جمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 27 2018
عضویت در خبرنامه

مصاحبه اختصاصی ارسن نیوز با حاج آقا احمدی امام جمعه ارسنجان (بخش سوم)

در دوره ی اصلاحات مسوولان از ارتباط با من استنکاف داشتند! / اولویت اول اشتغال است. و...

۲۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۹:۱۸:۰۱ کد مطلب: 129

طبق قولی که داده بودیم بخش سوم از مصاحبه ی اختصاصی و مفصل ارسن نیوز با امام جمعه محترم ارسنجان را به مخاطبان عزیز ارائه می کنیم.

...

س: کدام مسأله یا اتفاق در شهرستان بیشتر شما را خوشحال کرد؟

ج: اول همان شهرستان شدن ارسنجان چون وقتی بخش بودیم اعتباراتمان اول به مرودشت می رفت و به نظر من عادلانه تقسیم نمی شد وقتی شهرستان شدیم خوشحال شدم چون اعتبارات بیشتری تخصیص می یافت و همین باعث شد پیشرفت هایی داشته باشیم.

 

س: ارتباط مردم در این مدت با شما چگونه بود؟

ج: خوب بود. مردم ارسنجان انسان های مومن، گرم و صمیمی هستند و من هم سعی کردم بین مردم باشم با آنها خودمانی شوم، برای خرید خودم به مغازه می روم به عنوان مثال مردم وقتی می بینند امام جمعه شان مثل خودشان در صف نانوایی است احساس می کنند از خودشان است. مردم خوبند، در کنار مردم بودن نتایج زیادی دارد دلگرمی مردم و موفقیت مسوول از آن جمله است.

 

س: ارتباط مسوولان با شما چگونه بود؟

ج: در دوره های مختلف با مسوولان ارتباط خوبی داشتم. هرچند در دوره ی اصلاحات مسوولان از ارتباط با من استنکاف داشتند و از ترس امنیت شغلی شان سعی می کردند خیلی با امام جمعه ارتباط نداشته باشند چون از طرف مسوولان بالاتر مورد عتاب قرار می گرفتند!

 

س: عملکرد مسوولان فعلی شهرستان را با توجه به پایان دولت قبلی چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا راضی هستید؟ نسبت به دولت های قبل از آن چگونه بودند؟

ج: در حد امکانات خوب بوده با توجه به تحریم ها و کسری بودجه هایی که با آن مواجه بودن از آن ها راضی هستم. نسبت به دولت های قبل از آن، از این ها راضی تر بودیم.

 

س: کدام یک از نمایندگان مجلس در ادوار مختلف بیشتر با شما هماهنگ بود؟

ج: از هیچ کدامشان راضی نیستم! نه از نظر شخصی چون حق و حقوقی نسبت به آن ها ندارم بلکه از نظر عملکردشان نسبت به این شهرستان از آن ها راضی نیستم.

 

س: از نماینده محترم فعلی چه توقعی دارید؟

ج: تنها توقعی که دارم این است: انفکاک ارسنجان از حوزه ی انتخابیه ی مرودشت و اختصاص یک نماینده به این شهرستان به همراه یکی از شهرستان های هم جوار. حتی اگر یک نماینده دیگر هم به حوزه انتخابیه ی فعلی اضافه شود فرقی به حال ارسنجان نمی کند. و از ایشان می خواهم که این یک کار را برای ارسنجان انجام دهند.

 

س: هیچ گاه احساس خستگی کردید؟

ج: خیر. برعکس از اینکه خداوند فرصت خدمت به مردم را به من داده خوشحالم. قبل از انتقلاب را دیده ام که جایگاهی برای خدمت روحانیون به مردم نبود. بعد از انقلاب میدان خدمت برای روحانیون باز شد و لذا خستگی در این نظام معنا ندارد. اگر هم سختی هایی باشد در قبال کاری که شهدا کردند هیچ است. این فرصت ها طلایی است از زمان غیبت صغری تاکنون روحانیون چنین فرصت خدمتگذاری را نداشته اند.

