چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 25 2018
عضویت در خبرنامه

نشست هیأت موسس انجمن دانش آموختگان ارسنجان با ارائه پیشنهادهای مختلف

۶ دي ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۹:۰۲ کد مطلب: 4258

برای موفق شدن در ارسنجان باید زیرساخت هر فعالیت علمی یا صنعتی و اقتصادی فراهم شود.

به گزارش ارسن نیوز، جلسه هيأت مؤسس انجمن دانش آموختگان ارسنجان در محل دبيرخانه اين انجمن برگزار گرديد و پيشنهادهای زير مطرح گرديد:

 

در صورتيكه که کارگروه ها نتایج مالی داشته باشد، و به درآمدی برای جوانان ختم شود، آينده روشن تري را مي توان براي آن ها متصور بود.

 

اگر بتوانیم اتفاقات مثبت اجرا شده مانند سمینار استارت آپ یا جشنواره انار را به صورت ادواری برگزار کنیم و به درآمد و نتيج ملموس تري ختم شود، خود مردم این موضوع را پیگیری خواهند کرد.

 

اگر بتوان روی تیم‌های ورزشی سرمایه‌گذاری کرد می‌توان جوان ها را به این سمت سوق داد و اگر بتوان اسپانسر این تیم‌ها و افراد شد می‌توان به سمت و سوقی خوب آنها را هدایت کرد.

 

مقرر گرديد با توجه به تجربيات و تخصص مهندس مصطفي رحيمي كارگاهي یک روزه یا نیم روزه در رابطه با گیاهان نوین و محصولات كشاورزي جديدي كه مناسب ارسنجان است  توسط ايشان با همكاري دانشگاه و جهاد كشاورزي برگزار کنیم.

 

می‌توان در زمینه‌های مختلف به افراد موفق جایزه ای به صورت سالانه اهدا کرد.

می توان قهرمان ها و افراد موفق شهرستان یا حتی هر محله را معرفی کنیم و به آنها بها دهیم تا جوانان از آنها الگو بگیرند.

پیشنهاد شد همایش جوانان موفق ارسنجانی برگزار کنیم تا بتوانیم الگو های مناسبی برای جوانان معرفی کنیم (بهتر است از کسانی دعوت شود که کار خود را با کاری ساده شروع کرده‌اند و همچنین کار آنها به روز باشد تا هم موضوع برای جوانان ملموس باشد و هم بتوانند با فرد موفق همزاد پنداری کنند.)

 

اما برای موفق شدن در ارسنجان باید زیرساخت هر فعالیت علمی یا صنعتی و اقتصادی فراهم شود. مانند مدرسه سعیدیه یا دانشگاه در دوره‌های قبل. ما چه زیرساختی می توانیم به شهر اضافه کنیم که آینده روشنی برای جوانان مان داشته باشد؟

انجمن می‌تواند جلساتی با نماینده شهرستان یا حتی نمایندگان فارس برگزار کند و مسايل شهرستان را با آنها مطرح کند.

 

انجمن می‌تواند در زمینه توانمندسازی جوانان نیز فعالیت کند خصوصا در زمینه مدیریتی که می‌تواند دوره‌های آموزشی تخصصی ترتیب دهد که هم محل درآمدزایی برای دانشگاه باشد و هم به توانمندسازی جوانان کمک نماید.

 

پیشنهاد رونمایی از تمبر ارسنجان یا طراحی  پوسترهای ارسنجان نیز ارائه گردید.

 

 

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
نشست هیأت موسس انجمن دانش آموختگان ارسنجان با ارائه پیشنهادهای مختلف