پنجشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 26 2018
عضویت در خبرنامه

یادداشت وارده؛

دلار، بلای جان

۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۹:۱۱:۲۷ کد مطلب: 2233


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرستان ارسنجان، ارسن نیوز؛ چندی پیش وزیر خزانه داری امریکا اعلام کرد که ممنوعیت "چرخه دلار " برای ایران پابرجاست و آماده وضع تحریم های جدید است.

 

آنچه به نظر می رسد نگرانی هایی که در زمینه تبدیل ارز از طلا به دلار در پس جنگ های خانمانسوز اول و دوم گریبان کشورهای دنیا را گرفته است گاهی در بحران مالی آسیای جنوب شرقی و اروپا اثر وضعی خود را نشان می دهد و گاهی در جنگ تمام عیار علیه انقلاب اسلامی و در ممانعت از چرخه طبیعی آن!

 

اگر چه عقلای اقتصاد دنیا تهدید بالقوه و بالفعل دلار و بهرمندی استکبار از آن در تحمیل اراده خود به کشورهای دنیا را گوشزد کرده بودند ولی متاسفانه نبودن عزم جدی و هضم در نظام لیبرال سرمایه داری مانع تصمیم جدی کشورهای دنیا شده است.

 

اگر چه دردسر های زیادی در حذف دلار از سبد ارزی کشور برای مبادلات تجاری متصور است ولی مهمترین ابزار جنگ اقتصادی دشمن امروز تمسک و توسل به دلار در مناسبات اقتصادی جمهوری اسلامی است.

 

اگر در جنگ نظامی باید نقشه ای برای از بین بردن عمق استراتژیک توانمندی های دشمن طراحی کرد، امروز در جنگ تمام عیار اقتصادی باید به از بین بردن اثر مهمترین ابزار هجمه اقتصادی به اقتصاد انقلاب اسلامی داشت.

 

دلار امروز نه تنها برای اقتصاد جمهوری اسلامی ایران یک خطر است بلکه برای کشورهای مستقل دنیا و حتی کشورهای همسو با استکبار یک تهدید علیه منافع دنیا است.

 

آنچه که امروز ضرورت دارد حذف دلار از مناسبات تجاری حداقل در کالاهای اساسی و اقلام راهبردی است.

گام بر داشتن در راه جلوگیری از نفوذ دلار در مبادی اساسی کشور امروز مصداق مهمی از #جهاد_کبیر است.

 

علیرضا مقصودی

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
دلار، بلای جان