چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 25 2018
عضویت در خبرنامه

پایان رقابت آزمون سراسری 95؛

باز هم دخترها 2 برابر پسرها و تجربی ها 9 برابر ریاضی ها در کنکور امسال ارسنجان!

۲۵ تير ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۶:۵۵ کد مطلب: 2509

هرچند ما در انتقال مفاهیم و معلومات و محتوای دروس به دانش آموزان موفق بوده ایم ولی از لحاظ آموزش مهارت در شیوه های تست زنی و آشنایی با آزمون های 4 گزینه ای موفق نبوده ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرستان ارسنجان، ارسن نیوز؛ آزمون سراسری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی، پیام نور، غیر انتفاعی و دانشگاه آزاد یا همان کنکور بزرگ، همزمان با سراسر کشور در ارسنجان نیز برگزار شد.

 

اجرای این آزمون در ارسنجان امسال، نیز به عهده مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بود که در 3 حوزه امتحانی خواهران و برادران و با تلاش 50 نفر از کارکنان این اداره برگزار شد.

 

کاظم خادمی مسوول آموزش و پرورش ارسنجان در گفتگو با ارسن نیوز، تعداد کل داوطلبان گروه های آزمایشی مختلف در ارسنجان را در مجموع 584 نفر اعلام کرد که از این تعداد 47 نفر در گروه آزمایشی ریاضی و فنی، 84 نفر در علوم انسانی، 401 نفر در علوم تجربی، 16 نفر در گروه هنر و 36 نفر هم در گروه زبان های خارجی به رقابت پرداختند که تعداد داوطلبان خانم 2 برابر داوطلبان آقا بوده است.

 

با نگاهی به این آمار مشخص می شود تعداد داوطلبان رشته تجربی تقریباً 9 برابر رشته ریاضی و فنی بوده است و همچون سال گذشته عدم توازن بین رشته ای را نشان می دهد.

 

مسأله ای که مدیر آموزش و پرورش ارسنجان نیز در این گفتگو به آن اشاره کرد و گفت: «در راستای ایجاد توازن بین رشته ای، انتخاب رشته دانش آموزام مقطع متوسطه بر اساس رتبه بندی ان ها صورت خواهد گرفت به گونه ای که حدااقل 51% دانش آموزان باید در رشته های فنی و کاردانش و 49 % باید در رشته های نظری ادامه تحصیل دهند.»

 

وی در پاسخ به سوالی در خصوص میزان موفقیت دانش آموزان ارسنجانی در کنکور نیز به ارسن نیوز گفت: «سال گذشته آموزش و پرورش ارسنجان در امتحانات نهایی رتبه 5 از 95 را در استان کسب کرد که با رتبه درصد قبولی دانش آموزان در رشته های پرطرفدار کنکور فاصله داشت و این دلالت بر این دارد که هرچند ما در انتقال مفاهیم و معلومات و محتوای دروس به دانش آموزان موفق بوده ایم ولی از لحاظ آموزش مهارت در شیوه های تست زنی و آشنایی با آزمون های 4 گزینه ای موفق نبوده ایم. به همین خاطر پس از آسیب شناسی، در سال تحصیلی 94-95 اقدام به برگزاری کلاس های تست زنی در 3 روز پایانی هرهفته در دروس مهم مثل زیست شناسی، فیزیک، ریاضی و شیمی و با استفاده از اساتید شیراز و تهران به صورت پروازی کردیم. همچنین برای اولین بار با برگزاری همایشی برای کاهش استرس کنکوری ها و اولیاءشان و با دعوت از اساتید روانشناسی، سعی کردیم دانش آموزان ارسنجانی را با حال و هوای کنکور بیشتر آشنا کنیم که امیدواریم در نتیجه ی آزمون سراسری امسال تاثیر گذار بوده باشد.»

 

کاظم خادمی در پایان این گفتگو از همکاران خود و دیگر نهادها و ادارات شهرستان که در برگزاری آزمون امسال همکاری کرده بودند تشکر و ابراز امیدواری کرد با بهبود امکانات آموزش و پرورش ارسنجان، در سال های آتی نیز شاهد برگزاری منظم و دقیق کنکور در ارسنجان باشیم.»

 

 

 

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
باز هم دخترها 2 برابر پسرها و تجربی ها 9 برابر ریاضی ها در کنکور امسال ارسنجان!