 

س: آیا کسانی هم بودند که در برنامه های شما اخلال ایجاد کنند؟

ج: افرادی بودند که می خواستند جلوی موفقیت امام جمعه را بگیرند به خصوص در دوران اصلاحات اما با مقاومتی که ما کردیم موفق نشدند و تازه باعث شدند مردم ماهیت واقعی آن ها را بشناسند که منافع شخصی را به منافع مردم ترجیح می دادند.

 

س: مهم ترین مشکل و نیاز فعلی شهرستان را چه می دانید؟

ج: اولویت اول اشتغال است. باید زمینه ای برای ایجاد اشتغال عده ای جوان بیکار فراهم شود. در وحله اول شهرستان باید از این بن بست جغرافیایی خارج شود. اگر یک راه اصلی از این جا   می گذشت خود این ایجاد اشتغال می کرد از طریق مغازه ها و مراکز خدماتی کنارش ایحاد می شد. کارخانه جات هم به همین دلیل اینجا ایجاد نمی شود. ادارات دولتی هم که ظرفیتشان برای ایجاد اشتغال محدود است. لذا اولویت اول برای شهرستان ایجاد فرصت های شغلی پایدار و پرظرفیت است که تاکنون در این خصوص اقدامی نشده است.

 

س: مهم ترین برنامه ای که در حال حاضر پیگیری میکنید چیست؟

ج: پیگیری اتمام ساختمان حوزه علمیه برادران که از سال 90 شروع شده و 70% پیشرفت فیزیکی دارد. چون مرکز ثقل فرهنگی قوی می تواند باشد. حوزه های علمیه خواهران و برادران سندهای فرهنگی این شهر هستند.

 

س: شیرین ترین کاری که به عنوان امام جمعه انجام می دهید کدام است؟

ج: تربیت افراد مومن، بدین معنا که تدریس در حوزه علمیه از همه برای من شیرین تر است چون اگر یک طلبه درست تربیت شود در جامعه تأثیر گذار است و این یک کار فرهنگی است.

 

س: بیشترین مراجعه کنندگان (حضوری یا غیرحضوری) به شما چه گروهی هستند؟

 ج: 2 گروه: بیشترین تعداد نیازمندان و فقرا هستند و سپس بیکارها.

 

س: درد دل هایتان به عنوان امام جمعه را به چه کسی می گویید؟

ج: هیچ کس!

 

س:مدتی است یک نظر سنجی در ارسن نیوز گذاشته ایم با این عنوان که "کدام ویژگی فرهنگی در میان مردم ارسنجان پررنگ تر است؟" شما کدام گزینه را انتخاب می کنید؟

ج: در جلسات و مراسم گروهی و خانوادگی مودب بودن و سپس مذهبی بودن. سمج بودن در رسیدن به اهدافشان و سخت کوش بودن در رتبه های بعدی.

 

س: میزان تقید مردم ارسنجان به به مسایل دینی زیر را چگونه می دانید؟

     نمازهای جمعه و جماعات         ج: متوسط

     حجاب و شئونات اسلامی          ج: خوب

     واجبات مالی                        ج: متوسط

    کارهای خیر و عمران و آبادانی   ج: متوسط

     البته تقید مردم ارسنجان به تمامی این ها از بسیاری از شهرستان های دیگر بیشتر است.

 

ادامه دارد...

اخبار مرتبط:

مصاحبه اختصاصی ارسن نیوز با حاج آقا احمدی امام جمعه ارسنجان (بخش دوم)

از آرزوی برآورده نشده تا سوز دل امام جمعه. چگونه شهرستان شدیم؟ و...

 

مصاحبه اختصاصی ارسن نیوز با حاج آقا احمدی امام جمعه ارسنجان (بخش اول)

انتهای پیام/224224

 

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
در دوره ی اصلاحات مسوولان از ارتباط با من استنکاف داشتند! / اولویت اول اشتغال است. و...