جمعه ۳۰ تير ۱۳۹۶,Jul 21 2017
عضویت در خبرنامه

راهنمای دریافت شبکه های دیجیتال سیما

۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۷:۵۹ کد مطلب: 390
مزایای تلویزیون دیجیتال

آیا تا کنون فیلم سینمایی یا مسابقه ورزشی مورد علاقه تان را با حداقل کیفیت مشاهده کرده اید؟ یا اینکه اگر تلویزیون LCD، پلاسما یا LED دارید و بدلیل کیفیت پایین نمایش شبکه های تلویزیونی موجود  از هزینه ای که کرده اید، پشیمان شده ايد. سیستم جدید پخش زمینی دیجیتال این مسائل را  حل می کند. ویژگیهای این سیستم عبارتند از:
• امکان ارائه تعداد شبکه های بیشتر 
• کیفیت صداو تصویر بالاتر نسبت به آنالوگ

• راهنمای الکترونیکی برنامه ها
• امکان ارائه شبکه های رادیویی در کنار شبکه های تلویزیونی
• امکان ارائه اطلاعات اضافی در کنار تصویر
• امکان ارائه زبان دوم مانند شبکه IFILM
• امکان ارائه پیام نما (تله تکست) با کیفیت بالاتر

• خدمات ویژه نابینایان و ناشنوایان

 

چگونگي نصب آنتن

یکی از مهمترین مشکلات در دریافت شبکه های تلویزیونی، عدم توجه به دریافت امواج (سیگنال) و انتقال آن از آنتن به تلویزیون می باشد. در ادامه نکاتی که لازم است در نصب آنتن به آنها توجه شود یادآوری می شود:
•    وجود هرگونه مانع طبیعی یا غیر طبیعی در خط مستقیم بین آنتن فرستنده امواج تلویزیونی و آنتن گیرنده دستگاه تلویزیونی باعث کاهش کیفیت امواج تصاویر یا حتی عدم دریافت آن می شود. لذا بهتر است که تا آنجا که ممکن است آنتن دریافت در محل و ارتفاع مناسب نصب شود.

 untitled18untitled170

 

 

 

 

 

 

 

 

•    امواج انتشار پیدا کرده توسط فرستنده های تلویزیونی (UHF-VHF) که حامل اطلاعات صدا و تصویر هستند، بصورت مستقیم حرکت کرده و وجود مانع بلند در مسیر بین آنتن فرستنده باعث می شود امواج ضعیف دریافت شوند .
 

•    از آنجا که وجود موانع مختلف بسته به جنس و ابعاد می تواند باعث تضعیف امواج تلویزونی شود، این امواج هنگام عبور از میان قطرات باران و نیز هنگام عبور از میان انبوه شاخ و برگ درختان تضعیف می شوند.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 •    از آنجا که امواج رادیویی بوسیله بناهای فلزی، تپه ها، ساختمان ها و موانع بتونی منعکس می شوند، دریافت دو یا چند موج از یک فرستنده باعث ایجاد سایه در تصاویر سیستم آنالوگ می شود که استفاده از آنتن های جهتی (آنتن هایی که دریافت آنها در یک جهت بیشتر از سایر جهات است) و تنظیم درست آن می تواند این مشکل را حل کند. جهت آنتن رو به موج اصلی (یعنی به سمت فرستنده) باشد بهتر است ولی اگر در جهت فرستنده مانع بزرگی قرار دارد بهتر است که جهت قوی ترین موج منعکس شده از مانع را پیدا کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

•    وقتی گیرنده یک سیگنال مشابه را بطور همزمان از دو محل متفاوت دریافت کند، تداخل ایجاد می شود. استفاده از یک آنتن جهتی با بهره بالا می تواند مشکل تداخل را برطرف نماید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نحوه اتصال آنتن تلويزيون با مبدل داخلي

    گام اول:

سیم برق تلویزیون را از پریز در بیاورید و تا پایان برقراری همه اتصالات، تلویزیون را روشن نکنید.
     گام دوم:
    کابل کواکسیال آنتن را از ورودی آنتن (Antenna IN) در پشت دستگاه تلویزیون به پریز آنتن متصل نمایید. از اتصال محکم کانکتور آنتن به تلویزیون مطمئن شوید.
     گام سوم:
    سیم برق تلویزیون را به پریز متصل نمایید. تلویزیون را روشن نموده و با استفاده از کتابچه راهنمای آن، کانالهای دیجیتال را جستجو و ذخیره نمایید.

