جمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 27 2018
عضویت در خبرنامه

مصاحبه اختصاصی ارسن نیوز با حاج آقا احمدی امام جمعه ارسنجان (بخش دوم)

از آرزوی برآورده نشده تا سوز دل امام جمعه. چگونه شهرستان شدیم؟ و...

۲۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۷:۵۷ کد مطلب: 128

طبق قولی که داده بودیم بخش دیگری از مصاحبه ی اختصاصی و مفصل ارسن نیوز با امام جمعه محترم ارسنجان را به مخاطبان عزیز ارائه می کنیم.

...

س: مهم ترین کاری که در شهرستان کردید از نظر خودتان کدام است؟

ج: وقتی که وارد شهرستان شدم تشکیلات امام جمعه جز یک خانه چیز دیگری نبود. نه دفتری نه امکاناتی نه مصلای در شأن شهرستان نه حوزه علمیه خواهران. ابتدا دفتر را ساختیم کنارش مجموعه مسکونی – تجاری، بعد حوزه علمیه خواهران به متراژ 1000متر که کافی نبود ساختمان حوزه جدید را شروع کردیم در زمینی به مساحت 2 هکتار با زیربنای 4000 مترمربع که به اتمام رسیده و در حال بهره برداری است. از سال 75 احداث مصلا شروع شد که فاز اولش سال 77 بهره برداری شد. فاز دوم سال 89 آغاز شد با خرید 4 واحد مسکونی مجموعاً به مساحت 1000 متر که سال 90 بهره برداری شد که مساحت فاز دوم 3000 متر مربع است. خلاصه از زمانی که به شهرستان آمدم تاکنون 14000 متر مربع ساختمان شامل مصلا، حوزه خواهران و برادران، دفتر و واحدهای مسکونی تجاری ساخته شده که همگی به سامان رسیده. این کارها در شهر کوچک و ضعیفی مثل ارسنجان با وجود خشک سالی ها و دست خالی مردم و نبود کمک های مالی آنچنانی و گرانی مصالح انجام شده. بین 80 تا 90 درصد هزینه ی این طرح ها را از بیرون از شهرستان جذب کردیم.

 

س: از چه منابعی؟ چگونه این کمک ها را به شما می کردند؟

ج: از بودجه حوزه های علمیه یا افراد خیّر. برای مصلی هم بخش زیادی، از اعتبارات استانی و خیرین غیر ساکن ارسنجان بوده. وقتی تلاش شبانه روزی و پیگیری های مستمر و پیشرفت کار را می دیدند راغب به کمک می شدند.

س: کمی از فرآیند شهرستان شدن ارسنجان را بگویید. می گویند کار اصلی را شما کردید.

ج: وقتی آمدم، ارسنجان از نظر تقسیمات کشوری بخش بود. افرادی قبل از ما برای ارتقا به شهرستان تلاش کرده بودند ولی تنیجه نداده بود. همزمان با شروع امامت جمعه ام، پرونده ی شهرستان شدن ارسنجان را به دست گرفتم، از 10 نفر از ائمه ی جمعه و علمای استان تأییده ی کتبی شهرستان شدن ارسنجان را گرفتم، از قبیل حضرات آیت الهی امامان جمعه لار و جهرم و آیت الله ایمانی (نماینده ولی فقیه در فارس) که آن موقع امام جمعه کازرون بودند. آقای بشارتی هم وزیر کشور بودند و ارادت و عنایت خاصی به علمای استان داشتند و مشاورش در امور روحانیون همشهری ما بود و ترتیب ملاقات من با وزیر کشور را داد که تأییده  را خدمت ایشان دادم وپس از پیگیری، شهرستان شدن ارسنجان تصویب شد که در آن آباده طشک نیز به عنوان بخشی از شهرستان ارسنجان قرارگرفته بود اما اعتراضات مردمی آنجا باعث شد مصوبه تغییر کند و ارسنجان به عنوان شهرستان تک بخشی در تقسیمات کشوری لحاظ شود. آن موقع ارسنجان کوچک ترین و کم جمعیت ترین بخشی بود که شهرستان شد و هنوز هم تک بخشی است که امیدوارم با تلاش مسوولان بخش دوم ارسنجان نیز مصوب شود.

 

س: مهم ترین خواسته ای که برای شهرستان داشتید و عملی نشد چه بود؟

    ج: دلم خیلی می خواست ارسنجان صنعتی می شد و افراد سرمایه دار در ارسنجان سرمایه گذاری می کردند ولی هرچه تلاش کردم نشد، تنها هم بودم! شهرک صنعتی ایجاد شده ولی سرمایه گذاری چندانی در آن نشده است. دلم خیلی می خواهد چند واحد صنعتی ایجاد شود چه دولتی چه خصوصی اما دولت که قرار است در سرمایه گذاری ها وارد نشود و بخش خصوصی هم طبیعتاً دنبال منافع خود است. این آرزوی من است که حداقل يک واحد صنعتی در ارسنجان ایجاد شود و تعداد زیادی جوان در آن مشغول به کار شوند که هنوز محقق نشده است. دلم می سوزد وقتی جوان های بیکار را می بینم.

 

ادامه دارد...

اخبار مرتبط:

مصاحبه اختصاصی ارسن نیوز با حاج آقا احمدی امام جمعه ارسنجان (بخش اول)

انتهای پیام/224224

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
از آرزوی برآورده نشده تا سوز دل امام جمعه. چگونه شهرستان شدیم؟ و...