جمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 27 2018
عضویت در خبرنامه

مصاحبه اختصاصی ارسن نیوز با حاج آقا احمدی امام جمعه ارسنجان (بخش اول)

۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۶:۴۹ کد مطلب: 127

با توجه به این که ارسن نیوز در ابتدای راه است، برای انعکاس بهتر مسایل شهرستان قصد دارد سلسله مصاحبه هایی را با مسوولین، صاحب نظران و مفاخر شهرستان ترتیب دهد. شایسته دیدیم سرآغاز این سلسله با کسی باشد که به جرأت می توان گفت مقبول ترین چهره و بزرگ شهرستان است. حاج آقا احمدی امام جمعه محترم شهرستان ارسنجان. مصاحبه با ایشان انجام شد که با توجه به ناگفته های داغی که ایشان برای اولین بار در این مصاحبه بیان داشته اند خواندنش را به شما مخاطبان عزیز توصیه می کنیم و جهت رفاه حالتان(!) و جلوگیری از طولانی شدن مطالب، این مصاحبه را در چند بخش تقدیم تان می کنیم که بخش اول آن را در اینجا می بینید:

   از این که امام جمعه شهرمان صبح یک روز تعطیل آن هم روز بعد از عید فطر را برای انجام مصاحبه به من وقت داده بود، خوشحال بودم. وارد دفتر ایشان که بشوی نه از دربان و دژبان و هماهنگ کننده خبری هست نه از دکور و مبلمان و وسایل اداری! آن چه می بینی اطاقی است که با موکت فرش شده و میز تحریر کوچک و قدیمی است (که جای کاغذها در آن نشده) و حاج آقا چهارزانو پشت آن نشسته است. پشتی های مقوایی قدیمی اطاق هم حکایتی دارد! با همان لحن رسای خطبه ها به سلام و عرض ادب جواب می دهد و اگر دیر بجنبی تمام قد به احترامت از جا بلند شده است!

   حجة الاسلام و المسلمین حاج آقا احمدی امام جمعه شهرستان ارسنجان متولد 1338 و پنجمین فرزند خانواده شان هستند، 7 برادر و یک خواهر دارند. در 23 سالگی ازدواج کرده اند دارای 2 فرزند پسر و یک دختر هستند، پسر بزرگشان در آستانه ی 30 سالگی است و 8 سال است که ازدواج کرده و 2 فرزند هم دارد! پسر دیگرشان هم 27 ساله است و 5 سال است که ازدواج کرده و 1 فرزند هم دارد! به قول حاج آقا مثل ما پسرای ارسنجانی نبوده اند که ازدواج شان را عقب بیاندازند! تحصیلات حاج آقا سطح 4 حوزه یا همان دکتری خودمان است. اما تحصیلات فرزندانشان را به علاقه ی خودشان واگذار کرده اند که در نتیجه یکی شان به دنبال رشته ی "حقوق" رفته و یکی شان هم "کامپیوتر". دخترشان هم که هنوز محصل دوره راهنمایی است.

   قبل از اینکه امام جمعه ی ما بشوند به عنوان روحانی عقیدتی - سیاسی هم نشین مردان ارتش بوده اند. سال های 63، 64 و 65 در جبهه بوده اند و برادر شهید هم هستند، شهید عباس علی احمدی. قبل از انقلاب وارد حوزه شده اند و زمان انقلاب در قم بودند و تظاهرات.  از سال 52 تا 57 هرسال تابستان از قم به تهران می رفتند و برای درآوردن مخارج تحصیل، کارگری ساختمان می کرده اند! (حاج آقا! اوستا هم شدین؟ لبخند به لب می گویند: «نه ولی هنوز کارهایی از آن دوران بلدم و می توانم وردست اوستای بنّا کار کنم!»)

  از اردی بهشت 1374 به عنوان امام جمعه وارد ارسنجان شده اند. 18 سال است که امام جمعه ی ما هستند.

 

س: حاج آقا این 18 سال چگونه گذشت؟ سریع یا کند؟

ج: سریع

 

س: چگونه به عنوان امام جمعه ارسنجان انتخاب شدید؟

ج: قبل از امام جمعه شدن، یک بار برای تبلیغ، يک ماهِ رمضان به ارسنجان اعزام شدم و در مسجد علی ابن ابیطالب(ع) سخنرانی می کردم. آن موقع ارسنجان امام جمعه نداشت. عالم شهر آیت الله ثقة الاسلام(روحش شاد) تأکید کردند که این آقا باید امام جمعه شود و تعدادی از مردم و طلاب بومی را که در قم بودند تشویق کردند که به سراغ استاد من آیت الله خاتم بروند تا از من بخواهد این مسوولیت را قبول کنم. ایشان هم فرمان دادند وقتی مردم می خواهند باید بروی خدمت کنی و من به فرمان ایشان قبول کردم و از اردی بهشت 74 از طرف شورای سیاست گذاری ائمه ی جمعه کشور منصوب شدم که آن موقع ارسنجان بخش بود.

 

س: اولین روزی که به عنوان امام جمعه وارد ارسنجان شدید را یادتان هست؟ چه حسی داشتید؟

ج: برای من کمی سخت بود، با وجود این که سابقه کار تبلیغی و اجرایی و اداری داشتم، چون تجربه ی امامت جمعه نداشتم یک نوع وحشت درونی داشتم با توجه به این که این جا تنها روحانی، آقای ثقة الاسلام بود احساس تنهایی می کردم، همزبان نداشتم، مساجد شهر روحانی نداشت که برای من سخت بود. حوزه علمیه ی ارسنجان متروک بود. تلاش شد حوزه را فعال کردم، الآن تمامی مساجد شهر و حتی بعضی روستاها دارای امام جماعت روحانی هستند، مدارس شهر همگی امام جماعت روحانی دارند هم روحانی برادر و هم روحانی خواهر.

 

ادامه دارد...

 

 

انتهای پیام/224224

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
مصاحبه اختصاصی ارسن نیوز با حاج آقا احمدی امام جمعه ارسنجان (بخش اول)