 

 

 

 

دستگاه مبدل تلويزيون ديجيتال

 دستگاه مبدل تلویزیون دیجیتال یا بطور خلاصه مبدل دیجیتال دستگاهی است که امواج ارسال شده از سیستم دیجیتال را به شکل قابل نمایش در صفحه تلویزیون تبدیل می نماید. بر خلاف سیستم آنالوگ که بدون نیاز به دستگاه مبدل می توان شبکه ها را دریافت کرد، در سیستم دیجیتال وجود چنین مبدلی، ضروری است. البته برای دریافت تصاویر دیجیتال لازم نیست حتما دستگاه مبدل بصورت جداگانه مورد استفاده واقع شود بلکه  سازندگان تلویزیون نیز می توانند چنین مبدلی را داخل تلویزیون تعبیه کنند(رجوع شود به بخش تلویزیون با مبدل داخلی).  شکل زیر نمایی از مبدل تلویزیون دیجیتال را نمایش می دهد.

در جدول زیر خلاصه ای از ویژگی های دستگاه مبدل  دیجیتال (settop box) بیان شده است:

 

دستگاه مبدل دیجیتال 

مزايا

معايب

قيمت بسيار پايين

نياز به کنترل راه دور مستقل

قابليت استفاده مجدد در خانوارها

تنوع بسيار زياد محصول

تنوع محصول براي انواع صفحات نمايش (تلویزیون، Laptop ...)

مشكلات خدمات پس از فروش

تسهیل تعويض در صورت تغيير نيازمندي‌ها بدنبال نياز خريد بهمبدلهاي پيشرفته‌تر

عمراستفاده كوتاه بدليل تغيير سلايق و نيازهاي مردم

امكان ارائه تيراژ وسيع در صورت نياز بازار

مصرف برق بيشتر

 

سردرگمي استفاده از نام های گوناگون تجاری بدليل تفاوتها، منوها و ...


هنگام خرید دستگاه مبدل  دیجیتال باید به چه نکاتی توجه نمود؟

از آنجا که انواع مختلفی دستگاه مبدل دیجیتال با کیفیت و قابلیت های متنوعی در بازار موجود می باشند که برخی از آنها غیراستاندارد بوده و با سیستم استاندارد ایران سازگار نیست، لازم است قبل از خرید دستگاه مبدل به نکات زیر توجه شود:

  •      دقت کنید گیرنده تهیه شده مورد تائید سازمان صدا و سیما باشد.
  •      دارای دفترچه راهنمای دقیق و قابل فهم و خدمات پس از فروش باشد.
  •      مصرف توان آن از 15 وات بیشتر نباشد.
  •      حداقل ، خروجی صدا و تصویرترکیبی یا کامپوزیت( composite) را دارا باشد.
  •      طراحی آن به نحوی باشد که امکان تهویه فراهم باشد (حداقل در روی جعبه یا کنار آن سوراخهایی برای گردش هوا تعبیه شده باشد)

 

 

چگونگي نصب دستگاه مبدل تلويزيون ديجيتال

     گام اول:
سیم برق تلویزیون را از پریز در بیاورید و تا پایان برقراری همه اتصالات، تلویزیون را روشن نکنید.
     گام دوم:
1-کابل آنتن را از  ورودی آنتن (RF IN) در پشت دستگاه مبدل به پریز آنتن متصل نمایید. از اتصال محکم کانکتور آنتن به مبدل مطمئن شوید.
2-فیش های زرد (برای تصویر)، سفید و قرمز (صدای چپ و راست) سرکابل های صدا و تصویر را از  خروجی (A/V OUT) دستگاه مبدل به رنگ مشابه آن در ورودی (A/V IN) تلویزیون متصل نمایید.
3-در صورتی که تمایل دارید همزمان تلویزیون آنالوگ و دیجیتال را دریافت کنید، کابل آنتن را از  خروجی (RF OUT) در پشت دستگاه مبدل به  ورودی آنتن (Antenna IN) در پشت تلویزیون متصل نمایید.
     گام سوم:
    سیم برق تلویزیون و دستگاه مبدل دیجیتال را به پریز برق متصل نمایید. تلویزیون و دستگاه مبدل را روشن نموده و با استفاده از کتابچه راهنمای مبدل، کانال های دیجیتال را جستجو و ذخیره نمایید.
 alt

روش استفاده از کابل HDMI برای انتقال صدا و تصویر از دستگاه مبدل به تلویزیون


اگر تلویزیون دارای  ورودی HDMI و دستگاه مبدل دارای خروجی HDMI می باشند، می توانید در مرحله دوم بجای کابل A/V از کابل HDMI برای انتقال صدا و تصویر از دستگاه مبدل به تلویزیون استفاده نمایید.
 alt

در صورتی که دستگاه مبدل و تلویزیون دارای سایر انواع خروجی ها برای انتقال صدا و تصویر می باشند، می توانید از کابل مخصوص مربوط به آن ورودی ، برای انتقال صدا و تصویر استفاده نمایید.

نحوه انتقال امواج RF از مبدلی که  خروجی RF یعنی (RF OUT ) ندارد

اگر دستگاه مبدل دارای خروجیRF  نبود می توان کابل آنتن را به یک توزیع کننده سیگنال یا اسپلیتر (splitter) وصل کرده، یکی از خروجی های آن را مستقیما به ورودی آنتن (Antenna IN) در پشت تلویزیون و خروجی دیگر را به  ورودی آنتن (RF IN) در پشت دستگاه مبدل وصل نمایید.
 
روش نصب دستگاه مبدل برای تلویزیون های قدیمی بدون ورودی صدا و تصویر

اگر تلویزیون قدیمی باشد و فاقد خروجی صدا وتصویر رنگی باشد، صدا و تصوير باید به شکل اتصال ورودي آنتن دستگاه مبدل(TV RF OUT)  و به شکل قابل دريافت توسط تلويزيونهاي آنالوگ تبدیل شود. دراین صورت کافیست فقط کابل آنتن را از خروجی TV RF OUT در پشت دستگاه مبدل تلویزیون دیجیتال به ورودی Antenna IN در پشت تلویزیون متصل نمایید.

چگونه در کنار سایر دستگاه ها مبدل تلویزیون دیجیتال نیز داشته باشیم

     تلویزیون دارای دو دسته ورودی A/V:
اگر تلویزیون شما دو دسته ورودی A/V ( فیش های زرد، قرمز و سفید) داشته باشد در این صورت، خروجی دستگاه دوم (مثلا DVD Player) را به یکی از ورودی های A/V تلویزیون و خروجی A/V مبدل را به ورودی دیگر تلویزیون وصل نمایید. معمولا تلویزیو ن ها چند ورودی A/V دارند.

     تلویزیون دارای یک دسته ورودی A/V:
در صورت وجود تنها يک ورودي A/V در تلویزیون باید از یک سوییچ استفاده کنید که ورودی های آن، خروجیA/V دستگاه مبدل و خروجی A/V دستگاه دوم( مثلا پخش کننده های دی وی دی)  است. خروجی این سوییچ به تک ورودی A/V تلویزیون متصل می شود.

