چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷,Apr 25 2018
عضویت در خبرنامه

در گفتگو با معتکفین بیان شد؛

کیفیت مراسم اعتکاف امسال در ارسنجان چگونه بود؟

۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۲:۲۱ کد مطلب: 1052

هرچند برنامه ها نسبت به سال قبل فشردگی و تنوع کمتری داشت اما در مقابل وقت بیشتری برای مطالعه و عبادات فردی وجود داشت و کسی هم مزاحم استراحت معتکفین نبود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرستان ارسنجان، ارسن نیوز؛ مراسم اعتکاف امسال در ارسنجان، شامگاه دوشنبه 14 اُم اردی بهشت ماه، با اعمال و ادعیه ام داوود پایان یافت.

در آخرین ساعات اعتکاف به سراغ چند نفر از معتکفین در مسجد جامع ارسنجان رفتیم تا از حال و هوای مراسم امسال برای مخاطبان عزیزمان بگویند.

یکی از جوانان معتکف که از مداحان شهرمان نیز می باشد در این خصوص به ارسن نیوز گفت: «مراسم امسال همچون سال های گذشته در مسجد جامع با شور و حال معنوی خاصی برگزار شد به خصوص حضور جوانان و نوجوانان به مراسم امثال رنگ و بوی دیگری داده بود.»

مجتبی صبری در خصوص برنامه های جنبی اعتکاف امسال هم گفت: «برگزاری نمازهای جماعت به صورت شبانه روزی، قرائت دسته جمعی قرآن و ادعیه، مراسم ویژه شب ولادت حضرت علی(ع) و شب وفات حضرت زینب(س) و برنامه ریزی سخنرانان و.. به خوبی برگزار شد.»

وی در پاسخ به سوال ما در مورد امکانات و نواقص اعتکاف امسال در مسجد جامع نیز گفت: «امکانات به هر حال مناسب بود و نقص خاصی هم مشاهده نشد به غیر از اینکه ای کاش برای نوجوانان و نونهالان معتکف، برنامه های ویژه آنان ترتیب یافته بود چون این عزیزان شور و حال خودشان را دارند و حوصله و توان شرکت در بعضی برنامه های طولانی تر بزرگترها را ندارند که امیدواریم در سالهای آینده در این خصوص برنامه ریزی کنند. البته از زحمات اداره تبلیغات اسلامی و کارکنان آن تشکر می کنم چون ترتیب دادن و تدارک و پشتیبانی چنین برنامه هایی نیاز به تلاش شبانه روزی دارد که الحمدلله این عزیزان همه تلاش خود را بکار بستند تا مراسم امسال نیز باشکوه برگزار شود.»

 

نوجوان 15 ساله اهل روستای حسین آباد ارسنجان که از معتکفین امسال بود هم به ارسن نیوز گفت: «امکانات و برنامه های اعتکاف امسال مناسب و تأثیر گذار بود. به نظر من معتکف شدن بر روی نوجوانان و جوانان تأثیر بیشتری دارد چون در اول راه زندگی و عبودیت قرار دارند.»

علی کشاورز که از طلاب مدرسه سعیدیه 2 ارسنجان است در پاسخ به سوال ما در خصوص ادامه تحصیل در حوزه علمیه گفت: «اگر خدا بخواهد درس طلبگی را تا هرجا که در توانم باشد ادامه خواهم داد و ان شاالله اگر روزی ملبس شدم، حضور در اعتکاف و کمک به برنامه های آن از اصلی ترین کارهایم خواهد بود.»

 

یکی دیگر از  معتکفین در مسجد جامع نیز در خصوص مراسم اعتکاف امسال به ارسن نیوز گفت: «امسال خداوند توفیق داد که شاهد حضور جوانان و نوجوانان و نونهالان 11 ساله در اعتکاف باشیم. برنامه های امسال هم خوب بود، به هر حال اعتکاف با سالروز تولد حضرت علی(ع) شروع می شود و در سالروز وفات حضرت زینب(س) تمام می شود که برنامه های خوبی در اعتکاف امسال پیاده شد.»

خلیل نعمت الهی که رییس دانشگاه پیام نور ارسنجان است در خصوص امکانات و برنامه های جنبی اعتکاف و مقایسه آن با سال های قبل گفت: « هرچند برنامه ها نسبت به سال قبل فشردگی و تنوع کمتری داشت اما در مقابل وقت بیشتری برای مطالعه و عبادات فردی وجود داشت و کسی هم مزاحم استراحت معتکفین نبود. البته می دانید که اعتکاف مسجد جامع، در کنار اداره تبلیغات بیشتر توسط خود بچه ها اداره می شودبه هر حال جادارد از زحمات اداره تبلیغات اسلامی تشکر نماییم.»

انتهای پیام/224224

نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  
کیفیت مراسم اعتکاف امسال در ارسنجان چگونه بود؟