سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 24 2018
عضویت در خبرنامه

همایشی برای کاهش استرس کنکوری های ارسنجان

۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۳:۵۸ کد مطلب: 2337


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرستان ارسنجان، ارسن نیوز؛ همایش مدیریت و کنترل استرس ویژه دانش‌آموزان سال سوم و چهارم متوسطه دوم شهرستان ارسنجان در 4 نوبت به تفکیک پایه و جنسیت در سالن تدبر آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

در این همایش دکتر ارشاد شریعتی (مشاور تحصیلی و کنکور) و دکتر فاطمه آبادی (روانشناس و مدرس دانشگاه) به بیان روش‌های کارآمد برای کنترل استرس و مدیریت آن در کنکور و شیوه‌های تست‌زنی ویژه دانش‌آموزان پایه چهارم متوسطه، و تشریح انگیزه و نقش آن در عملکرد درسی، ویژه دانش‌آموزان پایه سوم پرداختند.

کاظم خادمی مسوول آموزش و پرورش شهرستان ارسنجان با اشاره به اینکه نزدیک بودن موعد برگزاری کنکور سراسری سال 95، به بیان اهمیت کنکور و نقش آن در آینده تحصیلی و شغلی دانش‌آموزان پرداخت و از دانش‌آموزان خواست در چند روز باقیمانده تا کنکور، تمام تلاش خود را برای آمادگی کامل جهت حضور در بزرگترین ماراتون علمی کشور به کار بندند.

مدیر آموزش و پرورش ارسنجان استرس را یکی از موانع موفقیت در کنکور برشمرد و گفت: «وجود استرسِ کنکور در دانش‌آموزان، عملکرد آنان را در این آزمون تا حد زیادی کاهش می‌دهد. وی گفت دانش‌آموزان باید بدانند که چگونه با این مانع برخورد کنند و از تأثیر آن در کنکور جلوگیری کنند.»

امسال در شهرستان ارسنجان 179 دانش‌آموز پایه چهارم متوسطه دوم در کنکور سراسری شرکت خواهند کرد.

 

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
همایشی برای کاهش استرس کنکوری های ارسنجان