پنجشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 26 2018
عضویت در خبرنامه

بررسی اوضاع فجرسپاسی در سه هفته اول لیگ فوتبال/ تکیه به جوانان و امید به آینده

۲ شهريور ۱۳۹۵ - ۸:۴۰:۴۲ کد مطلب: 2875

تیم فوتبال فجرسپاسی شیراز با توجه به مشکلات مالی عدیده ای که دارد، در چهارمین حضور لیگ یکی خود شروع ضعیفی را نسبت به سه فصل اخیر داشته است. فجری ها در این فصل کار خود را با تعدادی جوان جویای نام آغاز کردند و قطعا بازی به بازی بهتر خواهند شد.

به گزارش ارسن نیوز، تیم فوتبال فجرسپاسی شیراز از زمان برگزاری مسابقات لیگ دسته اول تنها 4 بار در این مسابقات حاضر بوده است با این حال به نظر می رسد در این فصل این تیم کار بسیار دشوارتری به نسبت تجربه های گذشته خود پیش رو دارد.
با توجه به اینکه تمرینات تیم فجرسپاسی نسبت به سایر تیم های لیگ یکی دیرتر آغاز شد و تیم دیر شکل گرفت و همچنین چند بازیکن کلیدی نیز از تیم جدا شدند، فجری ها کار خود را با تعدادی جوان جویای نام آغاز کردند و به گفته ی سرمربی باشگاه، بازی به بازی بهتر خواهند شد.


آمار فجرسپاسی در شروع لیگ
فجرسپاسی در اولین تجربه لیگ یکی خود در فصل 89-90 موفق به صعود به لیگ برتر شده بود. این تیم در آن فصل از سه بازی اول خود 5 امتیاز کسب کرده بود و در نهایت از طریق پلی آف مسافر لیگ برتر شده بود.کاکوهای شیرازی در دو تجربه بعدی خود گرچه موفق به صعود نشدند با این حال در سه بازی اول نتایج بهتری نسبت به این فصل کسب کردند.آن ها در فصل 93-94 از سه بازی اول خود 2 امتیاز کسب کردند و فصل گذشته نیز از سه بازی اول خود موفق شدند 5 امتیاز کسب کنند.نتایج فصل اخیر

در هفته اول رقابت های فصل اخیر لیگ یک، فجری ها دست به کار بزرگی زدند و تیم پر مهره ی مس را در کرمان با نتیجه دو بر دو متوقف کردند. این در حالیست که شاگردان منصور ابراهیم زاده سرمربی مس کرمان حداقل یک ماه زود تر از فجری ها تمرینات آماده سازی خود را شروع کرده و اردوهای مختلفی را نیز پشت سر گذاشته  بودند. در واقع این تساوی برای فجری ها حکم برد را داشت.
در هفته دوم فجرسپاسی در ورزشگاه حافظیه میزبان سپیدرود رشت بود که این دیدار در نهایت و برخلاف روند بازی با نتیجه دو بر یک به سود رشتی ها به پایان رسید. اما در هفته سوم باز هم فجری ها بیرون از خانه به میدان رفتند و این بار تیم نفت مسجد سلیمان میزبان فجرسپاسی بود. این دیدار با نتیجه دو بر صفر به سود نفتی ها به پایان رسید تا در انتهای هفته سوم لیگ دسته اول فوتبال کشور تیم فجرسپاسی با 3 گل زده، 6گل خورده و کسب یک امتیاز در رده شانزدهم جدول رده بندی این رقابت ها جای گیرد.

امید است با همت مسئولان استان در رفع مشکلات باشگاه فجرسپاسی، این تیم روند رو به رشد خود را شروع کرده و در نهایت با کسب نتایج لازم و صعود به لیگ برتر، هدیه خوبی به مردم استان فارس اهدا کرده و دل آنها را شاد کند.


*ایمان زارع مهذبیه

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
بررسی اوضاع فجرسپاسی در سه هفته اول لیگ فوتبال/ تکیه به جوانان و امید به آینده