چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 25 2018
عضویت در خبرنامه

دیابتی ها هر 6 ماه یک بار نیاز به معاینه چشم دارند

۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴:۱۵ کد مطلب: 4547


به گزارش ارسن نیوز، محمدرضا محمد علیها رئیس جامعه اپتومتری ایران در آستانه برگزاری سمینار پاراکلینیک در اپتومتری که از فردا 7 بهمن در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود با اعلام این خبر گفت : بیماران مبتلا به دیابت که بیش از 5 سال از بیماری آنها می گذرد، حتما باید هر شش ماه توسط یک اپتومتریست معاینه چشم شوند.

 
وی گفت: معمولاً در افراد مبتلا به دیابت به علت خونریزی و پارگی شبکیه ضرورت دارد چکاب چشمی پیوسته انجام شود زیرا سهل انگاری در بیماران دیابتی می تواند موجب بروز نابینایی شود.
 
رئیس جامعه اپتومتری با بیان اینکه یک پنجم جمعیت بالای 40 سال کشور از دیابت رنج می برند افزود: باتوجه به افزایش چاقی وکم تحرکی در کشور زمینه بروز دیابت روز به روز افزایش می یابد که این رویه تهدیدی برای سلامتی بینایی جامعه است.
 
وی با اشاره به اینکه بخشی از فعالیت اپتومتریست ها در حوزه پاراکلینیک است و تنها به تجویز و یا ساخت عینک محدود نمی شود، گفت: تست میدان بینایی، تست شبکیه، بروز یا افزایش زمینه آب مروارید و ارتباط بیماریهای چشمی با سایر بیماریهای سیستمی از جمله وظایف اپتومتریست ها است.
 
رئیس جامعه اپتومتری ایران افزود: همایش پاراکلینیک در اپتومتری با همکاری گروه اپتومتری دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران و جامعه اپتومتری با هدف تشخیص به موقع بیماران و ارجاع به چشم پزشک از پنجشنبه 7 بهمن ساعت 8 و30 دقیقه در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.
 
منبع: راه دانا
نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما: