يكشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵,Jan 22 2017
عضویت در خبرنامه

مسوول آموزش و پرورش اعلام کرد:

دخترها 2 برابر پسرها و تجربی ها 9 برابر ریاضی ها در کنکور امسال ارسنجان!

۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۷:۱۵ کد مطلب: 1126

47 نفر در گروه آزمایشی ریاضی و فنی، 85 نفر در علوم انسانی، 409 نفر در علوم تجربی، 30 نفر در گروه هنر و 47 نفر هم در گروه زبان های خارجی به رقابت پرداختند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرستان ارسنجان، ارسن نیوز؛ آزمون سراسری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی، پیام نور، غیر انتفاعی و دانشگاه آزاد یا همان کنکور بزرگ، همزمان با سراسر کشور در ارسنجان نیز برگزار شد. آنچه در آزمون امسال ارسنجان جلب توجه می کرد،  تعداد حدوداً 2 برابری داوطلبان خواهر نسبت به برادران و تعداد حدود 9 برابری داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی نسبت به علوم ریاض و فنی و میزبانی دوباره ی آموزش و پرورش پس از چند سال بود.

 

در همین رابطه گفتگویی را با مسوول آموزش و پرورش شهرستان ارسنجان ترتیب دادیم.

 

کاظم خادمی در این گفتگو با اشاره به این میزبانی گفت: «در سنوات قبل تر هم آزمون سراسری به میزبانی آموزش و پرورش برگزار می شد اما در 4 سال گذشته کنکور در ارسنجان به میزبانی دانشگاه آزاد برگزار شد که امسال مجدداً ما میزبانی را به عهده گرفتیم. به هر حال داوطلبان آزمون سراسری در اصل محصول آموزش و پرورش هستند که بعد از 12 سال تلاش و کوشش و تحصیل، در روز کنکور به نوعی می خواهند ثمره ی این چند سال را کسب کنند و ما هم برخود لازم می دانیم با وجود هزینه ها، بستر و فضای آرام و مناسبی را از نظر آلودگی صوتی و سرمایش و امنیت، برای این مهم مهیا کنیم.»

 

مسوول آموزش و پرورش شهرستان ارسنجان در خصوص امکانات و نیروهای استفاده شده در برگزاری کنکور گفت: «طبق دستور العمل در ازای هر 50 داوطلب یک نفر به عنوان رابط باید تعیین شود و مراقبین هم بر اساس فضای برزگزاری آزمون تعیین می شوند. علاوه بر این ها هر حوزه یک گوینده، یک رییس حوزه، یک مسوول مخزن و یک خدمتگزار هم نیاز دارد که همه از بین همکاران آموزش و پرورش انتخاب شدند و همین جا از زحمات همه این عزیزان به خصوص آقای نعمت الهی مسوول امتحانات و ارزشیابی که چند شبانه روز در این خصوص زحمت کشیدند تقدیر و تشکر نمایم.»

 

وی در خصوص تعداد داوطلبان آزمون سراسری در ارسنجان نیز گفت: «در مجموع 618 نفر داوطلب در ارسنجان وجود داشت که از این تعداد 399 نفر خواهر و 219 نفر برادر بودند. 47 نفر در گروه آزمایشی ریاضی و فنی، 85 نفر در علوم انسانی، 409 نفر در علوم تجربی، 30 نفر در گروه هنر و 47 نفر هم در گروه زبان های خارجی به رقابت پرداختند. البته از این آمار مشخص است که توزیع  متوازن رشته های تحصیلی در رشته علوم تجربی برقرار نیست.»