 

 

 

مراحل جستجو ي شبكه ها

مرحله اول:

مبدل دیجیتال خود را به یک آنتن استاندارد وصل کنید. از اتصال محکم کانکتور آنتن به مبدل مطمئن شوید. پس از برقراری اتصالات، تلویزیون و دستگاه مبدل را روشن نموده با فشردن کلید 'Input' روی کنترل از راه دور تلویزیون وارد حالت A/V یا HDMI (با توجه به نوع ورودی صدا و تصویر بکار رفته در اتصالات دستگاه مبدل) شده و شبکه های دیجیتال را مطابق مراحل بعد جستجو نمایید

 

مرحله دوم:
بر اساس دستورالعمل دفترچه راهنمای مبدل تلویزیون دیجیتال و با استفاده از کنترل از راه دور آن، به حالت جستجو وارد شوید (معمولا با انتخاب دکمه 'MENU' وارد حالت جستجو خواهید شد).

 
مرحله سوم:
در صورتی که از درست سپری کردن مراحل لازم مطمئن نیستید، می توانید حالت جستجو ي اتوماتیک را انتخاب نمایید. مطمئن شوید دو نمودار میله ای مربوط به کیفیت و شدت امواج تصویر ورودی (سیگنال ورودی ) از 60 بیشتر را پر کرده باشند.
 

مرحله چهارم:
جستجو را شروع کنید. در حالت جستجو ي خودكار، دستگاه مبدل همه فرکانس های تلویزیونی را بررسی نموده و درصورت پیدا کردن کانال جدید، فرکانس و شماره کانال مربوط به آن را به فهرست کانال ها اضافه می نماید.
 

مرحله پنجم:
اگر مبدل شما بطور خودکار قابلیت ذخیره کانال ها را نداشت، می توانید دکمه ذخیره سازی را برای ذخیره کانال ها روی مبدل فشار دهید.
 

 

نکته اول
اگر از فرکانس شبکه های دیجیتال در شهر خود مطلع هستید یا بدنبال شبکه خاصی هستید، می توانید در مرحله چهارم با وارد کردن فرکانس مربوطه در حالت جستجوی دستی، شبکه های موردنظر را پیدا کنید

نکته دوم
باید توجه شود که هر چند وقت یکبار شبکه ها را مجددا جستجو نمایید تا درصورت اضافه شدن شبکه های جدید آنها را دریافت نمایید. برای جزئیات بیشتر به بخش "جستجوی مجدد شبکه های دیجیتال"  رجوع نمایید

نکته سوم
ازآنجا که ممکن است منوها در مبدلهای مختلف اختلافاتی داشته باشند، لازم است حتما دفترچه راهنما را در مورد جستجوی شبکه ها به دقت بخوانید. بنابراین گیرنده مبدل دیجیتالی ای را انتخاب کنید که علاوه بر مشخصات استاندارد، دفترچه راهنمای مناسب و گویایی به زبان فارسی داشته باشد.

 

 

چگونگي ضبط برنامه

در سیستم تلویزیون زمینی دیجیتال اگر دستگاه مبدل قابلیت ضبط برنامه های تلویزیونی را داشته باشد، می توان با اتصال حافظه جانبی( مثلا یک Flash memory ) به دستگاه مبدل و فشردن دکمه REC دستگاه کنترل از راه دور مبدل برنامه دلخواه درحال پخش را ضبط و ذخیره نمود.

 

 

چگونگي انتخاب زبان دوم

انتخاب زبان دوم برای شبکه های دارای پخش چندزبانه
برای انتخاب زبان دوم در شبکه هایی که به چندین زبان پخش می شوند (مانند IFILM) ابتدا باید دکمه Audio یا language را روی دستگاه کنترل از راه دور دستگاه مبدل خود انتخاب نموده و پس از وارد شدن به صفحه انتخاب زبان، زبان مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.


 


 هم اکنون شبکه IFILM به دو زبان فارسی و عربی از طریق سیستم پخش زمینی تلویزیون دیجیتال ارائه در دسترس مخاطبان است.

