سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 24 2018
عضویت در خبرنامه

تصاویر منتشر نشده از تظاهرات مردم ارسنجان در اوایل انقلاب

۲۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱:۴۵:۲۰ کد مطلب: 347


    مردم ارسنجان از جلوداران نهضت اسلامی در فارس بوده اند. روزهایی که مردم این خطه با وحدت، به مبارزه علیه رژیم ستم شاهی پرداختند تا بتوانند سرنوشت خود را بدون سلطه ی دیگری رقم بزنند.

 

   ارسن نيوز در پی آن است که به اسناد و عکس هایی از فعالیت های مردم شهرستان ارسنجان در مقاطع زمانی مختلف دست یابد و با انتشار آن ها، مخاطبان خود را به فضایی ببرد که خاطرات خیلی از مردم شریف ارسنجان را شکل می دهد.

 

   خوشبختانه در حال حاضر به مجموعه ای از عکس های ارزشمند و قدیمی دست یافته ایم که در  مناسبت های مختلف، برای مخاطبان عزیز منتشر خواهیم کرد. همین جا از همه عزیزانی که چنین عکس ها و اسنادی را در دست داشته یا سراغ دارند می خواهیم با این پایگاه خبری تحلیلی همکاری نمایند تا فایل های تصویری مربوطه، به نام خود آن ها منتشر شود.

 

    عکس های ارزشمندی که در این جا ملاحظه می کنید ظاهراً مربوط به تظاهرات مردم ارسنجان در اوایل انقلاب اسلامی است! آنچه مشخص است:

 

   عکس اول میدان آدینه ی فعلی (سعیدیه) را نشان می دهد. مکانی که فردا محل تجمع راهپیمایان 22 بهمن خواهد بود و عکس دوم نیز خیابان آیة الله طالقانی را نشان می دهد که فردا بخشی از مسیر راهپیمایی مردم ارسنجان خواهد بود.

 

  عکس سوم نیز انتهای خیایان آثاری فعلی را نشان می دهد و پشت نسخه اصلی آن عبارت «حضور گسترده مردم شهر و روستاها قبل از انقلاب» درج شده است.

 

   عکس چهارم هم ظاهراً محدوده ی خیابان ولی عصر(عج) فعلی را نشان می دهد و پشت نسخه اصلی آن عبارت «حضور روحانیون در راهپیمایی قبل از انقلاب» درج شده است.

 

   از مخاطبانی که می توانند در مورد زمان دقیق تهیه ی این 4 عکس، حدس هایی بزنند می خواهیم نظر خود را در قسمت نظرات درج نمایند. 

 

انتهای پیام/224224

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
تصاویر منتشر نشده از تظاهرات مردم ارسنجان در اوایل انقلاب