سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 24 2018
عضویت در خبرنامه

به مناسبت اربعین حسینی،

یازدهمین سوگواره شعر عاشورایی فارس در ارسنجان برگزار شد / «ماه ساقی» ظرفیت رقابتی شدن را دارد

۲۷ آبان ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۱:۱۲ کد مطلب: 3886


به گزارش ارسن نیوز، به مناسبت اربعین حسینی و با حضور تعدادی از شاعران برجسته استان و شهرستان، یازدهمین سوگواره شب شعر عاشورایی فارس با عنوان "ماه ساقی" همچون گذشته به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسنجان و در سالن آمفی تئاتر این اداره برگزار شد.

 

در این شب شعر معنوی که با استقبال گسترده علاقه مندان مواجه شده بود، پس از مرثیه سرایی،12 نفر از شاعران برجسته ی آئینی، سروده های خود در حوزه نهضت عاشورا را به جمع حاضر ارائه نمودند.

 

محمد جواد طهرانی نوبندگان فسایی از فسا، خلیل شفیعی از شیراز، اسماعیل خلیفه از مرودشت، هادی فردوسی از سروستان، احد ده بزرگی از شیراز، پیمان فخری از آباده، و الهیار خادمیان، نگین نعمت الهی، عبدالنبی زارع، اسماعیل ابراهیمی، فاطمه محمد جانی و محمد امین نعمت الهی از ارسنجان، شاعرانی بودند که اشعار خود را یازدهمین شب شعر ماه ساقی قرائت نمودند.

 

در پایان برنامه نیز با اهدا لوح سپاس و هدایایی، از این شاعران تقدیر شد و حاضران شام را مهمان سفره اباعبدااله(ع) که بانی آن مجموعه رستوران تاج محل و باغ پذیرایی بهشت بود.

 

هر چند امسال نیز این برنامه معنوی که دیگر به سنتی در ارسنجان بدل شده است پر بار بود، اما به نظر می رسد با توجه به وجود خیل شاعران آئینی و ارادتمند اهل بیت(س) در فارس و ارسنجان، اگر این سوگواره حداقل در خصوص شاعران ارسنجانی به صورت رقابتی و داوری آثار قبل از برگزاری، اجرا شود، بر غنای آن افزوده و حق تمامی مفاخر شعر و ادب شهرستان بهتر ادا می شود.

 

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
یازدهمین سوگواره شعر عاشورایی فارس در ارسنجان برگزار شد / «ماه ساقی» ظرفیت رقابتی شدن را دارد