يكشنبه ۴ تير ۱۳۹۶,Jun 25 2017
عضویت در خبرنامه

همایشی برای کاهش استرس کنکوری های ارسنجان

۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۳:۵۸ کد مطلب: 2337


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرستان ارسنجان، ارسن نیوز؛ همایش مدیریت و کنترل استرس ویژه دانش‌آموزان سال سوم و چهارم متوسطه دوم شهرستان ارسنجان در 4 نوبت به تفکیک پایه و جنسیت در سالن تدبر آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

در این همایش دکتر ارشاد شریعتی (مشاور تحصیلی و کنکور) و دکتر فاطمه آبادی (روانشناس و مدرس دانشگاه) به بیان روش‌های کارآمد برای کنترل استرس و مدیریت آن در کنکور و شیوه‌های تست‌زنی ویژه دانش‌آموزان پایه چهارم متوسطه، و تشریح انگیزه و نقش آن در عملکرد درسی، ویژه دانش‌آموزان پایه سوم پرداختند.

کاظم خادمی مسوول آموزش و پرورش شهرستان ارسنجان با اشاره به اینکه نزدیک بودن موعد برگزاری کنکور سراسری سال 95، به بیان اهمیت کنکور و نقش آن در آینده تحصیلی و شغلی دانش‌آموزان پرداخت و از دانش‌آموزان خواست در چند روز باقیمانده تا کنکور، تمام تلاش خود را برای آمادگی کامل جهت حضور در بزرگترین ماراتون علمی کشور به کار بندند.

مدیر آموزش و پرورش ارسنجان استرس را یکی از موانع موفقیت در کنکور برشمرد و گفت: «وجود استرسِ کنکور در دانش‌آموزان، عملکرد آنان را در این آزمون تا حد زیادی کاهش می‌دهد. وی گفت دانش‌آموزان باید بدانند که چگونه با این مانع برخورد کنند و از تأثیر آن در کنکور جلوگیری کنند.»

امسال در شهرستان ارسنجان 179 دانش‌آموز پایه چهارم متوسطه دوم در کنکور سراسری شرکت خواهند کرد.

 

ا
۱۳۹۵/۳/۳۱ ۱۸:۰۷

استرس چیز خوبی هست. دانش آموزان ارسنجانی استرس ندارند که این رتبه های افتضاح را در مسابقات علمی و کنکور کسب می کنند. واقعا برای مدل مو و نوع پوشش برخی از دانش آموزان پسر متاسف هستم. در ضمن یکی از دلایل عدم موفقیت درصد بسیار زیادی از کنکوری ها و کلا دانش آموزان ارسنجان فقرا دبیر و مدرس خوب و باوجدان می باشد.

پاسخ به این نظر
علی رضایی... رهپویان اصلی
۱۳۹۵/۴/۲ ۲:۴۸

بجای استرس کم کردن.....یه کم اعتقاد و ایمان بچه هارو بالا ببرید.....خصوصا دبیران محترم..... .... .کسی که خدارو داره آزادی کجا بوده.....الا بذکرالله تطمئن القلوب.........دل آرام گیرد بیاد خدا

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۵/۴/۲ ۱۶:۴۶

به ما که خبر ندادن

پاسخ به این نظر
نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
همایشی برای کاهش استرس کنکوری های ارسنجان