يكشنبه ۴ تير ۱۳۹۶,Jun 25 2017
عضویت در خبرنامه

کیمیاگری دختر 18 ساله ایرانی در المپیک/ علیزاده اولین مدال‌آور تاریخ بانوان ایران شد

۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۳:۴۷ کد مطلب: 2828


به گزارش ارسن نیوز، کیمیا علیزاده تکواندوکار وزن 57- کیلوگرم بانوان توانست با غلبه بر نیکیتا گلاسنوویک رقیبی از سوئد و نفر چهار رنکینگ به مدال برنز برسد و اولین مدال بانوان ایران در تاریخ المپیک را رقم بزند. این دیدار با نتیجه پنج بر صفر به نفع نماینده ایران به پایان رسید.


علیزاده در دیدار اول خود برابر قهرمان جهان از کرواسی به برتری 8-7 رسید. در دیدار دوم و در مرحله یک چهارم پایانی مقابل اوا کالوا گومز نفر دوم رنکینگ جهانی از اسپانیا نتیجه را 8-7 واگذار کرد.

با راهیابی گومز به فینال، علیزاده به شانس مجدد راه یافت و در دیدار اول این مرحله برابر فاناپا هارنیسوجین تایلندی در حالی که تا راند اخر 9-6 عقب بود با نتیجه 14 بر 10 پیروز شد.

هدایا وهبا تکواندوکار محجبه مصری نیز با غلبه بر راحله آسمانی تکواندوکار ایرانی الاصل بلژیک مدال برنز دیگر این وزن را از آن خود کرد.

 

در دیدار فینال نیز جِید جونز بریتانیایی با برتری 16-7 برابر تکواندوکار اسپانیایی، مدال طلای المپیک لندن را تکرار کرد و قهرمان وزن 57- کیلوگرم زنان شد.

منبع: مشرق

ناشناس
۱۳۹۵/۵/۳۰ ۴:۰۶

آفرین شیر دختر ایرانی

پاسخ به این نظر
من ايرانيم..
۱۳۹۵/۵/۳۰ ۷:۵۲

درود بر افتخار افرينام ايران زمين/// چه آنان كه در ميدان جنگ و دفاع از اسلام، ايران، ناموس و خاك ايران دفاع مي كنند و چه آنان در ميادين ورزشي، و فرهنگي افتخار مي آفرينند/// ژيروز و سر بلند باشي ايران و ايراني//

پاسخ به این نظر
نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
کیمیاگری دختر 18 ساله ایرانی در المپیک/ علیزاده اولین مدال‌آور تاریخ بانوان ایران شد