شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶,Jul 22 2017
عضویت در خبرنامه

وقتی تخته سنگ نیز حریف یک درخت نشده باشد؛

آموزش اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی در پدیده طبیعی و منحصر به فرد ارسنجان!

۳ فروردين ۱۳۹۵ - ۳:۵۸:۱۹ کد مطلب: 1995

در این پدیده، یک درخت بَنه بر فراز تخته سنگی مکعبی شکل قد برافراشته است در حالی که تا فاصله چند کیلو متری آن درخت دیگری حتی بر سطح زمین وجود ندارد!

پدیده های طبیعی همیشه برای انسان ها الهام بخش و درس آموز بوده اند. از شعرا و دانشمندان، تا هنرمندان و مردم عادی اما عمق نگر، در طول تاریخ با الهام از پدیده های طبیعی، یا به کشفیات علمی دست یافته اند یا به خلق آثار هنری و ادبی پرداخته اند.

گاهی خرّمی و زیبایی یک باغ به خلق گلستان سعدی می انجامد و گاهی یک درخت سیب باعث کشف قوانین و فرمول های اساسی فیزیک می شود.

اما کمتر دیده شده است که یک پدیده ی طبیعی، مثلا یک درخت، درسی سیاسی و اقتصادی را به انسان ها بیاموزد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرستان ارسنجان، ارسن نیوز، در فاصله ی 3 کیلومتری حاشیه ی شمال غربی شهر ارسنجان، پدیده ای منحصر به فرد وجود دارد که مایه شگفتی است و مردم ارسنجان آن را "مروارید سبز" نامیده اند.

در این پدیده، یک درخت بَنه بر فراز تخته سنگی مکعبی شکل قد برافراشته است در حالی که تا فاصله چند کیلو متری آن درخت دیگری حتی بر سطح زمین وجود ندارد!

 

 

ارتفاع تخته سنگ تقریبا 6 متر و ارتفاع درختی که بر فراز آن قرار دارد حدود 5 متر می باشد که در مجموع ارتفاع این پدیده ی شگفت انگیز بیش از 11 متر می باشد.

 

 

 

اما آنچه حیرت آفرین است، مقاومت این درخت در برابر سختی تخته سنگ چند صد تنی است به طوری که توانسته است با شکافتن این سنگ بزرگ، ریشه خود را به زمین برساند و اینگونه سالم و سر حال به حیات خود ادامه دهد! انگار خداوند متعال با خلق این اثر هنری خودش خواسته به بندگانش درس مقاومت و سخت کوشی بدهد.

 

 

 

اگر این درخت را به نظام اقتصادی یک کشور و تخته سنگ زیرین آن را به تحریم تشبیه کنیم، این پدیده منحصر به فرد شهرستان ارسنجان را می توان بهترین نماد "اقتصاد مقاومتی" و آموزش دهنده ی "اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی" قلمداد و معرفی کرد.

 

 

البته این را هم باید گفت اگر این پدیده زیبا و منحصر به فرد نه تنها در یک کشور دیگر، بلکه حتی در یک شهر دیگر استان و کشور واقع شده بود، قطعا به نحو دیگری از آن حفاظت و به یک جاذبه گردشگری پر طرفدار تبدیل می شد!

 

(تصاویری از زوایای مختلف این پدیده منحصر به فرد طبیعی)

 

 


 

 

ناشناس
۱۳۹۵/۱/۳ ۵:۳۲

احسنت. همه باید کمک بدن تا وروارید سبز به نماد و آرم رسمی اقتصاد مقاومتی کشور تبدیل بشه.

پاسخ به این نظر
همای
۱۳۹۵/۱/۴ ۱۴:۲۴

ناشنناس جون انگار به نماینده نتازیدی

پاسخ به این نظر
خلیل
۱۳۹۵/۱/۴ ۱۹:۲۹

آقای ناشناس چندتا انتقاد هم ازنماینده بفرما خیلی موثره مردم به نظراتتون خیلی اهمیت میدن

پاسخ به این نظر
آقا رضا
۱۳۹۵/۱/۸ ۱۲:۰۵

سلام به همه فقط جون هر كي دوست دارين از اين درخت به طرز شايسته اي محافظت كنين . نذاريد كه اين نماد خداي ناكرده تخريب بشه / اگه بشه يك فنس دور اين سنگ و درخت بكشند تا بتوان محافظت بيشتري نمود خيلي عالي ميشه

پاسخ به این نظر
و
۱۳۹۵/۱/۱۰ ۸:۴۱

جای تراکت های رنگی این درخت دربین مسافران نوروزی که ازشهرهای دیگه به ارسنجان عزیمت می کنند واقعا خالیست

پاسخ به این نظر
َُSANA
۱۳۹۵/۱/۱۰ ۱۳:۵۷

خوشم نیومد در کل خوب نبود

پاسخ به این نظر
ارسنجان نشین
۱۳۹۵/۱/۱۰ ۲۳:۵۳

متاسفانه ما ایرانی ها تنها کاری را که خوب بلدیم انجام دهیم، شعار دادن و استارت کارا و طرحی جدید را زدن است، اما تا چند روز از آن نگذشته همه شعار ها و امیدواری ها به گور می رود. واقعا متاسف هستم برای خیلی از ما ایرانی ها کا تنبل شدیم و به هیچ چیز امید نداریم، متاسف هستم به خاطر اینکه دینمان هم داریم از دست می دهیم، این موضوع را به خوبی می توان در نو جوانان و جوانان مشاهده کرد، ما اسممان را مسلمان گذاشتیم در صورتی که خیلی از یهودی ها و مسیحی ها از ما بهترند، حد اقل اینکه آنها به طبیعت و محیط زیست استفاده مثبت می کنند اما ما چی؟ شدیم بازیچه دست آمریکا و انگلیس که به ایمان ضعیف جوانان بخندند، این دین محمد نیست که چند تا جوان علاف سر کوچه و پاساژ بایستند و برای پیشرفت ایران عزیز کاری نکنند، ایرانی هایی که در خارج از کشور هستند بیشتر از ما ها به سنت های باستانی احترام می گذارند، حد اقلش این است که مراسم چهار شنبه سوری قدیم و باستان را برگزار می کنند، اما ما چی؟ هر چه ترقه را که آمریکا و اسراییل در بازار ایران ریخته را می خریم و فرهنگمان را به جهانیان نشان می دهیم. آیا خارجی ها نمی گویند اگر شادی و عیدشان این باشد پس غم شان چیست؟ و البته متاسف هستم برای مدیر این سایت که بدون هیچ دلیل منطقی می خواهد نظرم را نگذارد یا سانسور کند.

پاسخ به این نظر
ارسنجان نشین
۱۳۹۵/۱/۱۱ ۱۶:۳۲

می دونستم نمی گذارید. چون از بدی های ایران گفتم نمی گذارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این تازه نیست

پاسخ به این نظر
نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
آموزش اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی در پدیده طبیعی و منحصر به فرد ارسنجان!