جمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 27 2018
عضویت در خبرنامه

در واکنش به تمدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران

صالحی: تمدید تحریم‌های ایران نقض صریح برجام است

۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۹:۲۰ کد مطلب: 4056


به گزارش ارسن نیوز، علی‌اکبر صالحی در گفت‌وگویی با خبرگزاری صدا و سیما در خصوص تمدید تحریم‌های ایران توسط آمریکا اظهار داشت: این قانون (ISA یا تحریم‌های 10 ساله) اکنون وجود دارد، اما رئیس‌جمهور آمریکا آن را ملغی اثر کرده است و فعلا آثاری مترتب بر آن واقف نیست اما اگر دوباره عملیاتی و اجرایی شود، نقض صریح برجام است.

وی درباره واکنش احتمالی ایران به اقدام آمریکایی‌ها گفت: جمهوری اسلامی ایران ضرورتی بر علنی کردن آن (اقدامات متعاقب) مساله ندارد، ما پیش‌بینی‌های لازم را از قبل کرده‌ایم یعنی آمادگی خوبی داریم که بخواهیم واکنش نشان دهیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: در هیأت نظارت بر اجرای برجام که رئیس‌جمهور پس از سخنان مقام معظم رهبری آن را تشکیل داده بود درباره این موضوع صحبت شد و اقدامات لازم را مدنظر قرار دادند و گفتند ما سیر تحول «ایسا» را رصد و متناسب با آن تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کنیم.

صالحی در پایان تاکید کرد: اینگونه نبوده است که ما در خلاء پیش رفته و عمل کرده باشیم چون که پیش‌بینی‌های لازم را کرده‌ایم، اما فعلا نمی‌خواهیم اعلام کنیم که چه کار خواهیم کرد، چون که این موضوع را گذاشته‌ایم تا مسئولان نظام در زمان مقرر بنا به تشخیص به ما اعلام کنند و ما هم اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
صالحی: تمدید تحریم‌های ایران نقض صریح برجام است