چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 25 2018
عضویت در خبرنامه

امام جمعه ارسنجان در پاسخ به درخواست اقامه نماز باران:

اگر شرایطش را دارید و حق الناسی به گردن تان نیست نماز باران بخوانید

۱۷ دي ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۷:۵۷ کد مطلب: 4363


به گزارش ارسن نیوز، نماز جمعه این هفته ارسنجان همچون هفته های قبل با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی امام جمعه ارسنجان در خطبه های امروز و در واکنش به درخواست اقامه نماز باران، از مردم خواست ابتدا به شرایط اقامه ی این نماز توجه کنند و گفت: «آیا می دانید در میان جمعی که می خواهند نماز باران بخوانند، هیچکس نباید حق الناسی به گردنش باشد، خمس و زکات بدهکار نباشد، اجاره زمین زراعی موقوفه را پرداخت کرده باشد یا حداقل بنای بر این ها داشته باشد. هر تعداد که این شرایط را دارید نماز باران را برگزار کنید.»

خطیب جمعه های ارسنجان در ادامه با برشمردن برخی شرایط دیگر اقامه نماز باران از مردم خواست پس از 3 روز روزه داری، روز دوشنبه برای برپا کردن این نماز در تپه نورالشهدا حاضر شوند.

 

 

امام جمعه ارسنجان در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به سالگرد شروع کشف حجاب در زمان رضاخان پهلوی، ضمن تشکر از سخنران پیش از خطبه ها که مطالب را در این خصوص بیان کرد، خواهان توجه بیشتر مردم و خانواده های ارسنجانی در این خصوص شد.

 

پیش از خطبه های نماز جمعه نیز، به رسم چند هفته ی اخیر که تریبون نماز جمعه در اختیار دانشجویان قرار می گیرد، شکرالله خادمیان دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ارسنجان در رشته روانشناسی اسلامی با گرایش مثبت گرا، مطالبی را در خصوص سابقه تاریخی حجاب و عفاف و تلاش دشمنان برای کمرنگ کردن این ارزش بیان داشت.

 

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
اگر شرایطش را دارید و حق الناسی به گردن تان نیست نماز باران بخوانید