چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 25 2018
عضویت در خبرنامه

امام جمعه ارسنجان در گفتگو با ارسن نیوز:

اصلاح طلبان فارس در اشتباهند / استانداری که زیر کولر بماند به درد فارس نمی خورد

۱۳ تير ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۴:۲۴ کد مطلب: 1179

فرد منتخب باید همفکر و هم عقیده با دولت باشد ولی چیزی که خود شخص رییس جمهور همواره در شعارهایش گفته اعتدال و شایسته سالاری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرستان ارسنجان، ارسن نیوز؛ بحث مهم این روزها در استان، انتخاب استاندار جدید است. گروه ها و شخصیت های مختلف فارس اظهار نظرهای گوناگونی داشته اند که سنگینی کفّه ی این نظرات، انتخاب فردی است که بتواند با ایجاد آرامش و وفاق، به اداره امور بپردازد. در همین خصوص به سراغ امام جمعه ارسنجان رفتیم تا دیدگاه ائمه جمعه به عنوان یکی از گروه های تأثیر گذار را نسبت به شرایط فعلی جویا شویم.

حجة الاسلام و المسلمین ابرهیم احمدی در گفتگو با ارسن نیوز در خصوص انتخاب استاندار فارس گفت:

با سلام اولاً این نکته را بگویم که به نظر بنده استعفای آقای احمدی چه به دلیل فشارهای بیرونی یا جناحی چه به دلایل مشکلاتی که شخص ایشان داشته، در این موقعیت حساس به مصلحت نبود. عملکرد وی تقریباً مرضی الطرفین بود و خیلی حاشیه نداشت.

 

به هر حال الآن که انتخاب گزینه بعدی مطرح است، با توجه به موقعیت و مشکلاتی که فارس دارد، در تعیین استاندار جدید باید شایسته سالاری ملاک باشد نه جناح گرایی. چون این دولت با شعار اعتدال و تدبیر و امید وارد میدان شده و در این موارد باید به این شعارها عمل شود.

 

خود شخصی که انتخاب می شود هم ولو اینکه از نظر فکری متعلق به جناح خاصی باشد، باید فراجناحی عمل کند و همه گروه ها و شخصیت ها با انتصاب وی موافق باشند. و دیگر اینکه عملگرا و از نظر اقتصادی معتقد به اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی و ضد تجمل گرایی و تشریفات باشد چون همین چیز هاست که به کشور ضربه زده است.

 

استانداری که در اطاق مبله و زیر کولر بماند به درد فارس نمی خورد. باید پاشنه کفشش را کشیده، از پشت میز برخواسته و با سر زدن به نقاط مختلف استان، در حل مشکلات مردم فارس بکوشد. و همچنین کسی باشد که واقعاً آشنا به استان باشد چون اگر فردی انتخاب شود که شناخت کافی از فارس نداشته باشد، حداقل دو سه سال طول می کشد تا تازه به شرایط استان اشراف پیدا کند.

 

یکی از مشکلات اصلی این استان علاوه بر خشکسالی، بیکاری است که واقعاً جوانان و خانواده ها را آزار می دهد. البته قبلاً هم گفته ام که مشکلات یک شبه حل نمی شود اما کسی باید انتخاب شود که برنامه اصلی اش حل این مشکل باشد و با مدیریت صحیح و کار کارشناسی بخشی از این مشکلات را حل کند و الا مشکلات استان باقی خواهد ماند تا اینکه بالاخره عمر این دولت به سر آید.

 

س: یکی از نظراتی که این روزها مطرح می شود این است که چون این دولت متعلق به اصلاح طلبان است پس فقط فردی باید به این سمت منصوب شود که با این گروه همفکر باشد. نظر شما در این خصوص چیست؟

اگر این گونه باشد اصلاح طلبان فارس در اشتباهند. درست است که فرد منتخب باید همفکر و هم عقیده با دولت باشد ولی چیزی که خود شخص رییس جمهور همواره در شعارهایش گفته اعتدال و شایسته سالاری است و مردم هم با توجه به این شعار ها به آقای روحانی رأی داده اند و حتی برخی اصولگرایان نیز از وی حمایت کرده و رأی داده اند ضمن اینکه مورد حمایت مراجع و روحانیون هم بوده است و بنابرین مدیون اصلاح طلبان نیست و نباید این پندار غلط در ذهن این گروه باشد که ما دولت را بر سرکار آورده ایم پس هرخواسته ای که داشتیم باید برآورده و هر کس که ما بگوییم باید مناصب را در عهده بگیرد. چون اگر اینگونه باشد دیگر نمی توان این دولت را دولت اعتدال نامید.

انتهای پیام/224224

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
اصلاح طلبان فارس در اشتباهند / استانداری که زیر کولر بماند به درد فارس نمی خورد