چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 25 2018
عضویت در خبرنامه

مسوول آموزش و پرورش اعلام کرد:

دخترها 2 برابر پسرها و تجربی ها 9 برابر ریاضی ها در کنکور امسال ارسنجان!

۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۷:۱۵ کد مطلب: 1126

47 نفر در گروه آزمایشی ریاضی و فنی، 85 نفر در علوم انسانی، 409 نفر در علوم تجربی، 30 نفر در گروه هنر و 47 نفر هم در گروه زبان های خارجی به رقابت پرداختند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرستان ارسنجان، ارسن نیوز؛ آزمون سراسری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی، پیام نور، غیر انتفاعی و دانشگاه آزاد یا همان کنکور بزرگ، همزمان با سراسر کشور در ارسنجان نیز برگزار شد. آنچه در آزمون امسال ارسنجان جلب توجه می کرد،  تعداد حدوداً 2 برابری داوطلبان خواهر نسبت به برادران و تعداد حدود 9 برابری داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی نسبت به علوم ریاض و فنی و میزبانی دوباره ی آموزش و پرورش پس از چند سال بود.

 

در همین رابطه گفتگویی را با مسوول آموزش و پرورش شهرستان ارسنجان ترتیب دادیم.

 

کاظم خادمی در این گفتگو با اشاره به این میزبانی گفت: «در سنوات قبل تر هم آزمون سراسری به میزبانی آموزش و پرورش برگزار می شد اما در 4 سال گذشته کنکور در ارسنجان به میزبانی دانشگاه آزاد برگزار شد که امسال مجدداً ما میزبانی را به عهده گرفتیم. به هر حال داوطلبان آزمون سراسری در اصل محصول آموزش و پرورش هستند که بعد از 12 سال تلاش و کوشش و تحصیل، در روز کنکور به نوعی می خواهند ثمره ی این چند سال را کسب کنند و ما هم برخود لازم می دانیم با وجود هزینه ها، بستر و فضای آرام و مناسبی را از نظر آلودگی صوتی و سرمایش و امنیت، برای این مهم مهیا کنیم.»

 

مسوول آموزش و پرورش شهرستان ارسنجان در خصوص امکانات و نیروهای استفاده شده در برگزاری کنکور گفت: «طبق دستور العمل در ازای هر 50 داوطلب یک نفر به عنوان رابط باید تعیین شود و مراقبین هم بر اساس فضای برزگزاری آزمون تعیین می شوند. علاوه بر این ها هر حوزه یک گوینده، یک رییس حوزه، یک مسوول مخزن و یک خدمتگزار هم نیاز دارد که همه از بین همکاران آموزش و پرورش انتخاب شدند و همین جا از زحمات همه این عزیزان به خصوص آقای نعمت الهی مسوول امتحانات و ارزشیابی که چند شبانه روز در این خصوص زحمت کشیدند تقدیر و تشکر نمایم.»

 

وی در خصوص تعداد داوطلبان آزمون سراسری در ارسنجان نیز گفت: «در مجموع 618 نفر داوطلب در ارسنجان وجود داشت که از این تعداد 399 نفر خواهر و 219 نفر برادر بودند. 47 نفر در گروه آزمایشی ریاضی و فنی، 85 نفر در علوم انسانی، 409 نفر در علوم تجربی، 30 نفر در گروه هنر و 47 نفر هم در گروه زبان های خارجی به رقابت پرداختند. البته از این آمار مشخص است که توزیع  متوازن رشته های تحصیلی در رشته علوم تجربی برقرار نیست.»

انتهای پیام/224224

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
دخترها 2 برابر پسرها و تجربی ها 9 برابر ریاضی ها در کنکور امسال ارسنجان!