 

منبع: http://etl.irib.ir

ناشناس
۱۳۹۴/۱۲/۲۹ ۸:۵۴

سلام من یک تلویزیون پاناسونیک 3 بعدی دارم 10 شبکه اول رو نمی گیریم بقیه و اچ دی ها رو می گیریم لطفا منو راهنمایی کنید .

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۵/۱/۱۳ ۱۹:۳۳

سلام م دستگاه دیجیتالمون کار میکرد،اما ب یکباره قطع شده و هر چی سرچ میکنیم کانال پیدا نمیکنه اصلا،مشکل از چیع؟

پاسخ به این نظر
lee ambrose
۱۳۹۵/۱/۱۵ ۱۹:۲۰

دستگاه دیجیتال که ما داریم 10 بعضی اوقات 10 تا و بعضی اوقات 16 تا شبکه رو بیشتر نمیگیره باید چکار کنم؟

پاسخ به این نظر
Mohsen
۱۳۹۵/۱/۲۸ ۱۶:۴۷

سلام چرا دستگاه ديجيتال ما شبكه هاي نمايش پويا و افق و... را نمي اورد بايد چه كاري انجام دهم؟؟؟

پاسخ به این نظر
مطلع
۱۳۹۵/۱/۲۹ ۰:۱۱

سلام. باید مجددا کانال یابی کنید تا شبکه های جدید در لیست دستگاه گیرنده شما قرار گیرد. هر بار که شبکه جدید راه اندازی شود باید این کار را انجام دهید. دوستان دیگر هم که در تعداد شبکه ها مشکل دارند باید همین کار را انجام دهند


ناشناس
۱۳۹۵/۲/۱ ۱۵:۴۹

سلام من یه گیرنده دیجیتال لپ تاب خریدم میخواستم بدونم ذر روستا ها قابل دریافت هست

پاسخ به این نظر
شادی
۱۳۹۵/۲/۳ ۱۱:۰۶

سلام من هرچی کانال یابی می کنم نمی شه انتن هم از پشت بام سه متر بالاتر ما در روستای دیزج حسین بیگ زندگی می کنیم اما فقط 8 کانال می گیره و دو کانال رادیو ام نشون نمی ده

پاسخ به این نظر
رها
۱۳۹۵/۳/۱۴ ۲۰:۲۰

سلام اگه ممكنه فركانس شبكه نمايش چيه چون ميخواهم دستي سررچ كنم تلويويون ماپلاسما ميباشد برنامه نمايش دران قطع شده ممنون ميشم

پاسخ به این نظر
زری
۱۳۹۵/۳/۲۱ ۱۰:۴۵

سلام ی سری از شبکه هام پریدن.با جستجوی خودکارم نمیان.فرکانس شبکه سه چیه

پاسخ به این نظر
علی
۱۳۹۵/۳/۲۲ ۲۲:۳۳

سلام چرا جای کانالهایی که در گیرنده دیجیتال سیو میکنیم بهم میریزه و دوباره کانالها به جای اولشون برمیگردن؟؟؟ ممنون

پاسخ به این نظر
محمود
۱۳۹۶/۴/۱۴ ۱۶:۴۱

سلام بایستی به روز رسانی خودکار کانالها رو خاموش کنید تا چنین اتفاقی نیفتد.


حمید
۱۳۹۵/۳/۲۳ ۱۹:۰۵

شبکه ورزش رو چند روزیه اصلا خوب نشون نمیده چرا

پاسخ به این نظر
صادق هستم ازپیرانشهر
۱۳۹۵/۴/۳ ۰:۵۷

سلام شبکه سه وورزش رونشان نمیده چکارکنم باتشکر

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۵/۴/۳ ۱۰:۳۲

سلام. مجدداً کانال یابی کنین.


