بتونم میام.


ناشناس
۱۳۹۳/۳/۱۰ ۸:۴۵

حاج آقا پیر شدینا! خدا عمرتون بده! در هرصورت اگه بمونین برای ارسنجونیا مایه ی مسرت هست. کاش میشد خانواده محترم تون رو راضی کنیم به ارسنجون برگردن. شما حدود بیست سال است که اینجایید و همه را می شناسید و با شرایط فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی شهرستان آشنا هستین. حیفه برین. البته اگرهم رفتید بری شما آرزوی موفقیت و برای خودمون توفیق آمدن جانشین مناسب برای شما داریم.

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۳/۱۰ ۱۲:۲۰

واقعا دیدم نسبت به امام جمعه عوض شد خداخیرت بده سردبیرکه اطلاع رسانی کردید

پاسخ به این نظر
sa
۱۳۹۳/۳/۱۰ ۱۵:۰۶

با سلام خیلی عالی که این چنین مسوولی با این تواضع هنور در ایران وجود دارد

پاسخ به این نظر
بی تعارف!
۱۳۹۳/۳/۱۱ ۰:۰۳

برا همینه که آقای احمدی مورد اعتماد و محبوب مردم ارسنجون هس! وگرنه مردم بهش اعتماد نمی کردن و کمک هاشون رو برا ساخت بناهای آبرومند و پرکاربردی مثل مصلا و حوزه دخترا و حوزه پسرا به امام جمعه نمی دادن. با همه این تواضع وقتی راه میره ابهت و وقار ازش میریزه. خدا حفظش کنه. دوست داریم حاج آقا. خدا شما رو از شرّ بدخواهان دشمن و دوست نما در امان نگه داره.

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۳/۱۱ ۸:۵۹

انشالله همه برای خدا باشد مورد قبول خدا باشد

پاسخ به این نظر
دلگرم
۱۳۹۳/۳/۱۱ ۲۲:۴۰

آدم دلگرم میشه وقتی میبینه همچین مسوولایی هنوز هستن. مثه اون عکسی که از ماشین فرمانده کل ارتش گذاشته بودین. آقای احمدی افتخار ارسنجون هس. من نمی دونم چرا عده ی قلیلی دوس دارن نباشه!! البته همون ها هم علناً مطرح نمی کنن.

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۳/۱۲ ۸:۰۷

سلام بر دلاور مردانی چون حاج آقا احمدی اگه ازاین دست مسولا در شهرارسنجان بیشتر بود مشکلات مردم خیلی کمتر بود خدا پشت پناهت برو که ارسنجون دیگه ظرفیت بزرگ مردانی مثل شمارو نداره

پاسخ به این نظر
ناشناستر.........
۱۳۹۳/۳/۱۲ ۱۵:۱۵

سلام ناشناس، دير متوجه شدي...! حسني به مكتب نمي رفت .. وقتي مي رفت جمعه مي رفت... بابا امام جمعه 18 سال اينجا بوده حالاكه قصد رفتن داره شما به فكر نماز و نماز جمعه افتادي.....!! دير آمدي اي نگار سر مست.......

پاسخ به این نظر
صادق
۱۳۹۳/۳/۱۴ ۱۸:۲۹

حضرت حجت الاسلام احمدی ازشما متشکریم .شمامرد باتقوای هستین

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۳/۱۵ ۱۸:۵۵

سلام به همه مخاطبان ارسن نيوز. چند سال پيش وقتى آقاى احمدى آمدن ارسنجان همه از ايشان تعريف مى كردن و خوشحال بودن

پاسخ به این نظر
یه همشهری
۱۳۹۳/۳/۱۵ ۱۹:۱۱

من یه ارسنجونی ام و سالهاست بدلیل اینکه کارمند هستم ، شیراز زندگی میکنم. گاهگاهی هم به سایت زیبای شهرمون یه سر میزنم .ضمنا ده دوازده سال پیش حاج اقا احمدی توی دانشگاه ازاد ارسنجان استاد من بودند و اصلا فکرشو نمیکردم اینهمه مشکل دارند.استاد با سواد و مرد دیندار و متدینی هستند. خدا کمکش کنه.

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۳/۱۶ ۱۱:۵۷

سلام حاج اقا احمدی از تو معذرت میخواهم بابت تمام برداشتهای که نسبت به شما داشتم من یک فوق لیسانس بیکارم وهمیشه در موردت اشتباه کردم دمت گرم خیلی اقایی تو روی سکوی پلیس راه اینقد خودمانی میشینی و ما چه فکر ها که راجع به شما نکردیم لطفا مرا ببخش ودمت گرم

پاسخ به این نظر
موسوي
۱۳۹۳/۴/۱۰ ۸:۲۹

اين اتوبوسه خيلي هم معمولي نبودا كه فرموديد.ولي انصافا عجب امام جمعه اي داريم بايد قدرش را بدانيم و نگذاريم از دستش بدهيم

پاسخ به این نظر
پسر شوفر صحرو
۱۳۹۳/۴/۱۰ ۸:۵۵

اتوبوسای مسافری از نظر تعداد و نوع صندلی ها به دو نوع معمولی و وی آی پی تقسیم میشن و قیمت بلیط شون هم برهمین اساس دو نرخ می باشد، مدل و کمپانی ساختش تاثیر نداره البته اتوبوسای قدیمی بنز یا سوپردولوکس و ایران پیماها رو دیگه اصلاً نمی ذارن تو جاده ها مسافر ببرن حتی مسیر ارسنجون شیراز و شرکت ها نمی تونن ازشون استفاده کنن! اوتوبوس تو عکس مشخصه که وی آی پی نیس.


م ح ارسنجونی
۱۳۹۳/۶/۱۰ ۲۳:۱۴

سلام این هفته (93/6/9) طوماری دیدم که درخواست شده امام جمعه درارسنجان بماند خدای نکرده مگر میخواد برود! خداییش حیف است هرکه میتونه کمک کند که ایشان بماند. ایشااله همه طومار راامضا کند هرچند عده خیلی قلیلی که اهل مسجد وجماعت نیستند (انشاالله که نماز خوان هستند) مخالف امام جمعه ومخالف انقلاب هستند.شادی روح شهدا صلوات

پاسخ به این نظر
دلسوز
۱۳۹۳/۶/۲۶ ۰:۴۹

امام جمعه کارش درسته من خودم شاهد رفتن به قم ایشان با اتوبوس بودم ناگفته نماند کارمندانی هستند باحقوق زیر 400000تومان درادارات ارسنجان هستند که باسیلی صورت سرخ میکنند وپشتیبان انقلاب اسلام ونظام هستند وخدمت صادقانه میکنند .عزت روزافزون برای حاج آقااحمدی خواهانم

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۳/۱۰/۱ ۲۱:۳۱

با تشکر از حجت الاسلام حاج آقا احمدی بخاطر خدمات ارزندهای که انجام داده اند و می دهند در رابطه با موسسات خیریه که فرمودید غیر از کمیته امداد هیچ موسسه خیریه یا سازمانی از نظر قانونی حق توزیع صندوق در مغازه ها و منازل ندارند .

پاسخ به این نظر
نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
گفتگویی متفاوت با حجت الاسلام و المسلیمن احمدی، امام جمعه ارسنجان