پنجشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۵,Jan 19 2017
عضویت در خبرنامه

تصاویر منتشر نشده از تظاهرات مردم ارسنجان در اوایل انقلاب

۲۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱:۴۵:۲۰ کد مطلب: 347


    مردم ارسنجان از جلوداران نهضت اسلامی در فارس بوده اند. روزهایی که مردم این خطه با وحدت، به مبارزه علیه رژیم ستم شاهی پرداختند تا بتوانند سرنوشت خود را بدون سلطه ی دیگری رقم بزنند.

 

   ارسن نيوز در پی آن است که به اسناد و عکس هایی از فعالیت های مردم شهرستان ارسنجان در مقاطع زمانی مختلف دست یابد و با انتشار آن ها، مخاطبان خود را به فضایی ببرد که خاطرات خیلی از مردم شریف ارسنجان را شکل می دهد.

 

   خوشبختانه در حال حاضر به مجموعه ای از عکس های ارزشمند و قدیمی دست یافته ایم که در  مناسبت های مختلف، برای مخاطبان عزیز منتشر خواهیم کرد. همین جا از همه عزیزانی که چنین عکس ها و اسنادی را در دست داشته یا سراغ دارند می خواهیم با این پایگاه خبری تحلیلی همکاری نمایند تا فایل های تصویری مربوطه، به نام خود آن ها منتشر شود.

 

    عکس های ارزشمندی که در این جا ملاحظه می کنید ظاهراً مربوط به تظاهرات مردم ارسنجان در اوایل انقلاب اسلامی است! آنچه مشخص است:

 

   عکس اول میدان آدینه ی فعلی (سعیدیه) را نشان می دهد. مکانی که فردا محل تجمع راهپیمایان 22 بهمن خواهد بود و عکس دوم نیز خیابان آیة الله طالقانی را نشان می دهد که فردا بخشی از مسیر راهپیمایی مردم ارسنجان خواهد بود.

 

  عکس سوم نیز انتهای خیایان آثاری فعلی را نشان می دهد و پشت نسخه اصلی آن عبارت «حضور گسترده مردم شهر و روستاها قبل از انقلاب» درج شده است.

 

   عکس چهارم هم ظاهراً محدوده ی خیابان ولی عصر(عج) فعلی را نشان می دهد و پشت نسخه اصلی آن عبارت «حضور روحانیون در راهپیمایی قبل از انقلاب» درج شده است.

 

   از مخاطبانی که می توانند در مورد زمان دقیق تهیه ی این 4 عکس، حدس هایی بزنند می خواهیم نظر خود را در قسمت نظرات درج نمایند. 

 

انتهای پیام/224224

ايران دوست
۱۳۹۲/۱۱/۲۳ ۸:۲۹

همكارى و همراهى و وحدت همه مردم و سليقه ها وبه ويژه مسولين ونهادها و حضور نماينده گان مردم در مجلس وشورا نويد بخش روزهاي بهتر و موفقيت بيشتر ميباشد قدر اين همراهيها را بدانيد واجازه اختلاف افكنى را به مغرضين ندهيد مامردم از اختلافت گذشته نفرت داريم

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۲/۱۱/۲۹ ۱۱:۰۷

واقعا سال 57 ساختمانها همه خشتی بود با وجود اینکه عکسهای گرفته شده مرکز شهر هم هست من نوجوان با دیدن این عکسها قدر انقلابمان را می دانم.

پاسخ به این نظر
50
۱۳۹۲/۱۲/۱۹ ۲۳:۰۳

سال 57 مردم شهرهای کشورهایی مثل کویت.دبی.ترکیه عربستان وبیشتر منطقه خاورمیانه الونک نشین بودند ولی شیراز بواسطه زیبایی مشهور به شهر گل وبلبل بود ولی امروزه ؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۴/۷/۱۲ ۳:۵۲

اقای خبرنگار خیلی ضعیف عمل میکنید .سایت باید بروز باشد هر اتفاق یا خبری که میشود باید کمتر از یک ساعت درسایت اطلاع رسانی شود .

پاسخ به این نظر
نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
تصاویر منتشر نشده از تظاهرات مردم ارسنجان در اوایل انقلاب