سلام
۱۳۹۵/۴/۶ ۱۷:۵۰

سلام من از کاشانم شبکه ورزش ما به جای پخش بازی ایرلند فرانسه مستند موتور سواری نشون میده ماهواره هم ندارم از دیجیتال این جوریه جالبه دیشب به جای فوتبال فیلم سینمایی پخش شد و پس از اتمام فوتبال برنامه های عادی شبکه سه پخش شد!!! خواهش میکنم کمکم کنید

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۵/۴/۶ ۲۲:۱۸

احتمالا شبکه هاتون هم ریخته. مجدد کانال یابی کنین درست میشه


رحمان داوودی
۱۳۹۵/۷/۱۵ ۱۲:۴۵

شما ز گیرنده دیجیتال لب تاپ یا کامپیوتر استفاده میکنین احتمالن. لطفا از گیرنده تلویزیون استفاده کنین که درست میشه


محمدرضا علیزاده
۱۳۹۵/۴/۸ ۴:۱۳

با سلام ، فرکانس شبکه ورزش رو میخاستم ، هرچی جستجو میکنم دستگاه شبکه ورزش و چند شبکه دیگه رو پیدا نمیکنه

پاسخ به این نظر
آرمان
۱۳۹۵/۴/۹ ۱۳:۲۵

سلام لطفا در مورد فرستنده زمینی ونحوه استفاده از آن را توضیح دهید.مرسی

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۵/۴/۱۳ ۰:۴۴

فرکانس شبکه سه چنده

پاسخ به این نظر
رضا
۱۳۹۵/۴/۲۹ ۲۰:۴۰

سلام من هر کاری میکنم شبکه ها بالا نمیاین میشه بگید چیکار کنم

پاسخ به این نظر
شا دی
۱۳۹۵/۵/۲۴ ۱۲:۳۱

سلام من هر چی با گیرنده دیجیتال جستجو می کنم شبکه جام جم نمی یاد با جستجوی خودکار وجستجوی دستی هم نمی یاد لطفا فرکانس شبکه جام جم رو بگین

پاسخ به این نظر
مطلع
۱۳۹۵/۵/۲۵ ۲۲:۳۸

سلام. شبکه جام جم روی گیرنده های دیجیتال پخش نمیشه. یه شبکه ماهواره ای هس برای خارج که فقط با دیش و رسیور میشه دریافت کرد.


ناشناس
۱۳۹۵/۵/۲۷ ۱۳:۳۹

سلام چه جوری میتوان شبکه های استانی و بقیه شبکه هارو روی ال ای دی سامسونگ آورد بدون گیرنده دیجیتال؟؟

پاسخ به این نظر
حسین گیاهی
۱۳۹۵/۵/۲۸ ۹:۰۰

سلام.من ال ای دی سونی دارم و مبدل دیجیتال درون اون تعبیه شده،الان که کانال یابی میکنم شبکه ورزش نمیاد.مشکل چیه؟

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۵/۶/۲۳ ۲۱:۴۵

سلام ببخشید ما شبکه ها رو کامل داشتیم تا اینکه یه مهمون اومد و چند از شبکه ها رو حذف کرد حالا هر چقدر کانال یابی میکنیم بر نمیگرده ، میشه فرکانس ها رو به ایمیلم بفرستید ممنون، آی فیلم نمایش ، تماشا کودک و قم

پاسخ به این نظر
ghanatir
۱۳۹۵/۹/۱۱ ۲۰:۴۸

سلام، تلویزیون ال جی 5820 که گیرنده دیجیتال داخلی داره رو چطور میشه کانالیابی کرد،چون هرچی تو قسمت کانالیابی میرم و کانالیابی میکنم چیزی پیدا نمیکنه؟