انتهای پیام/224224

سهیل اسکندری پایه هفتم
۱۳۹۴/۳/۲۸ ۲۳:۴۵

عااااآااااااآاااآاااااااااآااااااااااآااااآلی

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۴/۳/۲۹ ۵:۱۸

از اقای خادمی تقدیر وتشکر میگردد علت این همه دانش اموز تجربی عدم نظارت وانتخاب رشته تحصیلی است که باید دراتی مد نظر قرار گیرد

پاسخ به این نظر
خودم
۱۳۹۴/۳/۲۹ ۷:۱۸

اقاي شفيعي چرا نميخواين بپذيرين ايشون مدير محترم اموزش پرورش هستن حالا هي بگو مسول .....شفيعي سياسي

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۴/۳/۲۹ ۱۰:۲۵

آقای شفیعی سایت شما و دانش آموختگان شده برای خودنمایی عده ای از افراد سایت های شما و دانش آموختگان هیچ سودی برای کار آفرینی و رفع کمبودهای جوانان شهر که ندارد لااقل یه تبلیغ برای فرزند آوری کنید چون خیلی هزینه کمی نیاز داره روی پسر هم تبلیغ کنید

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۴/۳/۲۹ ۱۱:۳۷

چرا همیشه یه عده ای خاص مسئولیتهای حوزه را بر عهده دارند؟ مگر خون آنان رنگینتر از ماست؟

پاسخ به این نظر
مهرداد ایزدی
۱۳۹۴/۳/۳۰ ۱۶:۱۱

درود و خسته نباشید به سکاندار و مدیر تلاشگر و خستگی ناپذیر اداره آموزش و پرورش ارسنجان

پاسخ به این نظر
علی رضایی
۱۳۹۴/۳/۳۰ ۱۸:۳۶

آقای خادمی عزیز؛؛....خواهشأ یه فکری به حال جو فرهنگی مدارس کن!!!!! نه والله.....

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۴/۳/۳۰ ۲۲:۵۰

اقای خادمی یه فکری به حال مدارس خالی شوراب کنید که بنا به سلیقه مدارس دخترانه را به جاهای دیگه انتقال دادن واقعا جای بسی تاسفه

پاسخ به این نظر
sana
۱۳۹۴/۳/۳۱ ۱۱:۵۲

رو تعداد تجربی سالهاست تاکید میشه نمی خواد بنویسین این مردم ارسنجون به هم زود می رسونن

پاسخ به این نظر
X
۱۳۹۴/۴/۳ ۱۴:۲۰

در جواب مهرداد ایزدی به قول ارسنجونی ها باید گفت البته .............

پاسخ به این نظر
y
۱۳۹۴/۴/۹ ۱۱:۴۰

چرا اینقدر دانش آموزان بی تربیتند لطفا اگه به آموزش و پرورش اعتقاد دارید به جنبه پرورشی هم اهمیت بدید ...

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۴/۵/۲۰ ۲۲:۳۲

سلام شفیعی جان.لطف کن حالا زحمت بکش یه مصاحبه با ایشان ترتیب بده و از نتایج کنکور بپرس ببین نتیجه کار ایشان در این مدت چطور بوده.

پاسخ به این نظر
ل
۱۳۹۴/۷/۱۱ ۸:۴۶

کنکور که نتیجه کار ایشان نیست یه جمع بندی 11 ساله از درک دانش آموز هست

پاسخ به این نظر
خادمی
۱۳۹۴/۱۲/۲۷ ۲۲:۴۶

باتقدیر و تشکر از اقای خادمی

پاسخ به این نظر
اوليا دانش آموز
۱۳۹۵/۱/۱۴ ۸:۴۰

با توجه داشت كه مدير، بعضي از كاركنان و بعضي از دبيران مدارس شهرستان خلاقيت نداشته و در قبال مسئوليت خود مسئول نيست و بيشتر فكرشان حقوق، اضافه كاري و تعطيلات مي باشد و در هيچ شرايط دلسوز دانش آموز و نظام نيستند. و هزينه هاي هنگفتي براي خانواده ها فراهم مي نمايند.

پاسخ به این نظر
ناشناس
۱۳۹۵/۴/۲۷ ۱۴:۴۶

درود وخسته نباشید براقای خادمیییییی

پاسخ به این نظر
نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
دخترها 2 برابر پسرها و تجربی ها 9 برابر ریاضی ها در کنکور امسال ارسنجان!