پاسخ به این نظر
سودابه
۱۳۹۵/۹/۱۲ ۱۶:۳۴

سلام هرچی سرچ میکنم هیچ کانال تلویزیونی یا رادیو نمیاد.دستگاه دیجیتالم pro vision x.10 new هستش.وروی صفحه تلویزیون این پیغام میاد .هیچ خدماتی وجود ندارد.در ضمن اشتباهی روی تنظیم کارخانه هم زدم .آیا باید خودم فرکانس بدم.روی جستجوی اتومات هم زدم .لطفا راهنماییم کنید.ممنون

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۵/۹/۱۲ ۱۹:۵۸

سلام. آنتن و جهتش و اتصالات و سیمش رو چک کنید


ناشناس
۱۳۹۵/۱۰/۴ ۱۷:۳۴

سلام من هر چقدر جستو جو میزنم یک شبکه هم پیدا نمیکنه.در صورتی که قبلا از همین کابل و انتن و دیجیتال در جایی دیگه استفاده میشده

پاسخ به این نظر
وریا
۱۳۹۵/۱۰/۲۱ ۱۷:۵۱

با سلام خدمت شما بعضی از کانالهایی ک پیدا شده HD هستن مثل شبکه 3 اما دیگر شبکه های 1و2و4وتهران و خبر و خیلی های دیگه HD نیستن.من نمیدونم ک اون کانالها هم HD هستن یا نه و اگر هستن چرا گیرنده م نمیاره؟لطف بفرمایید فرکانسشون رو برام بزارید تا بصورت دستی سرچش کنم.ممنونم

پاسخ به این نظر
حامدسرمدی
۱۳۹۵/۱۰/۲۴ ۱۲:۵۸

سلام منطقه ما کوهستانیه نصف روستا میتونن کانال های دیجیتالی رو دریافت کنند ونصف دیگه نه تموم مسیر هارو هم امتحان کردم میشه راهنمایی کنید ما چه جوری این شبکه هارو دریافت کنیم؟

پاسخ به این نظر
علیرضا
۱۳۹۵/۱۱/۶ ۱۹:۵۹

سلام میخواستم بپرسم امکان گرفتن همه شبکه های استانی هست؟؟گیرنده دیجیتال نداریم از گیرنده تلویزیون LED استفاده میکنیم ممنون میشم پاسخ بدید

پاسخ به این نظر
مهدی
۱۳۹۶/۱/۳ ۱۶:۵۵

سلام چرا گیرنده ی دیجیتال ما فقط خود به خود شبکه هاش قطع ووصل میشه وشبگه ی دیگری میر ود

پاسخ به این نظر
جابر
۱۳۹۶/۱/۶ ۲:۱۶

چرا من شبکه اچ دی ۳ رو نمیتونم بگیرم بعد شبکه ۱۰ و ۱۱ وجود تدارد

پاسخ به این نظر
امیر
۱۳۹۶/۱/۶ ۲۱:۱۵

سلام ما از گیرنده دیجیتال مکسیدر استفاده میکنیم. ایا میدونید چرا این گیرنده دوتا شبکه ورزش داره

پاسخ به این نظر
مهراد
۱۳۹۶/۱/۱۳ ۲۰:۱۶

شبکه ورزش ما دیگه تو لیست نیست هرچی هم سر میکنم نمیاره چیکار کنم

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۶/۳/۶ ۱۷:۲۷

آیا شبکه ی نمایش خانگی در دستگاه دیجیتال است

پاسخ به این نظر
جواد
۱۳۹۶/۴/۱۴ ۲۱:۱۵

چرا شما ده تا در میون جواب میدید. این مشکل همه دارن منم دارم. هرکاری مبکنم فقط 10تا شبکه مباد.ای فیلم ورزشو.... نمبان انتن جابجا کردم سرچ مجدد چندبار کردم باز همینه راهنمایی کنید بیزحمت

پاسخ به این نظر
نننننن
۱۳۹۶/۴/۱۹ ۱۷:۴۱

سلام شبکه ی تماشا رو باید چی کار کنم تا صدا داشه باشه هر کاری میکنم صدا نداره

پاسخ به این نظر
نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما: